To byla pořádná mela. V úvodním kole jarní části krajské I. A třídy se děly na ostrovské umělce řádné fotbalové věci. A aby ne. Střetla se tu totiž aktuálně druhá Nová Role s lídrem krajské tabulky Spartakem Horní Slavkov.

Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby Slavkov v prvním poločase nevyhořel v jedné dobře zahrané tříminutovce, kterou měli na svědomí právě fotbalisté Nové Role. Hráči ze Slavkova během ní třikrát inkasovali, i přesto se však radovali z bodového zisku, když nakonec uhráli s novorolským výběrem nerozhodný výsledek 3:3.

Ale pěkně po pořádku.

Po vzájemném úvodním oťukávání nenechala první branka na sebe dlouho čekat. Novorolský tříminutový brankostroj odstartoval ve 20. minutě ze značky pokutového kopu po faulu na Marka Palivce přesnou ranou Tomáš Chlup. O dvě minuty později vedla Nová Role již o dvě branky, když Palivec vysunul ideláním pasem za obranu Tomáše Chlupa, který zatáhl míč do šestnáctky hostů a jeho nezištnou přihrávku před branku Slavkova uklidil skkluzem do branky Lukáš Hájek. Fotbalisté Slavkova se ještě nevzpamatovali řádně ze druhé inkasované branky a potřetí museli vytahovat míč ze své branky. Ve 23. minutě totiž využili Novoroláci zmatku v obranných řadách soupeře, a Tomáš Červík pololobem s pomocí břevna pootřetí rozjásal novorolské fanoušky.

Slavkov však třetí inkasovaná branka probudila. a ve 34. minutě se dočkal kýženého kontaktního gólu, který ho vrátil zpět do utkání, když se po sérii rohových kopů prosadil v šestnátce novorolských hlavou osamocený útočník Michal Němček, který tak podtrhl účet první poloviny duelu.

„.Před zápasem jsme věděli, že soupeř má velkou sílu ve standardních situacích a je silný v silových soubojích, to jsme chtěli eliminovat zejména přesnou kombinací a dobrým pohybem bez balonu, což se nám dařilo v prvním poločase, kdy jsme soupeře mimo standartních situacích nepouštěli do šancí. Navíc po tříminutovce snů jsme vedli již tři nula, ale bohužel houževnatého soupeře to nepoložilo,“ bilancoval první poločas novorolský trenér Petr Vakeš. Během přestávky pak prošel hornoslavkovskou kabinou řádný hlasový vichr, který poslal do druhého poločasu zcela jiné mužstvo. Ve druhém dějství totiž Slavkov přidal značně na důrazu a také bojovnosti, a ve 49. minutě zato slavil zaslouženě druhý spěch, když po ztrátě míče u autové čáry našel centrem kapitán Slavkova Jiří Pazdera svého mladšího bratra Tomáše, který neskutečnou bombou z voleje z hranice velkého vápana snížil náskok Nové Role na rozdíl jediné branky.

Vyrovnání pak přinesla 70. minuta, když ve středu hřiště chyboval střídající Michal Karlík, čehož využil Tomáš Pazdera a kolmicí vyslal do samostatného úniku Petra Drobného, který nedal brankáři Nové role Stanislavu Krupičkovi žádnou šanci. Poté se Tomáš Pazdera prezentoval ještě jednou jedovatou střelou, ale na Krupičku už si tentokrát nepřišel.

Nakonec mohla Nová Role slavit vítězství, když trestný kop Nitsche našel osamoceného Tomáše Červíka před brankou Slavkova, ale ten v tváři tvář hornoslavkovskéhmu gólmanovi ani nadvakrát neuspěl.

„Klíčový moment utkání dle mého názoru přišel na začátku druhého poločasu, kdy soupeř po sérii našich velkých chyb v defenzivní činnosti snížil na rozdíl jediného gólu a šel psychicky velmi nahoru. Naopak my jsme zbytečně udělali spoustu chyb v rozehrávce, z čehož soupeř profitoval k ohrožení naší branky a vlastně i jednu ze ztrát využil k vyrovnání. Slavkov navíc mohl završit dokonalý obrat čtvrtým gólem, ale nakonec jsme mohli deset minut před koncem utkání strhnout vedení na naši stranu, ale pokud budu soudný musím uznat, že si soupeř minimálně bod za svůj výkon ve druhém poločase a zejména vůlí po dobrém výsledku zasloužil,“ podotkl Vakeš.

Nová Role – H. Slavkov 3:3

Branky: 20. T Chlup (PK), 22. Červík, 23. Hájek – 34. Němček, 49. T. Pazdera, 70. Drobný. Poločas: 3:1. Rozhodčí: Berka – M. Novotný, M. Štěrba, DS Fibrich. ŽK: 2:1. Diváci: 70.
Nová Role: Krupička – Nitsch, Baloun, Hnízdil, Melichar – Hájek (80. Zahálka), Červík, Palivec, R. Chlup – Vaverka (65. Karlík), T. Chlup. Trenér: Petr Vakeš.