VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA KALINOVÁ

Ivana Kalinová / Karlovarský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

S lety do Düsseldorfu je problém. Chybějí pasažéři

Karlovarský kraj – Už čtyři letecké linky do Düsseldorfu musely být zrušeny a letadla z karlovarského letiště tak neodletěla. Novinka, od níž si Karlovarský kraj i Karlovy Vary slibovaly nové návštěvníky města a regionu, očekávání zatím nenaplnila.

Lídrem ANO do voleb je Dan Ťok

Karlovarský kraj - Poněkud nečekaný kandidát za hnutí ANO se postaví do čela kandidátky do letošních parlamentních voleb. Krajský sněm ANO v Karlových Varech schválil jako lídra kandidátky ministra dopravy Dana Ťoka.

Nemocnice má nové vedení

Karlovarský kraj - Nové tříčlenné představenstvo začne v Karlovarské krajské nemocnici (KKN) fungovat od 1. června. Jeho složení odsouhlasila rada kraje, která zároveň supluje valnou hromadu této akciové společnosti, ze sta procent vlastněné krajem.

OTÁZKA PRO: Karla Holoubka, majitele hokejového klubu HC Energie

Karlovy Vary - Majitel klubu o sestupu z extraligy ledního hokeje do první ligy.

Mezi dvanácti oceněnými laskavci je i karlovarský učitel Jindřich Hašek

Praha, Karlovy Vary - Dvanáct laskavců, lidí, kteří dělají nezištné laskavé skutky, bylo oceněno ve Stavovském divadle.

Krajskou nemocnici bude nově řídit tříčlenné představenstvo

Karlovarský kraj - Krajské zastupitelstvo většinou hlasů potvrdilo změny ve stanovách Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Představenstvo tak bude mít místo pěti jenom tři členy a jeho prvním úkolem bude vyhlášení výběrového řízení na ředitele chebské nemocnice.

Když budou spokojeni lidé, pak i já a se mnou i celá koalice, říká hejtmanka

Karlovarský kraj – Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje (ANO), řídí se svým týmem region, který má řadu problémů. Už po nástupu do funkce avizovala, že je připravena se poprat se všemi potížemi, krajský úřad otevřít lidem i starostům, všem nejen naslouchat, ale také jejich trable řešit.

Bude chátrající Chebský most vyhlášen kulturní památkou?

Karlovy Vary – Je to paradox. Chebský most v centru Karlových Varů sice chátrá čím dál více, ale jeho opravu blokuje návrh na vyhlášení technické kulturní památky. Kdo jej podal, to není známo.

Město znovu přispěje MFF

Karlovy Vary - Osm milionů korun opět poskytnou Karlovy Vary organizátorům letošního filmového festivalu.

AKTUALIZOVÁNO

Zdravotní sestry to nevzdaly, dál bojují za vyšší platy

Karlovy Vary – Bouřlivé přijetí připravilo kolem šesti desítek zdravotních sester z krajských nemocnic v Karlových Varech a v Chebu zastupitelům kraje, kteří se ve čtvrtek scházeli k jednání. Před hejtmanstvím protestovaly proti nízkým platům, které za svou náročnou práci dostávají.

Prosadí krajská koalice změny v nemocnici?

Karlovarský kraj – Tři členové představenstva místo dosavadních pěti, nový ředitel chebské nemocnice a změněné stanovy, to vše čeká Karlovarskou krajskou nemocnici (KKN). Ovšem jen pod podmínkou, že tento záměr dnes napodruhé odsouhlasí krajští zastupitelé.

Ztrátová KV Arena, s.r.o., jde do likvidace

Karlovy Vary - Zřejmě to byla ztráta ve výši 8,7 milionu korun, která přiměla karlovarské radní ke změně obchodního statutu KV Areny.

Císařské lázně zatím opravují jen slova a sliby

Karlovy Vary – Jsou Císařské lázně začarované? Zahájit, ale také dokončit rekonstrukci této národní kulturní památky se zatím nepovedlo ani jednomu z karlovarských či krajských politiků. 

O víkendu vás očarují kočky

Karlovy Vary - Mezinárodní výstava koček, kterou organizují členové Klubu koček Karlovy Vary v Lidovém domě ve Staré Roli od roku 2010, se letos koná v sobotu 14. a v neděli 15. dubna.

Místo Vřídla tryskají u kolonády spory

Karlovy Vary - Minimálně o půl roku se už nyní zpozdila rekonstrukce Vřídelní kolonády. První etapu, tedy přesun tryskajícího horkého Vřídla před kolonádu, zvládl magistrát podle harmonogramu.

