VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VÁCLAVA SIMEONOVÁ

Václava Simeonová / Chebský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Kvůli pojistným podvodům policie stíhá už 60 lidí

Karlovarský kraj – Počet obviněných v kauze pojistných podvodů, která od policie získala název „Hippokrates", se stále zvyšuje. Jen v posledních dnech obvinili kriminalisté další tři lidi, a tak celkem stíhá už víc než 60 osob. Škoda, kterou měli způsobit, v současnosti dosahuje 60 milionů korun.

Farmářské trhy jsou v kurzu, zájem roste

Karlovarský kraj - Med, domácí moučníky, koření, výrobky ze dřeva a mnoho dalšího nabízí farmářské trhy v Karlovarském kraji. A s blížícím se hezčím počasím těchto akcí přibývá.

Ptáky je zapotřebí spočítat. Kvůli chřipce

Karlovarský kraj - Ptačí chřipka zaměstnává region dál. Obce teď musí sečíst opeřence v okruhu tří kilometrů od ohniska nákazy. Ptačí chřipka H5N8 byla dosud potvrzena u 52 jedinců na území 13 krajů České republiky.

Letní tábory se plní. Víte, kde vybírat?

Karlovarský kraj - Někomu se to může zdát předčasné, ale právě od února a během března je nejlepší doba začít řešit, kam poslat dítko na letní tábor. A i tak je už někde pozdě. V kraji je možností spousta a stále populárnější jsou i takzvané příměstské nebo koňské tábory. Na co si dát při výběru pozor a jaká je tu vůbec nabídka? Celkově jsou tábory v kraji hodnoceny kladně.

Stud mu chyběl. Jednadvacetiletý zloděj vykradl kasičku v kostele

Karlovarský kraj - Policisté řeší případ jednadvacetiletého zloděje, který se nezdráhal krást v kostele.

Vánoce v divadlech budou plné hudby

Karlovarský kraj - Vánoce vnímá většina lidí jako čas, který tráví se svými nejbližšími. A proto i Západočeské divadlo v Chebu uvádí v týdnu mezi svátky a koncem roku především rodinná představení, na která se mohou diváci vydat spolu se svými dětmi.

Čtyři desítky prodejců a kreativní dílny. To bude Free Fler Market

Karlovarský kraj - Už tuto neděli se uskuteční další Free Fler Market. Od 10 do 18 hodin si návštěvníci můžou v chebském Kulturním centru Svoboda nakoupit originální rukodělné výrobky, zúčastnit se výtvarných dílen nebo si užít ukázky řemesel.

Počet obyvatel klesá. I nezaměstnanost

Karlovarský kraj - Nejmenší a žije v něm nejméně obyvatel. Takový je Karlovarský kraj. A počet obyvatel se i nadále snižuje. Statistici zveřejnili i další zajímavá čísla. 

Města musí vymáhat miliony

Karlovarský kraj - Desítky milionů pohledávek musejí řešit města v Karlovarském kraji. Ty největší z nich dosahují až přes padesát milionů korun. Deník zjišťoval, co lidé nebo firmy nejčastěji neplatí a jak města dluhy vymáhají.

Nejlepší kroniku psal Tomáš Tišler. Ocenění se ale bohužel už nedožil

Karlovarský kraj - Soutěž vyhlašuje kraj jednou za dva roky a vítězové bývají vyhlášeni v rámci semináře kronikářů. Ani letos tomu nebylo jinak.

Města jsou zdobena, vánočně

Vánoční výzdoba, která je postupně do ulic instalována, se rozsvítí první adventní víkend

AKTUALIZOVÁNO

Černé vlajky a pietní místa. Region uctil oběti teroristů

Karlovarský kraj - Černé vlajky na znamení smutku v souvislosti s atentáty v Paříži zavlály před krajským úřadem. Hejtman Martin Havel (ČSSD) se pak ostře vyjádřil na adresu teroristů, kteří mají desítky nevinných obětí na svědomí. Na některých místech v regionu už vznikla pietní místa a byly vyvěšeny francouzské vlajky.

Léčba se pacientům s nádory nyní šije na míru

Karlovarský kraj - Do spuštění nového lineárního urychlovače v chebské nemocnici zbývají jen týdny. Jaké nádory je možné s ním ozařovat? A jaká nádorová onemocnění trápí nejvíc obyvatele Karlovarského kraje?

Lineár stojí, na řadě jsou testy

Karlovarský kraj - Instalace nového lineárního urychlovače za 98 milionů korun v chebské nemocnici je u konce. V současné době se testuje a první pacienti by mohli být novým přístrojem ozařováni v prosinci. Pokud by nemocnice nepořídila nový lineár, onkologická péče by v kraji na konci roku skončila.

Karlovarským krajem projela Veteran Rallye

Karlovarský kraj - Uplynulé tři dny patřily 15. ročníku Karlovarské Sanssouci Veteran Rallye. Ta projela všemi třemi okresy Karlovarského kraje. V sobotu si mohli nablýskané jednostopé a dvoustopé skvosty užít i návštěvníci Františkových Lázní.

