S blížícím se startem nových ročníků fotbalových soutěží opět o uplynulém víkendu týmy nezahálely. Týden před startem podzimní části okresních soutěží byly na programu generálky. Jednu z nich odehrála na svém hřišti pod radošovským mostem i Kyselka, která si pozvala na svůj pažit nováčka okresní III. třídy.

Nakonec se z vysoké výhry povinně radovala Kyselka, která soupeři ze Stružné nastřílela sedm branek, a celé utkání tak vyhrála v poměru 7:1.
Již vstup do utkání měli lepší hráči Kyselky, kteří si sice vytvořili několik slibných příležitostí, ale bez brankového efektu. Týmu z Poohří totiž chyběl potřebný klid v koncovce.

Naopak sympaticky bojující Stružná několikrát řádně postrašila kyselskou jedenáctku svými rychlými výpady do otevřené obrany, ale taktéž jí chybělo brankové zakončení.

Střelecké trápení v podání domácího výběru ukončil ve 28. minutě po sklepnutí Luboše Cupala hlavou František Vandák, který tak otevřel skóre přípravného duelu. Druhou branku vsítil před odchodem do šaten kyselský rychlík Jiří Formánek, který tak uzavřel skóre prvního poločasu.
Velmi dobře naskočili do druhého dějství domácí, za které si připsal na své konto po individuální akci přesný zásah Jiří Labík.
V 53. minutě se prodral do pokutového území Josef Hlaváč, jeho přihrávka pak našla kopačky osamoceného Jiřího Parmy, který uklidil balon pod víko struženské svatyně.

Poté se brankové radosti dočkali srdnatě bojující hosté, za které si připsal na své konto přesný zásah Radek Gašper. Závěr zápasu pak patřil otevřené hře, ve které se ještě Kyselka třikrát radovala ze vstřeleného gólu.

V 61. minutě si udělal výlet do struženského pokutového území obránce Radek Svatoš, který vyšperkoval své sólo housličkami brankáři hostí.
O šest minutek později si připsal na své konto druhou branku v tomto utkání Parma, který opět využil spolupráci s Hlaváčem, když tentokrát dotlačil balon za brankovou čáru netradičně fotbalovým ´pupíkem´. Tečku za generálkou pak udělal v 75. minutě přesnou ranou Cupal.

Kyselka – Stružná 7:1

Branky: 28. Vandák, 45. Formánek, 46. Labík, 53. a 67. Parma, 65. Svatoš, 75. Cupal – 61. Gašper. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Horvát. Bez karet. Diváci: 30.
Kyselka: Horňáček – Vandák, Beneš, Kliment, Svatoš – Labík, Čada, Hlaváč – Formánek, Kába, Cupal (stř. Orság, Parma).
Stružná: Novák (53. Synek) – B. Dotzauer, Untermüller, J. Dotzauer, T. Brančík – Sedláček, Št. Brančík, Kozler, Synek – Hlavatý, Rehák (stř. Gašpar, K. Brančík).

V zahajovacím kole okresního přeboru, který odstartuje tento víkend, si tým Kyselky udělá výlet v sobotu 13. srpna na půdu staronového účastníka přeboru Perninku, kde bude bojovat o první podzimní body od 17.00 hodin s tamní jedenáctkou.
Stružná se pak utká o premiérové tři body ve III. třídě taktéž na hřišti soupeře, a to od 17.00 hodin v Chyši proti místní rezervě.