Chebský Union vyškolil lídra ze Sokolova

Karlovy Vary – To byl mazec. V předposledním kole podzimní části Fincentrum krajského přeboru se kanonýři řádně činili.

7.11.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Kastner

Až v šestnáctém pokračování si premiérovou porážku připsal na své konto lídr tabulky, rezerva druholigového Baníku Sokolov. Ta nestačila v domácím prostředí na druhý v pořadí, extřetiligový Union Cheb. Třetí Mariánské Lázně doma vyprášily sedmibrankovým přídělem poslední celek tabulky Citice. Na předposlední kolo podzimní části nebudou v dobrém vzpomínat ani ve Vintířově. Tamní jedenáctka si totiž dojela na půdu Aše pro šestigólový nářez. Velkou zásluhu na tom měl zejména autor tří branek Aše David Sládeček. V chebském derby, které se odehrálo ve Františkových Lázních, nakonec slavily pohodové čtyřbrankové vítězství domácí Frantovky, které tak vyučily nováčka soutěže Drmoul ze střelecké efektivity.

V sokolovském derby, které bylo na programu na hřišti ve Svatavě, slavilo hubené vítězství Královské Poříčí, které nejtěsnějším rozdílem pokořilo Nové Sedlo. Šestou výhru vybojovala na svém pažitu Stará Role, která smázla pěti góly jedenáctku exdivizního Hazlova. Utkání Toužimi s karlovarskou Lokomotivou a Chodova s Ostrovem byla pro nezpůsobilý terén odložena.

Výsledky, Fincentrum:

Aš – Vintířov 6:2

V tomto utkání padaly branky pouze v prvním poločase. Třikrát se zapsal do střelecké listiny ašský forvard David Sládeček a dvakrát jeho spoluhráč Jakub Jarausch. O šestý zářez Aše se pak postaral Robert Bano. Za hosty poté korigovali ukazatel skóre přesnými zásahy Daniel Novák a Ivan Valach.

Branky: Sládeček 3, Jarausch 2, Bano – Valach, Novák. Poločas: 6:2. Rozhodčí: Nehasil – M. Štěrba, Rousek, DS Gendráč.

Kr. Poříčí – Nové Sedlo 1:0

Derby Baníků rozhodl ve prospěch toho domácího po bezbrankovém prvním poločase královskopoříčský Jaroslav Rajchrt.

Branka: Rajchrt. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Hodač – Tichota, Janoušek, DS Tomášek.

Fr. Lázně – Drmoul 4:0

Dvakrát se radoval ze vstřelené branky domácí šutér Luboš Lávička, jednou pak i jeho spoluhráči Lukáš Hibler a Ladislav Bastl.

Branky: Lávička 2, Bastl, Hibler. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Janoušek – Tichota, Hodač, DS Rajtmajer.

St. Role – Hazlov 5:2

Hosty poslal na starorolském pažitu do vedení v 15. minutě hrající kouč Pavel Veleman. Za domácí srovnal fotbalový krok a také ukazatel skóre o pět minutek později Aleš Sochor. Poločasový stav ve prospěch Staré Role poté stanovil přesnou ranou ve 22. minutě Jiří Vašíček. Po změně stran ve 47. minutě navýšil rozdíl ve skóre starorolský obránce Ondřej Kothera a v 50. minutě se dočkali druhé brankové radosti i hosté, za které přesně zamířil Miroslav Dočekal. V 60. minutě přidal další branku domácího výběru Daniel Slakoper a vše pak uzavřel v 68. minutě přesnou ranou kapitán Staré Role Jan Stýblo.

Branky: 20. Sochor, 22. Vašíček, 47. Kothera, 60. Slakoper, 68. Stýblo – 15. Veleman, 50. Dočekal. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Krejčí – Hányš, M. Novotný, DS Skála. ŽK: 3:3. Diváci: 60.

Stará Role: Nádler – Pleva, Kothera, Drahoš, Götz – Zuzkovič (70. Khodl), Slakoper (83. Roubíček), Stýblo, Vašíček – Voborský, Sochor (90. Belický). Trenér: Jiří Diviš.

Hazlov: Richter – Tušek, Šturm, Veleman, Šole – Šiman, Dočekal, Belovič, Šlesingr – Prokopec, Komberec. Trenér: Pavel Veleman.

Mar. Lázně – Citice 7:2

Tři branky Citicím nasázel Tomáš Kabelák. O zbylé čtyři se pak podělili Pavel Chval, Vladimír Kafka a dva Honzové, a to Kovář a Bílek. Za hosty si pak přesně seřídili mířidla Radek Stöckner a Miroslav Moule.

Branky: Kabelák 3, Chval, Kafka, Kovář, Bílek – Moule Miroslav, Stöckner. Poločas: 3:0. Rozhodčí: Vokoun – Janeček, Chrástecký, DS Strmiska.

Sokolov B – Union Cheb 2:3

Hosty na půdě favorita poslal do vedení ve 13. minutě přesnou ranou Těšínský. Druhou branku chebského Unionu poté obstaral ve 46. minutě Řezáč. Poté se dočkali brankové radosti i domácí, za které skóroval Domin. V 63. minutě navrátil hostům dvoubrankový náskok šutér Hudeček. Lídr tabulky ze Sokolova již jen v závěru dokázal korigovat ukazatel skóre do konečné podoby brankou z kopaček Plevy.

Branky: 57. Domin, 83. Pleva – 13. Těšínský, 46. Řezáč, 63. Hudeček. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Mareška – Šimek, Komanec. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

Sokolov B: Dvořák – Hudec, Šaloun (61. Novotný), Ferko, Vodrážka – Bastl, Pleva, Bereczký, Jankovský – Kouba (77. Burkyt), Domin. Trenér: Jiří Dreiseitl.

Union Cheb: Černý – Těšínský, Kohout, Dobeš, Šneberger – T. Rolník mladší, Šebesta, Aleksič, Hudeček (89. T. Rolník starší) – Řezáč (88. Klepáček), A. Rolník. Trenér: Miroslav Šebesta.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby