První třetina přinesla jedinou branku. Postaral se o ni mladičký Martin Osmík, pro kterého to byla první branka v extralize. Ve druhé třetině nejprve Kometa vyrovnala v přesilovce při vyloučení Bičánka. Ve 21. minutě se prosadil Tomáš Svoboda. Pak už ale patřil led karlovarským střelcům.
Energii vrátil vedení Michal Vachovec. Střelecky ho napodobil obránce Václav Benák, který si sjel na kruhy a vypálil. Čtvrtou branku přidal Rudolf Huna, jenž si připsal první gól v dresu Energie. Ze vstřelené branky se také radoval Tomáš Bulík, po jehož trefě KV Arena začala zpívat jako jeden muž: „Pátá, právě teď odbila pátá…"

Ještě je nutno zmínit, že po třetí brance z branky utekl gólman hostí Falter a nahradil ho Čiliak. Posledních dvacet minut ale začali fantasticky hosté z Brna. Přesilovku využil Mrázek a za další necelou minutu přidal třetí branku Burian. Kouč Oremus si vzal oddechový čas a uklidnil své svěřence. V závěru hráli hosté bez brankáře, ale nebylo jim to nic platné. Naopak. Energie hrozila, ale odkrytou svatyni hostí nikdo netrefil.

Energie KV – Kometa Brno 5:3 (1:0, 4:1, 0:2). Branky a nahrávky: 10. Osmík (Gorčík, T. Rohan), 25. Vachovec (Bartek, Gulaši), 27. Benák (Marosz, Bičánek), 34. Huna (T. Rachůnek, Marosz), 36. Bulík (Bartek) – 21. T. Svoboda (Kováčik), 41. Mrázek (V. Němec, Kuboš), 42. Burian (J. Hruška). Rozhodčí: Fraňo, Souček – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:2. Diváci: 3075.
Karlovy Vary: Závorka – J. Tomeček, Bičánek, Benák, Sičák, Harant, Gulaši, T. Dvořák – Huna, Marosz, T. Rachůnek – Bartek, Bulík, Vachovec – Kohout, Zadražil, Harkabus – Gorčík, Osmík, T. Rohan. Trenéři: Oremus, Mlejnek a P. Kněžický.
Kometa Brno: Falter (27. Čiliak) – Dujsík, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec, Spang – Vondráček, H. Zohorna, P. Mrázek – T. Svoboda, L. Čermák, Burian – V. Němec, J. Hruška, J. Káňa II – R. Zohorna, Dočekal, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.