VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA KALINOVÁ

Ivana Kalinová / Karlovarský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Karlovy Vary - Kdy bude jmenován ředitel KV Areny, který má za úkol tuto městskou firmu převést na příspěvkovou organizaci? 

Volby 2017. Zn.: Člověče, nezlob se

Karlovarský kraj - Jednadvacet politických stran a hnutí se bude v letošních parlamentních volbách ucházet o voličské hlasy. Jejich počet tak oproti minulým volbám, které se konaly v roce 2013, zbytněl o tři politické subjekty. A stejně tak jsou změny i ve složení odevzdaných kandidátek.

Na post šéfa krajské policie si trouflo šest kandidátů

Karlovarský kraj - Už 1. září by měl být vyluštěn tříměsíční policejní rébus. V tento den by měl podle hejtmanky Jany Vildumetzové (ANO) do funkce nastoupit nový krajský policejní ředitel. O místo se ucházelo šest zájemců.

Starostové sami sebou. Na kandidátce převládají

Karlovarský kraj - Velmi rychle nabyli Starostové a nezávislí (STAN) sebevědomí po nečekané rozluce s lidovci. Uvolněná místa na kandidátce do letošních parlamentních voleb zaplnili téměř okamžitě.

Rozetne spor referendum?

Karlovy Vary - Pokud vše vyjde tak, jak si organizátoři petičních archů k Vřídelní kolonádě představují, pak Karlovaráci půjdou v říjnu za plentu k urnám dvakrát.

Do vypuštěného bazénu vedle Thermalu vtéká kapka naděje

Karlovy Vary - Býval to vyhřívaný bazén, který okouzloval svou polohou i rozlohou. Zbyla z něj zdevastovaná jáma bez vody, kterou se hotel Thermal nechlubí, a oprava je v nedohlednu.

Zchudlé sociální péči mají pomoci náborové příspěvky

Karlovarský kraj - Na jednoho pracovníka v sociálních službách v regionu připadá leckde až dvanáct klientů. Zaměstnanců tak spíše ubývá, ačkoliv se platy pracovníků v přímé sociální péči zvýšily o 23 procent a lidem pracujícím v technických oborech o více než devět procent.

Kdy se kraj dočká nového policejního ředitele?

Karlovarský kraj - Už tři měsíce nemají krajští policisté svého ředitele. Po odchodu plukovníka Oldřicha Tomáška, který krajské policejní ředitelství vedl od 1. ledna 2010, je tento post prázdný a výběrové řízení na nového policejního šéfa se nedaří ukončit.

Přístavba domova důchodců zkrátí čekací dobu na místo

Karlovy Vary - Hekticky diskutovaná a dlouho odkládaná přístavba Domova důchodců ve Staré Roli v Karlových Varech konečně začne.

Policie garáže odložila, hejtmanka smeč vrátila

Karlovarský kraj – Nejprve to vypadalo jako slovní kopaná, nyní se z toho ale rodí kauza jako hrom. Případ třech parkovacích míst v podzemních garážích na náměstí Milady Horákové, které si objednalo a za 700 tisíc korun zaplatilo bývalé vedení Karlovarského kraje, kdy koalici vedla ČSSD, police musí šetřit i nadále.

Starostové po překvapivé rozluce s lidovci sestavují vlastní kandidátku

Karlovy Vary – Celostátní výbor Starostů a nezávislých rozhodl o samostatném postupu STAN v podzimních parlamentních volbách. Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek, lídr nyní už bývalé koaliční kandidátky STAN s lidovci, není zklamán a toto rozhodnutí kvituje.

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu

Karlovy Vary - Ve které dny si lidé mohou vyřídit na magistrátu cestovní pasy? Tvoří se v tomto období na doklady fronty?

Keramka asi půjde k zemi. Oprava by se prodražila

Karlovy Vary – Pro 320 studentů Střední umělecko průmyslové školy v Karlových Varech to letos bude zřejmě netradiční a vlastně i smutné zahájení školního roku. Jejich alma mater, postavená ve dvacátých letech minulého století a jedinečnou architekturou prohlášenou za kulturní památku, čeká zřejmě demolice.

FOTO, VIDEO: Mumie se vrací. Z krypty do špitálu

Karlovy Vary – Mráz po zádech tak trochu běžel všem, kteří na radiologickém oddělení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) sledovali i vyšetření pacienta pomocí počítačové tomografie. Do tak zvaného CT tunelu vjížděl skutečný přízrak.

