VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK HNÍZDIL

Zdeněk Hnízdil / Karlovarský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čarodějnice zaplanou a májky povstanou

Karlovarský kraj – Pálením čarodějnic a stavěním májek se vždy slaví příchod jara a tyto původně pohanské zvyky v obcích i městech doprovází bohaté kulturní programy.

Karlovarský klub Beat´n´Juice po víkendu zavírá

Karlovy Vary – Po jedenadvaceti měsících skončí další z karlovarských hudebních klubů.

V Karlovarském kraji vznikly nové obchvaty. Dálnice ale nadále chybí

Karlovarský kraj – Kdy bude dokončená dálnice mezi Karlovými Vary a Prahou? Na tuto otázku by asi dokázal odpověď pouze věštec a ani ten by se nemusel trefit.

Uklidit, opravit, vyleštit. Sezona je tady

Karlovy Vary – Zahájení lázeňské sezony se blíží. Ulice v centru jsou plné pracovníků správ lázeňských parků, léčivých zdrojů a kolonád a magistrátu a opravují a uklízí každý kout.

V ochranném pásmu nádrže Stanovice a bez kanalizace? Situace se v Dražově změní

Dražov – Nezbytné vyřešení odkanalizování obce a odvedení veškerých odpadních vod mimo ochranné pásmo nádrže Stanovice.

Ostrovský letohrádek zahájí sezonu dvěma vernisážemi

Ostrov – Letohrádek Ostrov zahajuje po zimní přestávce ve čtvrtek 27. dubna dvěma vernisážemi sezónní provoz.

Klavírista Boris Krajný vystoupí s Karlovarským symfonickým orchestrem

Karlovy Vary – Karlovarský symfonický orchestr uvede ve čtvrtek 27. dubna v Grandhotelu Ambassador Národní dům koncert, na němž se pod taktovkou Petra Alrichtera, vůdčí dirigentské osobnosti na poli české i evropské vážné hudby, představí jako sólista jeden z nejlepších českých klavíristů Boris Krajný.

Čeští grafici slaví jubileum také v Karlových Varech

Karlovy Vary - Za tajemstvím plochy, výšky a hloubky se můžete vydat do Interaktivní galerie Becherovy vily. Sdružení českých umělců grafiků Hollar slaví letos stoleté jubileum svého trvání.

Cestuj s batohem, šamanem i outloněm. Je tu filmový festival Zcestovalec

Valeč – Již potřetí zámecký areál ve Valči na Karlovarsku zaplaví zcestovalá atmosféra. O víkendu od 21. do 23. dubna vás čeká třetí ročník cestovatelského setkání Zcestovalec.

Občané zachraňují kostel sv. Bartoloměje, jeden z nejstarších kostelů na Karlovarsku

Přílezy - Kostelík z druhé poloviny 13. století unikl jen o vlásek demolici a po desetiletích chátrání se blýská na lepší časy. Od roku 2012 je po etapách opravována střecha a na sobotu 22. dubna je připravena první dobrovolnická brigáda na obnovu hřbitova kolem kostela. Týkat se bude výřezu křovin, stromů a celkového úklidu.

FOTO: Lidé zapomněli, co mohou v lázních zažít

Karlovy Vary - Jak oživit dění v lázeňské zóně města Karlovy Vary a získat co nejširší pohled na její možnosti. To bylo tématem setkání iniciativy Vzbuďme Vary a asi tří desítek hostů z řad vedení města, majitelů galerií, umělců, karlovarských hoteliérů, neziskovek, pedagogů a dalších organizátorů kulturních akcí.

Chtěli své dluhy vyřešit slušně. Přišel pád

Nová Role - Nová Role Dobrý konec má příběh, který začal před pětadvaceti lety. Příběh o manželském páru, kde ona je zcela nevidomá a on trpí částečnou slepotou.

Rappeři Sodoma Gomora odpálí Oázu do Sokolova

Chodov - Míchat různé styly dohromady. To je cílem akcí Core Session, které vždy v dubnu zaplní chodovskou pivnici Oáza. Ani letošek nebude výjimkou a velikonoční náladu si můžete utvrdit v sobotu 22. dubna ve společnosti kapel Efecto Despotismo, Victims a Sodoma Gomora & Undead Orchestra.

Kraj odvrátil dražbu Dětského ráje

Karlovarský kraj – Stačilo málo a Dětský ráj ve Svatošských skalách by byl prodán v dražbě. Pozemek, na němž se rodinný areál rozkládá, totiž patří České poště a ta se ho jako nepotřebného majetku rozhodla zbavit. I když současný pronájemce měl smlouvu ještě na dalších pět let. Stanovená dražební cena byla pět milionů korun.

Město pokračuje v opravách bytů, má jich osm stovek

Ostrov – V opravách městských bytů pokračují v Ostrově. Aktuálně jich město vlastní 808 a k loňským třinácti opraveným přibyly letos další dva.

Peníze z benefičního koncertu pomohou na vybavení Snoezelen místnosti

Chodov – Sedmý ročník Benefičního koncertu pro Mateřídoušku vynesl celkem 21 500 korun.

Projekt „Památky nás baví“ dostal mezinárodní ocenění

Bečov nad Teplou – Vzdělávací projekt Památky nás baví, do kterého bylo možné se zapojit na státním hradě a zámku Bečov, uspěl v mezinárodní konkurenci a získal vysoce prestižní ocenění Europa Nostra.

Vypaloval trávu, teď mu hrozí pokuta. Pozor, ať nemáte podobný problém

Valeč – Hasiči mají pohotovost kvůli „paličům" trávy. Jejich počet díky pěknému počasí v poslední době stoupá.

Slyšte vroucí metalovou krev z Karlovarska! Horrible Creatures vydaly desku Pitfall

Karlovy Vary – Karlovarská metalová mlátička Horrible Creatures vydala před nedávnem své debutové album. Na zoubek jsme se mu podívali se zpěvákem Frankem Fišerem.

Obecní septik nahradí biologická čistička vod

Vrbice - Systém odkanalizování byl v obci Vrbice na Karlovarsku řešen nedostatečně. Situace se změní letos v září, neboť se zde za asi 5,3 milionu korun dokončí gravitační kanalizace.

Stripes of Glory míří do sokolovské Alfy. Zahrají s Janem Duchoslavem

Sokolov - Ostrovská skupina Stripes of Glory v rámci svého turné Přátelství zahraje v sobotu 8. dubna v sokolovském klubu Alfa. Kromě nich se představí i talentovaný zpěvák Jan Duchoslav.

Blíží se 660. lázeňská sezona. Představí hru světel i pískovou sochu

Karlovy Vary – Původ družiny Karla IV., světelná show s akrobaty, pískové sousoší, ocenění významných osobností, řemeslný jarmark, hudební a divadelní projekce, osvědčené programové stálice, inovované i zcela nové prvky. Nejenom vše zmíněné tvoří program Zahájení lázeňské sezóny 2017 v Karlových Varech. Ta startuje ve dnech 5. až 7. května a její pořadí nese číslo 660. Třídenní slavnosti opět protnou celé centrum města a zasáhnou i do lázeňských lesů.

VIDEO: Páteční farmářské trhy nabídnou jarní a velikonoční sortiment

Karlovy Vary - Před budovou Tržnice se dnes (pátek 7. dubna) sjedou farmáři, tentokrát s jarním a velikonočním sortimentem.

Jaké to je držet dravce? Zjístíte to na Hauenštějně

Horní hrad – Hauenštejn ukrytý v lesích kolem řeky Ohře zaplní o víkendu draví ptáci a sovy. Vedle toho si můžete užít také lukostřelbu nebo hry a soutěže pro děti i dospělé. Den sokolnictví a lovectví se koná v sobotu 8. dubna od 10:00 do 17:00.

Sun Gallery představuje nastupující generaci sklářek

Karlovy Vary – Hned pět autorek najednou se sešlo na jarní výstavě v Sun Gallery karlovarského lázeňského komplexu Sanssouci. S výběrem ze svých prací tu přicházejí studentky ateliéru „Sklo" Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Dobrovolníci se pustí do úklidu lesů, řek i měst

Karlovarský kraj - Hlavní termín dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, je připraven na sobotu 8. dubna. Cílem organizátorů je letos zapojit 1% populace, tedy asi sto tisíc spoluobčanů.

Gymnazistky z Ostrova postoupily do národního finále lesnické soutěže

Žlutice – Lesní pedagogové Vojenských lesů a statků (VLS) mají po středečním regionálním kole na Střední lesnické škole ve Žluticích první želízko v ohni v národním finále mezinárodní soutěže YPEF. Souboji na západě Čech nečekaně prošlo vítězně družstvo starších žáků z Gymnázia Ostrov.

Rehabilitace, pomůcky, léčba nebo asistent pro postižené děti. Na to vše je vyčleněno čtvrt milionu

Ostrov – Až na desetitisícový příspěvek mohou letos dosáhnout rodiče zdravotně postižených dětí z Ostrova. Rada města letos podpořila vyčlenění 250 tisíc z rozpočtu na tyto účely. Loni byla dotace vyplacena osmnácti žadatelům.

OTÁZKA PRO: Jiřího Klsáka náměstka karlovarského primátora

Karlovy Vary - Jiří Klsák odpovídá na otázku ohledně akcí v Letním kině.

Prodlouženou výstavu doplní komentovaná prohlídka

Karlovy Vary – Galerie umění Karlovy Vary prodlužuje mimořádnou výstavu Václav Šerák a žáci – Oheň / Hlína / Led, a to do 23. dubna. K výstavě se uskuteční v neděli 2. dubna komentovaná prohlídka, kdy tvorbou (na snímku) významného keramika a jeho žáků provede autorka výstavy Dita Hálová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies