Před startem jarní části krajského přeboru si Nejdečané tradičně odskočili na rotavskou umělku, tam je čekal tým se zkušenostmi z krajských soutěží, SFK Kraslice. Nejdek nakonec potvrdil roli favorita a na své konto si na závěr přípravy připsal cenné vítězství 6:0.

Zápas se odehrál za doprovodu sychravého počasí,  přesto se hrál kvalitní fotbal, ke kterému přispěly i Kraslice, které podaly sympatický výkon.
První branku utkání vsítil pár minut po začátku utkání nejdecký forvard Tomáš Sojka. Druhý gól vstřelil Karel Fassel, který uklidil centr hlavou přesně k tyči kraslické svatyně. Dvoubrankovým náskokem Nejdku tak skončil první poločas. Další góly totiž padaly až po obrátce stran.

Po přestávce se po pěkné přihrávce Tomáše Sojky  trefil Jakub Rutrle a čtvrtý gól přidal z přímého kopu Martin Myslivec. Pátý kousek přidal do kraslické branky po krásné individuální akci Karel Fassel, který byl blízko hattricku, když z přímého kopu ještě trefil břevno. Poslední branku nejdeckého výběru vsítil na rotavské umělce střelou z hranice velkého vápna opět kanonýr Martin Myslivec.

„Příprava je za námi, to podstatné začíná za týden, kdy zamíříme k prvnímu mistrovskému utkání na specifické hřiště, do Citic," mírnil vítěznou euforii před startem druhé části krajského přeboru kapitán Nejdku Zbyněk Draxal.

Kraslice – FK Nejdek A 0:6 (0:2). Branky: Fassel 2, Myslivec 2, J. Rutrle, Sojka.
FK Nejdek: Hudec (46. Lutzbauer) – F. Rutrle, J. Rutrle, Myslivec, Draxal – Mandous, Šamberger, Valvoda, Fassel –  Kurtin, Kinkal (stř. Sojka, Kliment, Černý, Neudert). Trenéři: Šinovský, Hudec, Krejčí, Žižka, Licek.