Chodov i přes prohru stále fotbalově 'žije'

Chodov – S tím, že by Chodov na domácí půdě v utkání s vedoucím týmem divizní tabulky skupiny B Jirnami dosáhl na divizní body málokdo věřil. Ne nadarmo. Jirny si z Chodova totiž odvezly v rámci desátého kola vítězství v poměru 3:1.

12.10.2009

„Před zápasem jsme si jasně řekli, že nesmíne soupeři dát žádný prostor, jenže hráči tyto pokyny v prvním poločase neplnili,“ narážel chodovský trenér Jiří Schveiner na tři brankové situace soupeře. Dvě znich zastavila konstrukce chodovské branky. Jirny tak využily využily pouze jednu, to když ve 33. minutě se do střelecké listiny zapsal hostující Janoušek.

Po změně stran sice spartakovci přidali na obrátkách, ale do fotbalových kolen je srazilo vyloučení. V 60. minutě se totiž poroučel předčasně pod sprchy chodovský Svůra. „Určitě to byl faul, ale ne na červenou kartu. Bylo to hodně hodně přísné vyloučení,“ bědoval nad ztrátou hráče Schveiner.

I v oslabení ale spartakovci vyrovnali, když se střelecky prosadil střídající Kaňok.

Radost z vyrovnaného stavu však domácím překazil o dvě minutky později svým druhým gólem v utkání jirnský šutér Janoušek. „Ve druhém poločase to bylo z naší strany lepší. Soupeři jsme nedávali žádný prostor, včas ho obsazovali. Druhý gól hostů pak byl z ofsajdu, když zaúřadoval pomezní rozhodčí, který pustil dvoumetrové postavení mimo hru,“ zlobil se Schveiner.

A měl proč. Nebylo to totiž jediné špatné rozhodnutí trojice arbitrů, kteří během utkání ukázali svou rozhodcovskou sílu. Nad jejich některými rozhodnutími se laik jen divil a odborník žasnul.

„Já si myslím, že Jirny mají velmi kvalitní mužstvo, které hraje výborný fotbal, proto určitě nepotřebují pomoc od rozhodčích. U nás Jirny byly fotbalovější, proto vyhrály,“ smutnil Schveiner.

I přes porážku však Chodov zůstal i nadále ve hře o udržení. Na patnáctém místě ztraácí na čtrnáctý Rakovník tři body, pět jich pak ztrácí na duo Sokolov B, Litvínov. „Pořád jsme ve hře, ale musíme bojovat, nic jiného nám nezbývá,“ míní Jiří Schveiner.

Chodov – Jirny 1:3

Branky: 70. Kaňok – 33. a 73. Janoušek, 87. Janzik. Poločas: 0:1. ŽK: 5:1. ČK: 1:0 (Svůra). Diváci: 100.