Ti zhlédli duel, ve kterém se proti sobě postavily dva týmy se zcela jinými cíli. Ostrovský FK chtěl vykřesat záchranářskou naději, naopak karlovarské 1.FC se chtělo udržet v souboji o postup. Kdo tak o víkendu do Ostrova zamířil, určitě nelitoval. V derby, ve kterém se hrálo nahoru dolů, padlo dohromady pět branek, když se nakonec z cenného skalpu radoval Ostrov, který vyhrál 3:2.

Samotné utkání přineslo hru ve vysokém tempu i přes velké vedro, které panovalo. Poprvé se měnil ukazatel skóre v 11. minutě, kdy se vydal na výlet ostrovskou obranou karlovarský rychlík František Dřížďal, který vymíchal vše, co mu stálo v cestě, a i když svou akci zakončil střelou v polopádu, byla úspěšná, gólová. Z vedení se však Varáci radovali pouhých sedm minut, když v 18. minutě bylo vyrovnáno, když se z dorážky brankově radoval ostrovský Martin Rašman. Do konce první půle pak udeřili Ostrováci podruhé, ve 30. minutě se zapsal do střelecké listiny Jakub Diviš, který tak zajistil svému týmu jednobrankový náskok.

Po změně stran pokračovaly oba týmy v ofenzivním pojetí, když několikrát zapomněly na pověstná vrátka. V 64. minutě právě po jedné akci do otevřené obrany domácího celku karlovarské 1.FC vyrovnalo, když autorem druhé branky byl Martin Psohlavec. Poté chtěly oba týmy strhnout výhru na svou stranu, kdy několikrát pořádně zahořelo jak před brankou Ostrova, tak varského výběru. Nakonec přišlo rozuzlení v 81. minutě, když obstaral vítěznou trefu střídající Martin Matoušek. Karlovaráci sice poté vrhli všechny síly do útoku, ale kýženou branku se jim vstřelit nepodařilo. Ostrov tak dosáhl na podzimní reparát, kdy padl na dvorském stadionu. Navíc tím rázně oživil záchranářské cíle. Karlovarské 1.FC pak po porážce kleslo v tabulce na třetí příčku, když ho přeskočil o jeden bod Motorlet.

Volejbalový kvalifikační turnaj pro mistrovství světa mužů v roce 2018 v Karlových Varech, Česká republika-Kypr 3:0.
Naděje na postup žije, čeští volejbalisté porazili Kypr

Víkend byl zakletý i pro mariánskolázeňskou Viktorii, která se představila na hřišti Malše Roudné. Tam sice drželi hráči z Chebska po prvním poločase bezbrankovou remízu, ale po změně stran se lámal pověstný fotbalový chléb, když v rozmezí 60. a 62. minuty Mariánské Lázně dvakrát inkasovaly, a bylo po bodových nadějích, když hráči Malše Roudné nakonec soupeře ze západu Čech dorazili v závěru utkání třetí brankou. Mariánské Lázně si tak na body, které jim zaručí definitivní záchranu v soutěži, musí nejméně týden počkat.

Fortuna – Divize A, 27. kolo
FK Ostrov – 1.FC Karlovy Vary 3:2 (2:1). Branky: 18. Rašman Martin, 30. Diviš Jakub, 81. Matoušek Martin – 11. Dřížďal František, 64. Psohlavec Martin. Rozhodčí: Štefan – Machýček, Leška, DFA Rauch. ŽK: 2:1. Diváci: 571.
FK Ostrov: Süttö – Glanc, Tolar, Tůma, Liška (66. Matoušek) – Dušek (85. Filák), Kobera (70. Nýber), Pachta, Rašman – Diviš (90. Horváth), Novotný (79. Vrba). Trenér: Ivan Filip.
1.FC Karlovy Vary: Dvořák – Skala (83. Šupík), Staněk, Pěkný, Plechatý – Hudec (61. Királyi), Krlička, Maňák, Dřížďal – Geňo, Psohlavec. Trenér: Karel Tichota.

TJ Malše Roudné – FC Viktoria Mariánské Lázně 3:0 (0:0). Branky: 60. Markytán Matyáš, 62. Markytán Matyáš, 88. Samek Dominik. Rozhodčí: Matoušek – Vnuk, Hádek, DFA Řezáč. ŽK: 1:2. Diváci: 100.
FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Holub, Denk (63. Šaliga), Kravar, Kavalír – Sadílek, Drahorád, Štěpán (74. Dvořák), Kuhajda (28. Cinkanič) – Buršík, Lukáš. Trenér: Stanislav Purkart.

Další výsledky: SK Senco Doubravka – SK Klatovy 1898 1:2 (1:0), MFK Dobříš – TJ Tatran Sedlčany 1:2 (1:0), FK Motorlet Praha – FC Rokycany 3:1 (0:1), TJ Sokol Čížová – SK Aritma Praha 3:1 (3:0), Jankov – Admira Praha 0:1 (0:1), Sušice – Český Krumlov 0:2 (0:1).