Březová vyhrála i třetí domácí zápas. Proti plzeňskému Petřínu to ale byla dosud nejtěžší práce. Olympie rychle vedla, ve 3. minutě skóroval Kašpar. Ale nakonec musela již v prvním poločase dotahovat jednobrankové manko. „Vstup do utkání nám vyšel, naší nepozorností jsme o vedení přišli. Hosté byli potom do 30. minuty aktivnější, důraznější, měli více ze hry, měli jsme problémy se hře Petřínu přizpůsobit,“ přiznal březovský kouč Petr Peterka. Recept se ale domácím na nepříjemného soupeře podařilo najít. Ve 39. minutě srovnal na 2:2 opět Kašpar.

Krátce po přestávce pak svěřenci Petra Peterky, mezi 53. a 56. minutou, znovu dvakrát gólově udeřili a odskočili tak hostům na rozdíl dvou branek. „Petřín jsme ve druhém poločase přehrávali, vypracovali jsme si několik brankových příležitostí a některé proměnili,“ popsal Peterka. V 76. minutě olympionici upravili na 5:2. Hosté již pouze minutu před koncem snížili.

Dva body získala Viktorie Mariánské Lázně, když na penalty udolala Klatovy. „Máme problémy v koncovce. Ve třech domácích zápasech jsme vstřelili jen tři branky a to je velice málo,“ posteskl si trenér Viktorie Stanislav Purkart, který ale na druhou stranu smeknul před pokutovými kopy. „Kopy jsme zvládli na výbornou, ale nemuselo k nim vůbec dojít,“ přidal.

Kdyby Kavalír proměnil ve druhé půli tutovku, tak bylo rozhodnuto. Ale to je kdyby… Jako poslední přišla na řadu Slavia, která dopoledne v neděli hostila Rakovník. „Konečně přijel k nám soupeř, který si chtěl zahrát fotbal, a podle mého se diváci museli bavit. Hrálo se tvrdě, k vidění byly šance i góly,“ začal popisovat utkání trenér Karel Tichota a doplnil: „Rozhodnutí z mého pohledu přišlo ve druhém poločase, když se prosadil Kalina. Pak hosté trochu otevřeli hru a my jsme se trochu zatáhli. Po vyloučení soupeře jsme přidali třetí gól a já musím hráčům poděkovat.“

Fortuna divize A
Olympie Březová - Petřín Plzeň 5:3 (2:2). Branky: 3. a 39. Kašpar, 53. Vaněček, 56. a 76. Martinec 5. Motl, 19. Bendl, 89. Navrátil. Rozhodčí: Baum Kyncl, Nehasil, DFA Havránek. ŽK: 2:3. Diváci: 210.
Březová: Štrunc D. Peterka (78. Burkyt), Veselovský, Martinec, Krlička, P. Peterka (73. M. Motl), Kašpar, Vůjtěch (58. Kursa), Vaněček, Šaloun, Šellong. Trenér: Petr Peterka.
Petřín: Příhoda Zoubek, Šulc, Bendl (58. Brudna), Papáček, Trojovský Vohrna, J. Motl (83. Huml), Lisý, Heller (71. Patrovský), Škarda (36. Bednář). Trenér: Radek Vodrážka.

Viktorie Mariánské Lázně - Klatovy 1898 2:1 (1:0) pk 5:4. Branky: 14. Kravar 82. Diviš. Rozhodčí: Talpáš Aubrecht, Šmat, DFA Pešek. ŽK: 2:1. Diváci: 200.
M. Lázně: Šmejkal Kafka, Denk, Kravar, Kavalír, Sadílek, Drahorád, Holub (81. Šilhán), Kabelák (85. Lattisch), Lukáš, Forman. Trenér: Stanislav Purkart.
Klatovy: Rojík Tříska, Krásný (89. Stetsenko), Janda, Pavlovič (75. Diviš), Mészáros, Dolanský, Kotrba, Bezděk, Szedmák, Lukeš. Trenér: Milan Dejmek.

Karlovarská Slavia (v modrém) porazila SK Rakovník 3:1.Zdroj: Deník / Čech Jan

Slavia Karl. Vary - SK Rakovník 3:1 (1:1). Branky: 4. Psohlavec, 53. Kalina, 90. Vokáč 14. Červený. Rozhodčí: Cichra Musil, Maiello, DFA Říha. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (76. Schwendt). Diváci: 120.
K. Vary: Chára Kořistka (69. Samek), Pěkný, Kalina (75. Királyi), Vokáč, Maňák, Psohlavec, Mestl, Geňo (89. Skala), Staněk, Hudec (86. Šupík). Trenér: Karel Tichota.
Rakovník: Kabele Besta, Hamouz, Sklenka, Pucholt, Červený, Severin, Tvrz (80. Gašpárek), Polák, Krupička, Schwendt. Trenér: Libor Šíma.

Výsledky, 5. kolo: Dobříš Přeštice 3:0, Hořovicko Aritma Praha 1:3, Soběslav Doubravka 2:1, Mar. Lázně Klatovy 2:1 pp, Ol. Březová Petřín Plzeň 5:3, Č. Krumlov Malše Roudné 1:3, K. Vary Rakovník 3:1, Jankov Sedlčany 1:2 pp.