Negativní. Divočáci v kraji se africkým morem nenakazili

Karlovarský kraj – Ani jeden ze vzorků uhynulých divokých prasat, které krajská veterinární správa odeslala do Státního veterinárního Ústavu v Praze neprokázal nákazu africkým morem.

Dotace na kotlíky bez front. Kraj rozdělí 64 milionů

Karlovarský kraj – Bez front, nervů a hádek. Tak by měla vypadat další vlna kotlíkových dotací, kterou nyní připravuje Karlovarský kraj.

Jaká je cena za Dětský ráj?

Karlovy Vary – Podaří se Karlovarskému kraji koupit od České pošty parcelu areálu Dětského ráje? O tom rozhodne cena.

Obvinění poslanci se budou bránit

Karlovarský kraj – Za každý dobrý skutek musíš být potrestán. Tak komentoval policejní obvinění v kauze ROP Severozápad poslanec Josef Novotný.

Krajem obchází strach z afrického moru kňourů

Karlovarský kraj – Už osm uhynulých divokých prasat zaslala Krajská veterinární správa do Státního veterinárního ústavu v Praze kvůli podezření z nákazy afrického moru. Zdechliny byly nalezeny v loketských lesích a karlovarských lázeňských lesích.

Krajští zastupitelé pracují i o prázdninách, sejdou se ve středu

Karlovarský kraj – Krajští zastupitelé neoddechnou ani o prázdninách. Jednání krajského zastupitelstva se totiž koná ve středu 26. července, a to od 9 hodin v zastupitelském sále budovy Krajského úřadu.

Rozhlédnete se s Goethem, dolů sjedete bobovou dráhu

Karlovy Vary - Dlouho odkládaná rekonstrukce slavné Goethovy vyhlídky v Karlových Varech jde do finiše.

OTÁZKA PRO: Janu Vildumetzovou, hejtmanku Karlovarského kraje

Jste jako hejtmanka, ale také jako předsedkyně Asociace krajů spokojena s tím, že vláda krajům konečně zaslala peníze na kompenzaci mezd řidičů, které kraje musely nejprve hradit ze svého? Kolik částka činí?

Kam s Vánočními trhy, řeší magistrát.

Karlovy Vary - Téměř by se mohlo zdát, že se karlovarští radní zbláznili. V polovině horkého července řeší, kam letos umístit Vánoční trhy. Jenomže v Karlových Varech je tento jaksi zmatený předstih nezbytný.

Miliardový restart pro život

Karlovarský kraj – Do vzdělávání, výzkumu a balneologie, do dostavby dálnice D6, ale také do modernizace dopravní infrastruktury, zdravotnictví a letiště, tam hejtmanství nasměruje miliardy, které společně s Ústeckým a Moravskoslezským krajem obdrží od státu v rámci projektu Restart.

Zaměstnává nemocnice kriminálníky? Ne, tvrdí

Karlovy Vary - Dva týpci se do sebe pustili a jeden to napral do toho druhého. Výstřelem mu prostřelil nohu.

Letošní festival byl jako řemen, stále více expanduje do celého kraje

Karlovy Vary Jak hodnotili letošní filmovou přehlídku, 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) a primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA)?

Letecký most do Düsseldorfu zboural nezájem německých pasažérů

Karlovy Vary - Metodou pokusu a omylu se snaží probudit k životu karlovarské mezinárodní letiště. Další projekt, nedávno zavedené letecké linky do Düsseldorfu, totiž skončily, sotva zahájily provoz.

Zeyerova ulice jde do opravy

Karlovy Vary – Především zásobovací vozy, které vjíždějí do obchodní zóny, si budou muset od 24. července zvyknout na jinou trasu.

Kandidují poslanci, exposlanci, ministr i primátor

Karlovarský kraj - Zatímco doba dovolených a prázdnin zatím u lidí přemýšlení o podzimních volbách odsouvá na tu nejnižší příčku, politické strany a hnutí jedou v opačném rytmu.

OTÁZKA PRO: Miroslava Kučeru, ředitele Správy lázeňských parků

Během filmového festivalu v Karlových Varech jste k hostům benevolentní a ti mohou třeba i v parcích na trávě odpočívat. Evidujete po nich nějaké škody?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení