Juniorku Sokolova zachránili Dvořák s Vašatou

Chodov – Duel podzimu. Na sokolovské divizní derby zamířila na stadion Spartaku Chodov pomalu třístovka diváků, kteří určitě nelitovali. V rámci 14. kola fotbalové divizní soutěže se tu v duelu skupiny B střetl Chodov s juniorkou Sokolova. Oba týmy si nakonec připsaly po bodu za remízu 1:1.

9.11.2009

V dalším kole fotbalové divize bylo ve skupině B na programu sokolovské derby, ve kterém Spartak Chodov (v červeném) remizoval s FK Baník Sokolov B (v zeleném) 1:1.Foto: SENÍK/Daniel Seifert

K vidění byly nejen dvě branky, množství neproměněných šancí, ale také jedna červená karta. Samotné utkání načali lépe hráči ze Sokolova. Svým pohybem a kombinací dělali hráči Baníku domácím velké problémy. Po deseti minutách se již hra vyrovnala. A na řadu také přišly brankové příležitosti. Ve 23. minutě poslal chodovský kapitán Správka centr na zadní tyč hlavou těsně mimo sokolovskou svatyni.

O dvě minutky později pak Správka z hranice šestnáctky po zpětné přihrávce Zuckera umístil svou střelu do pravé tyče sokolovské branky. Hned nato pak Nezval z dorážky poslal balon mimo tři tyče. Co se nepovedlo domácím, podařilo se hostům. Ve 29. minutě se prosmýkl kolem obránců Maška a Širochmana baníkovec Nerad, nezištnou přihrávkou našel v penaltovém prostoru Čertíka a jeho zpětnou přihrávkou na hranici šestnáctky poslal s ledovým klidem do chodovské branky naběhnutý Bereczký.

Hosté se po úvodní brance snažili co nejdříve vstřelit ještě druhouu, ale vítr z plachet jim vzal Lukáš Komberec, který za filmování uviděl druhou žlutou a následně červenou kartu, a tak musel předčasně pod sprchy.

Od té doby pak převzali taktovku zápasu Chodovští. V prvním poločase však jejich snaha vyšla naprázdno. To až po změně stran se radovali hráči Spartaku ze zaslouženého vyrovnání. V 50. minutě si vyskočil na rohový kop Maška nejvýše Nezval a hlavou srovnal ukazatel skóre. V 60. minutě pak poslal těsně vedle sokolovské branky svůj střelecký pokus domácí Vondráček. V 66. minutě se dostal k odraženému balonu chodovský Mašek, ale jeho střelu zastavil na brankové čáře pohotovým skluzem hostující Vašata. Poté však zazlobili z brejků i hosté, když se dvakrát mohl zapsat do střelecké listiny Nerad. Neuspěl. Naopak akcie juniorky držel svými excelentními zákroky hodně vysoko gólman Dvořák. Nepřišel si na něj nejen hlavičkující Zucker, ale v nastaveném čase ani chodovský Svůra.

Chodov – Sokolov B 1:1

Branky: 50. Nezval – 29. Bereczký. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Vaňkal. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (38. Komberec po 2 ŽK). Diváci: 250.

Spartak Chodov: Pelech – Mašek, Správka, Širochman, Vondráček – Nezval, Štěpán (73. Kinkal), Svůra, Dušek – Chlup (62. Kočí), Zucker. Trenér: Jiří Schveiner.

FK Baník Sokolov B: Dvořák – Nápravník, Hucl, Duben, Vašata – Komberec, Bereczký, Pleva (62. Bastl), Kratochvíl (68. Ferko) – Čertík, Nerad (88. Áč). Trenér: Jiří Dreiseitl.

Ostatní výsledky 14. kola: FK Teplice B – SK Kladno B 1:0 (0:0), Vilémov – Baník Most B 2:0 (2:0), SK Český Brod – FK Union Čelákovice 3:2 (2:1), FC Přední Kopanina – Řezuz Děčín 3:1 (1:1), Litvínov – SK Rakovník 5:4 (4:1), Admira Praha – FC Chomutov 1:2 (1:2), Sokol Brozany – Viktorie Jirny 0:1 (0:1).

Naši prvňáci ze ZŠ Krušnohorská 11 v Karlových Varech

Průmyslová zóna by měla přinést i nabídku pracovních míst.

Zóně stojí v cestě územní plán a chráněná oblast

Život potápěče pomohl zachránit operátor linky 112

Karlovy Vary – Život potápěče z Ostrova, který byl ve vážném ohrožení kvůli rozvíjející se dekompresní nemoci, pomohl zachránit operátor linky 112 z karlovarského centra tísňového volání.

Současným i budoucím pacientkám se snažíme nabídnout něco navíc

Ostrov - Po ukončení studia na Gymnáziu Luďka Pika v Plzni MUDr. Markéta Draská vystudovala v letech 2000 až 2006 Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. Po studiích se přestěhovala do Ostrova, kde začala svoji kariéru původně na dětském oddělení Nemocnice Ostrov. Z důvodu mateřské dovolené trvala jen krátce.

Voliči si musí dát pozor na změnu volebních okrsků

Sokolov – Město Sokolov upozornilo, že přistoupilo pro všechny nadcházející volby a referenda k úpravám volebních okrsků. Je to prý z důvodu provedených legislativních změn, tak aby byla dodržena zákonnost při vytváření zmíněných okrsků.

Místo řehtání se neslo závodištěm štěkání

Karlovy Vary - Za koníčky se obvykle vydávají lidé na karlovarské dostihové závodiště a bývá tady v den dostihů plno.