Církevní stavby odhalí své poklady

Karlovarský kraj - Letošní noc kostelů nabídne program ve 28 církevních památkách v kraji. Návštěvníkům se kromě běžně otevřených kostelů naskytne příležitost prozkoumat taje i jindy nepřístupných míst, a to v noci, kdy je genius loci ještě mocnější. Připraveny jsou, varhanní a multižánrové koncerty, noční komentované prohlídky, posezení a debaty u ohně nebo výstavy. Noc kostelů se koná 29. května.

Letních kin jak šafránu

Karlovarský kraj - Jako šafránu, tolik je v kraji letních kin. Nejvíce jich je na Karlovarsku, v Chebu budou muset letos vypomoci bratři Čadíci se svým pojízdným kinematografem a na Sokolovsku se mohou lidé těšit na dostavbu multifunkčního centra v Březové, kde je ve druhé etapě počítáno se stavbou letního kina.

Kvóty? Ženy vidí výhody i řadu negativ

Karlovarský kraj - Víkendový sjezd ČSSD opět otevřel debatu o kvótách pro ženy. Strana si totiž určila, že musí na kandidátkách obsadit 40 procent. Deník proto mezi ženami zjišťoval, zda obecně s kvótami souhlasí. A výsledek?

Jaro se blíží a s ním i motorové pily

Karlovarský kraj - Každoročně je v období od října do konce března doba vegetačního klidu. To se týká i stromů a dalších dřevin. Ve městech je proto v těchto dnech k vidění řada pracovníků s motorovými pilami, kteří provádějí kácení, průklesty nebo zmlazení stromů v městské výstavbě. Řadu těchto zákroků lze provádět i celoročně, ale nejvíce jich je na řadě právě v těchto dnech. Důvodem k těmto krokům může být navrácení vzhledu i plodnosti dřeviny, ale ve většině procent případů jde o bezpečnost obyvatel. Zásahy se týkají mnohdy suchých a nemocných stromů.

Kde vlaje tibetská vlajka?

Karlovarský kraj - Tibetská vlajka zavlála včera nad radnicemi většiny větších měst v kraji. K solidaritě s tibetským povstáním proti porušování lidských práv se letos znovu nepřipojil Cheb. „Město v lednu obdrželo žádost o připojení se k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet, kterou mu adresoval spolek Lungta. Žádost následně projednala rada města, která o vyvěšení vlajky hlasovala. Radní rozhodli se k akci nepřipojit, " sdělil Tomáš Ivanič, mluvčí chebského městského úřadu.

Předzahrádky v režimu měst

Karlovarský kraj - Jsou vyhledávané, v letních měsících beznadějně obsazené a pohodlné. Předzahrádky rozbily uniformitu většiny města, majitelé restaurací mají při jejich provozu vyšší tržby a návštěvníci si je oblíbili. Přesto jsou někteří provozovatelé nespokojeni.

Žloutenka je už zkrocena

Karlovarský kraj - Jednapadesát. Tolik případů žloutenky se na Chebsku objevilo od září do současnosti. Sokolovsko a Karlovarsko nemoc takřka nezasáhla. I přes to, že ani na Chebsku nových pacientů tolik nepřibývá, protiepidemiologická opatření budou ještě chvíli platit. Důvodem je především dlouhá inkubační doba.

Slevy! Nákupní šílenství pokračuje

Karlovarský kraj - Řada lidí má ještě tento týden dovolenou, a tak vyrazí na výhodné nákupy například i za hranice, do Německa

Psst, je neděle

Karlovarský kraj - Za rušení víkendového klidu i 100 tisíc pokuty

Jarní trhy se hlásí o slovo

Karlovarský kraj - Jarní atmosféru chtějí města v regionu vnést do ulic i prostřednictvím velikonočních a jarních trhů. Do jejich zahájení zbývá jen pár dní.

Spor o hazard. Města versus unie

Karlovarský kraj - Unie herního průmyslu ČR nabádá města a obce, aby nepřistupovaly k plošnému zavírání heren. Upozorňuje, že nulová tolerance hazardu vede k zakládání nelegálních heren, které se mohou vymykat kontrole.

Na filmy pod hvězdy to lidi netáhne

Karlovarský kraj - Letních kin v Karlovarském kraji zbylo jako šafránu. Na co návštěvníci však slyší, jsou koncerty a další kulturní akce

Chyběly ceny a informace v češtině. Inspektoři se zaměřili na tržnice

Svatý Kříž -Zboží bez cenovky, chybějící bezpečnostní informace v češtině nebo falzifikáty to byly nejčastější prohřešky prodejců na tržnici Svatý Kříž u Chebu. Právě tam se v úterý vydali inspektoři České obchodní inspekce (ČOI).

Nažidla: žal pozůstalých trvá

Karlovarský kraj - Při havárii patrového autobusu 8. března 2003 zahynulo 19 lidí. Poslední oběť podlehla zranění v roce 2006

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení