Buldoci dostali od Dynama lekci, prohráli 1:7

České Budějovice – Fotbalisté Dynama nastříleli na Složišti Karlovým Varům sedm branek. Jediný čestný úspěch Buldoků vstřelil Marián Geňo.

12.2.2014

1.FC Karlovy VaryFoto: DENÍK/Archiv

Sobotní zápas začali domácí ve velkém stylu. Už v 5. minutě Linhart po Chmelově nahrávce dal na 1:0, týž hráč devět minut nato po chybě gólmana Tvrdoně zvýšil na 2:0 a ve 31. min. mladý útočník Dynama po Novákově uličce nekompromisní střelou završil hattrick na 3:0.

„Naše hráče měl zápas s takovým soupeřem motivovat, měli jsme ale problémy s dopravou a probrali jsme se až za stavu 3:0," litoval kouč hostí Pavel Medynský. „Náš kádr je úzký a to bylo jistě vidět. S výsledkem samozřejmě spokojen být nemohu, na druhou stranu nám zápas ukázal, kde nás tlačí bota. Musíme zapracovat na koncovce. Například Geňo místo střely jde do kliček a pak z toho nic není," dodal trenér K. Varů na adresu klíčového hráče svého týmu, jenž po přestávce z penalty za Dvořákův faul na Tuhelu snížil na 3:1 a navíc dvakrát trefil tyčku.

Nicméně i po přestávce góly dál stříleli spíše fotbalisté Dynama. V 62. min. po Herzánově nahrávce Kalod pohodlně do odkryté brány na 4:1, v 74. minutě tvrdou střelu Fundy sice střídající Boščuk stačil vyrazit, proti Herzánově dorážce už neměl nárok – 5:1, v 79. minutě Vondráček zezadu podrazil Fundu, penaltu tudíž kopali i Jihočeši a Machovec mířil přesně – 6:1, v 86. min. Benát vybojoval míč a ideálně našel Fundu, jenž v plném běhu brankostroj Dynama rezolutní ranou završil na 7:1.

Dynamo ČB – K. Vary 7:1 (3:0). Branky: 5., 14. a 31. Linhart, 62. Kalod, 74. Herzán, 79. Machovec , 86. Funda – 58. Geňo. ŽK: Tuhela. Diváci: 100. Rozhodčí: Jech – Macko, Šíma.
Dynamo ČB: Bárta (46. Křížek) – Hašek (46. Dvořák), Novák, Machovec, Hanzlík – Klesa (46. Funda), Benát, Herzán, Kadula (46. Brunclík), Chmelo – Linhart (46. Kalod).
K. Vary: Tvrdoň (46. Bojčuk) – Tůma, Vondráček, Nerad, Tuhela – Plechatý, Hudec (46. Altman), Vnuk (66. Tolar), Geňo, Staněk – Benda (80. Šturm).

12.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.