Fotbalisté 1. FC Karlovy Vary hostili ve 26. kole ČFL konkurenta v tabulce. Na stadionku ve Dvorech se představil Králův Dvůr, a i když podal bojovný výkon, na body nedosáhl. Svěřenci karlovarského trenéra Juraje Šimurky zvítězili jasně 3:0.

První poločas moc pohledný fotbal nepřinesl. Domácí sice měli na nohou míč častěji, ale šancí bylo pramálo.

Ve 31. minutě se k odraženému míči dostal Jaroslav Šmrha. Zívala na něj prázdná branka, ale než si srovnal míč na nohu a vypálil, tak se stačili obránci zformovat a letící balon zastavit.

Dvě minuty před přestávkou to zkusil Michal Kubice. Jeho rána ale minula cíl v podobě branky.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky domácí vlétli jako uragán. Václav Kudrna se mezi třemi tyčemi Králova Dvora měl co ohánět. Nejprve ho dalekonosnou ranou pozdravil Kubice. Následoval brejk Hrubého. Míč v cestě do branky zastavil až skluz stopera Šilhavého. V dalších dvou vyložených šancích byli Vondráček a opět Hrubý.

Branky se diváci dočkali až v 70. minutě. Kubice nebezpečně pálil a balon zastavila ve vápně ruka jednoho ze stoperů. Sudí Mudra neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. K míči si stoupl Marián Geňo a poslal domácí do vedení.

Do tohoto okamžiku byl karlovarský forvard Geňo na hřišti neviditelný. S míčem se moc nepotkával a soupeři si ho velice hlídali.
Za další tři minuty ale domácí vedli o dvě branky. Akci tři na dva zakončil Geňo křížnou střelou ke vzdálené tyči.

Hosté se snažili útočit, ale místo šancí viděli hned několik žlutých karet. Tlustý nebo Svátek se drželi hesla, když už nás soupeř porazí, tak ho alespoň pořádně nakopeme. Sabou si zase začal povídat s rozhodčím.

V nastaveném čase přidal třetí branku domácích střídající Petr Janáček a uzavřel tak střelecký účet zápasu.

1. FC K. Vary - Králův Dvůr 3:0

Branky: Geňo 2 (1 PK), Janáček. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Mudra – Kříž, Henych, DS Havlíček. ŽK: 1:4 (Gibala – Svátek, Tlustý, Sabou, Pavlík).
1.FC Karlovy Vary: Četverik - Tichota, Oslovič, Kubice, Hrubý (89. Jankovský), Šmrha (64. Janáček), Vondráček, Nerad, Kaplan, Geňo (90. Laušman), Gibala. Trenér: Šimurka.
FK Králův Dvůr: Kudrna - Šilhavý, Busta, Ribeiro, Pavlík (65. Procházka), Machovec (75. Da Sousa), Tlustý (85. Vilám), Kiklhorn, Sabou, Fulín, Svátek. Trenér: Porsch.