Exdivizní derby jasně ovládla varská Slavia

Ostrov – Gólový mazec. Ten si připsali na svůj účet v exdivizním derby hráči ostrovského FK, kteří nestačili na svém hřišti na karlovarskou Slavii, které nakonec podlehli vysoko 0:5.

4.8.2017

V exdivizním derby se z výhry 5:0 radovala karlovarská Slavia (v zeleném), když navíc Ostrovu (modrobílá) nedovolila skórovat.Foto: Daniel Seifert

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, když jsme si vytvořili převahu a gólové šance. Ve dvacáté minutě už jsme vedli 3:0, když jsme vesměs využili naše standardní situace, které Ostrovu dělaly problémy. Prosazovali jsme se hrou po křídlech, což bych chtěl, abychom tak hráli i v soutěži,“ pochvaloval si karlovarský trenér Karel Tichota.

Po tříbrankovém vedení však přišlo malé uspokojení, které Ostrov využil k nastřelení břevna Matouškem. Ve druhém poločase pak Slavia svou výhru navýšila o další dvě branky. „I do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, když jsme přidali další branky. Dá se říci, že po čtvrté brance bylo po zápase. Jen mě mrzí, že jsme neudrželi výkon celých devadesát minut,“ poukazoval Tichota.

Jeho tým pak čeká v sobotu 5. srpna na dvorském stadionu od 11.00 hodin generálka s Chomutovem. „Pro nás je to tradiční soupeř, se kterým se potkáváme jak v létě, tak i v zimě. Sice nebudeme kompletní, přesto věřím, že se co nejlépe připravíme na první mistrovské utkání,“ dodal Tichota.

FK Ostrov – FC Slavia K. Vary 0:5 (0:3). Branky: 11. Psohlavec, 15. Geňo, 18. Psohlavec, 55. Geňo, 79. Šupík. Rozhodčí: M. Štěrba – V. Štěrba, Talpáš. Diváci: 150.
FC Slavia K. Vary: Chára (46. Klimov) – Kořistka (65. Merkl), Vondráček, Pěkný (46. Gruber), Skala – Šupík, Staněk, Vokáč, Kalina – Geňo (65. Očko), Psohlavec (46. Mestl). Trenér: Karel Tichota.

Autor: Zdeněk Plachý