Ostrovská rarita. ČSSD je v koalici i opozici

Ostrov – Nový starosta, nové vedení města a nová koalice. Po středečním dokončeném zasedání ostrovského zastupitelstva vlastně v tomto městě nezbyl kámen na kameni.

AKTUALIZOVÁNO

Novým starostou Ostrova se stal Josef Železný

Ostrov - Za hlasitých emocionálních komentářů veřejnosti, zmatků, invektiv a vzájemného slovního napadání zastupitelů se neslo jednání ostrovského zastupitelstva. Tajnou volbou byl za odvolaného starostu Pavla Čekana (ČSSD) nakonec zvolen Josef Železný (ČSSD).

Nečekají. V Ostrově plánují změnit koalici i starostu

Ostrov – Kdo stane ve vedení Ostrova pro příští volební období po odvolané radě města a starosty Pavla Čekana (ČSSD)? To rozhodnou ostrovští zastupitelé, kteří ve středu 12. dubna na radnici dokončí přerušené jednání z minulé středy.

Koncem dubna začíná další vlna kotlíkových dotací, tentokrát se změnami

Karlovarský kraj - Dvě vlny kotlíkových dotací bude letos muset zvládnout Karlovarský kraj. Ta první, která bude vyhlášena na konci dubna, je pokračováním už vyhlášené a velmi úspěšné výzvy.

Hejtmanství spouští projekt Senior pas

Karlovarský kraj – Už začátkem příštího roku, možná i na konci toho letošního bude moci přibližně padesát tisíc seniorů v Karlovarském kraji využívat Senior pas.

Slavnostní atmosféru Velikonoc doladí trhy

Karlovy Vary – I v letošním roce se velikonoční trhy budou v Karlových Varech konat v Zeyerově ulici vedle hotelu Ambassador Národní dům.

K lékaři bez čekání a beze strachu

Karlovy Vary – Jdete k lékaři, a přesto se ocitnete v prostorách, které navozují pocit relaxace a příjemného odpočinku. Tak působí Centrum preventivní medicíny se zaměřením na interní lékařství, endokrinologii a diabetologii, kterou na poliklinice Nemos Čankovská otevřela společnost Nemos Ambulance.

AKTUALIZOVÁNO

Odvolaný starosta: Až se otočím, uvidíte tu kudlu v zádech

Ostrov – /ANKETA/ Nulová komunikace a autoritářský přístup, to byly podle opozice a několika koaličních zastupitelů důvody, pro něž byl starosta Pavel Čekan (ČSSD) včera odvolán.

Zastupitelé Ostrova odvolali starostu Čekana

Ostrov - Starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD) dnes (5. dubna) poněkud překvapivě přišel o své místo. Nadpoloviční většinou hlasů ho odvolali opoziční zastupitelé města i někteří členové koalice. Vyčetli mu špatnou komunikaci a autoritářský přístup při řízení města.

Lázeňská taxa je nízká, zvyšte ji, žádá Svaz měst

Karlovy Vary – Péče o kolonády, prameny a parky, o infrastrukturu a lázeňskou architekturu, to vše stojí Karlovy Vary desítky milionů korun ročně a náklady na údržbu rok co rok stoupají.

Silničáři mají nového šéfa. Na řadě je teď nemocnice

Karlovarský kraj - Nového ředitele Krajské správy a údržby silnic jmenovala na základě výsledků výběrového řízení Rada Karlovarského kraje.

Řád Křižovníků ustoupil dětem. Školu zpět nechce a žalobu na kraj stahuje

Cheb - Velkým gestem Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou skončil soudní spor o budovu Integrované školy v Chebu.

Výtrysk horkého Vřídla se stále snižuje. Teď bude cmrndat jen do čtyř metrů

Karlovy Vary – Po zimní odstávce by měl přesunutý pramen před Vřídelní kolonádu znovu vytrysknout o tomto víkendu.

Opozice: Radní v kontrolním výboru? To je neslýchané!

Karlovy Vary – Naléhavý apel adresovala karlovarská zastupitelka Hana Zemanová (Karlovaráci) vedení Karlových Varů na posledním zastupitelstvu.

Divoká prasata terorizují lázně i města

Karlovy Vary – Nejsou to hony za dobrodružstvím, ale na vztek. Odstřel divokých prasat, která v nájezdech terorizují parky v Karlových Varech a dalších městech, ale nepohrdnou ani zahradami soukromníků, nyní zaměstnává myslivce i pracovníky Správy lázeňských parků. Ačkoliv na čekanou vyrážejí prakticky každou noc, od začátku letošního roku se jim podařilo ulovit jeden kus.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies