Martin Jirouš? Třetí díl, šestý gól. Tentokrát zničil juniorku Sparty!

Sokolov — Druhá liga: Střelecká pohádka sokolovského útočníka, který zamířil do Baníku na hostování z Liberce, pokračuje.

15.9.2008

Nejlepší kanonýr druhé ligy Martin Jirouš (vlevo) přidal v utkání se Spartou B již svůj šestý zářez v této sezoně.Foto: DENÍK/Archiv

To je pohádka. Tři utkání, šest branek. Že to není možné? Ale je! Skvělá bilance útočníka Baníku Sokolov Martina Jirouše pokračuje. Další díl napsal tento vytáhlý útočník i v sobotním utkání s juniorkou pražské Sparty. Úvod utkání však vyzněl ve prospěch hostů. V 6. minutě se proháčkoval před branku Sokolova sparťanský benjamínek Kadlec, ale s jeho střeleckým pokusem si sokolovský brankář Ilizi bez problémů poradil. Hned nato kopali fotbalisté Sparty sérii rohových kopů a při tom posledním opět prokázal své brankářské umění skvělým zákrokem domácí gólman Ilizi. V 17. minutě mohl poslat hostující tým do vedení Jan Holenda, ale jeho pumelice zatřásla jen břevnem sokolovské svatyně. To však mohlo sparťanský tým hodně mrzet.

Ve 28. minutě prodloužil sokolovský Jirouš hlavou autové vhazování na Vaněčka a ten pohotovou střelou trefil spojnici Grigarovy branky. Poté se hra v poli vyrovnala a s přibývajícím časem o sobě dával vědět hlavně aktuálně nejlepší střelec druhé ligy Martin Jirouš. Ale neuspěl. Jeho chvíle měla ještě přijít.

V úvodu druhé půle mohl jít Sokolov do vedení, když ve 49. minutě využil hrubku Mareše Salák, následnou jeho střelu však hostující brankář Grigar vyrazil před zcela volného Jirouše, který však nasměroval balon pouze do tyčky sparťanské svatyně. Poté se oba týmy spíše soustředily na obrannou hru, a tak se hrálo převážně ve středu hřiště. I přesto byl více aktivnějším týmem výběr trenéra Martina Haška. V 70. minutě napřáhl ze třiceti metrů Vaněček a jeho střelecký pokus jen o kousek minul hostující branku. Sokolov byl rázem na koni a jeho tlak vzrůstal s každou přibývající minutou.

V 72. minutě Pilař vysunul uličkou do brejku Vaněčka, který přeloboval vybíhajícího gólmana Sparty Grigara, a pro dobíhajícího Jirouše už nebyl žádný problém uklidit balon do sparťanské branky. Hosté však mohli záhy srovnat ukazatel skóre, ale střídající Nádeníček nastřelil pouze tyč Iliziho branky. V 78. minutě si vybrali ranec smůly opět sparťané, když přímý kop Kroba skončil již tradičně na břevně sokolovské svatyně. I když se poté vrhla juniorka Sparty do útoku, kýžené vyrovnání jí to nepřineslo. Sokolov tak vyhrál již potřetí v řadě a největší zásluhu na tom má útočník Martin Jirouš, který si na své konto připsal již šestou branku ve třech duelech v řadě.

FK Baník Sokolov – AC Sparta Praha B

Branka: 72. Jirouš. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Adam - Ubias, Kovařík. ŽK: 1:4. Diváci: 2070.
Sokolov: Ilizi - Kaplan, Knakal, Hájovský, Čupr - Podrazký, Pilař, Čada, Vaněček - Salák (87. Javorský, 90. Šmerda), Jirouš (82. Procházka). Trenér: Martin Hašek.
Sparta B: Grigar - Valíček (85. Třešňák), Sedláček, P. Mareš , Krob - Glaser, Pečnik, Kokoška, Podaný - Holenda (88. Švec), V. Kadlec (68. Nádeníček). Trenér: Zdeněk Svoboda.

Pohled trenérů

„Divácky to byl určitě atraktivní zápas. V prvním poločase jsme hráli dobře do ofenzivy a měli slušné příležitosti. Ve druhém jsme trochu vyklidili pole uprostřed a Sokolov nás začal přehrávat. Koledovali jsme si o gól, který nakonec přišel. Ke konci jsme si už bez zraněného Holendy nevytvořili tlak na to, abychom vyrovnali. V globálu si ale myslím, že by zápasu slušela více konečá remíza,“ smutně poznamenal sparťanský trenér Zdeněk Svoboda.

„V prvním poločase jsme si chtěli vytvořit tlak, věděli jsme, že je družstvo Sparty mladé, a mysleli jsme si, že při tvrdé a agresivní hře budou mít sparťané s námi problémy. Jenže naopak problémy jsme s hrou soupeře měli my a se štěstím jsme neinkasovali. O poločase jsme byli rádi za bezbrankový stav, a museli jsme tedy přidat ve všech směrech. Po změně stran to bylo lepší, z jedné nádherné akce dal Martin Jirouš svůj šestý gól v sezoně. Soupeř hrál ale dál dobře, hrozil zejména Krob centry nebo standardními situacemi a do poslední minuty jsme se o výsledek strachovali. Viděli jsme, myslím si, hodně nadprůměrný druholigový fotbal, po změně stran byl náš výkon asi nejlepší za dobu, co tu trénuji. Diváci i my můžeme být spokojeni, soupeř tu mohl uhrát bod, ale štěstí se přiklonilo na naši stranu,“ bilancoval třetí výhru v řadě sokolovský trenér a exsparťanský hráč Martin Hašek.

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Vjezd pro auta na „Masaryčku“ bude o hodinu zkrácen

Karlovy Vary - O jednu hodinu méně budou mít k dispozici zásobovací automobily pro vjezd na pěší zónu T. G. Masaryka.

Tolik volných míst nikdy nebylo, řada firem hledá zaměstnance

Karlovarský kraj - Tuzemské ekonomice se daří a nabídka volných pracovních míst snad nikdy nebyla tak velká, jako v září. Platí to jak pro Českou republiku, tak i v krajském měřítku.