Karlovy Vary – Ozdravná kúra pracuje u karlovarských Buldoků na výtečnou. Důvod? V anglickém týdnu totiž karlovarští Buldoci ještě neztratili ani bod.

20.5.2009

Karlovarští Buldoci (ve žlutém) hostili ve vloženém kole třetí ligy na stadionu ve Dvorech mužstvo Vyšehradu (v modrém).Foto: DENÍK/Daniel Seifert

V neděli Buldoci v domácím prostředí ve Dvorech udolali těsně jabloneckou rezervu 1:0, a ve středu si poradili v rámci čtyřiatřicátého kola České fotbalové ligy s mužstvem Vyšehradu.

Do samotného utkání vstoupili o poznání lépe Buldoci, kteří zahrozili nejdříve Velkoborským a poté Geňem. Bez brankového efektu. Hosté se dostávali na dostřel brankáře Karlových Varů v první dvacetiminutovce jen sporadicky.

První branka padla ve 22. minutě, když si na přízemní centr Kotába naběhl Geno a nekompromisně zavěsil. Poté se do hry zapojili i hosté a ve 38. minutě vyrovnali ze značky pokutového kopu, který s přehledem proměnil Vlček, který tak potrestal zaváhání karlovarského obránce Kubiceho.

Dvě minutky po změně stran se brankově uvedl střídající Karlovarák Petr Janáček, který si počkal lišácky na zadní tyčce na centr z koppaček Vondráčka a hlavou strhl vedení opět na domácí stranu. I když se poté hosté snažili kýžené branky se nedočkali. Ba, naopak. V 68. minutě mohl přidat třetí branku karlovarského týmu Oslovič, ale jeho hlavičkový pokus vytěsnili stopeři Vyšehradu z brankové čáry do bezpečí.

Poté opět přidal na obrátkách Vyšehrad, ale brankáře Četveríka nedokázal překonat. V 80. minutě se blýsknul dvakrát proti střeleckým pokusům Velkoborského a Hrubého hostující brankář Víšek.

Hosté si v závěru vytvořili převahu s vidinou vstřelení vyrovnávací branky, ale ta jim už nebyla souzena. Buldoci si tak připsali na své konto druhé vítězství v řadě.

FC Buldoci – Vyšehrad 2:1

Branky: 22. Geňo, 47. Janáček – 38. Vlček (PK). Poločas: 1:1. Rozhodčí: Němec. ŽK: 4:2. Diváci: 190.

FC Buldoci: Četverík – Staněk, Oslovič, Kubice – Hrubý, Vondráček, Tichota (76. Mičkal), Nerad (46. Janáček), Kotáb (88. Novotný) – Velkoborský, Geňo.

20.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Letecký den v Chebu.
10

Letiště oslavilo sté výročí

Festival opustí Karlovy Vary, filmový hit bude k vidění i v jiných městech

Franc přišel o vítězství kvůli řetězu

Mariánské Lázně – Čtyři rozjížďky jasně dominoval, a když se stavěl na start té páté, tak diváci na plochodrážním stadionu v Mariánských Lázních očekávali, že začnou slavit vítězství. Nestalo se. Josefa France zradil řetěz, přesněji prasklá spona.