Karlovarský kraj – Krajský přebor, 3. kolo. Mužstvo Citic bralo skalp Jáchymova, Frantovky smázly Aš, Cheb Habartov. Fotbalisté Ostrova se poprvé představili na domácí půdě. Novou umělou trávu pokřtili vítězstvím nad Chyší.

24.8.2009

Vítěznou premiéru si odbyli na svém zbrusu novém hřišti s umělým povrchem fotbalisté FK Ostrov. V rámci karlovarského derby totiž pokořili 2:1 jedenáctku Chyše.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

To byl zase jednou pořádný mazec. Nejvíce by o něm mohl povídat nováček soutěže Baník Habartov, který si opět velkými doušky vybral nováčkovskou daň. Ve třetím pokračování krajského fotbalového přeboru totiž musel koukat na gólparádu v režii kanonýrů chebského Unionu. Osm inkasovaných branek pak určitě mluví za vše.

Střelecké hody byly také k vidění na půdě františkolázeňských ´kohoutů´, kde ztroskotala pro změnu v rámci chebského derby jedenáctka Aše. Ta dostala na cestu zpátky do fotbalového ranečku místo buchet šest tíživých branek.

Branky padaly i v Novém Sedle, kam zamířily Mariánské Lázně. Nové Sedlo se sice ujalo vedení a první poločas drželo s lídrem soutěže krok, ale po změně stran prokázaly Mariánky svou fotbalovou sílu, a hned bylo po nadějích. Naopak premiérovou výhru si připsal Ostrov, který hostil v rámci karlovarského derby ostřílenou Chyši. Ostrovští fotbalisté pak mohli po skončení utkání slavit dvojnásob. Důvod? Dokonale totiž pokřtili výhrou svou zbrusu novou umělku.

Na smutné vlně se vezou horalé z Jáchymova. I když se ujali v zápase s Citicemi vedení, nakonec museli dvakrát dotahovat. Napočtvrté se jim to již nepodařilo, a Jáchymov tak atakuje stejně jako v jarní části ´sestupové pásmo´.

Excelentní vítězství zaznamenali ve Vintířově, i když bylo Královské Poříčí lepším týmem, nakonec se poroučelo domů s tříbrankovým přídělem. Důvod? Domácí sice fotbalově neoplývali, ale za bojovnost slavili důležité vítězství. V závěrečném utkání kola pak udolala v domácím prostředí jedenáctka exdivizní Toužimi v rámci derby karlovarskou Lokádu.

Výsledkový servis

Františkovy Lázně – Aš 6:1

Skóre chebského derby otevřel v 17. minutě domácí Kříž, který si svůj střelecký zápis zopakoval znovu po pěti minutách. Pak Frantovky soupeři z Aše vstřelily dvě branky během jedné minuty. Nejdříve přesně zamířil Král a hned nato se zapsal do statistik duelu i jeho spoluhráč Bastl. Po změně stran pak zvýšil náskok domácích svou druhou brankou v duelu Bastl. Pak si lepší chvilku vybrali i hosté z Aše, když se o jejich čestný úspěch postaral Schwalb. Vše však uzavřel v podobě šesté branky františkolázeňský Miroslav Větrovec.

Branky: 17. a 23. Kříž, 34. Král, 35. a 63. Bastl, 83. M. Větrovec – 79. Schwalb. Poločas: 4:0. Rozhodčí: Rousek – Fraško, Adamec, DS Zdvihal. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (76. Král – 84. Rádl). Diváci: 150.

Fr. Lázně: Vachůn (85. Duc The Nguyen) – J. Hibler, Lukáč, Karafiát, M. Větrovec – L. Hibler, Král, Kolouch, Štefan (84. Glazer) – Bastl, Kříž (66. J. Větrovec). Trenér: Milan Kolouch.
Aš: Seman – Pilař, Šiler, Toth, Petříček – Rádl, Popp, Duchoň (46. Kohuťár), Střeček – Houdek, Turták (49. Schwalb). Trenér: Rino Náprstek.

Nové Sedlo – Mariánské Lázně 1:4

Domácí drželi s hosty krok pouze první poločas, když se do statistik duelu zapsali novosedelský kanonýr Burda a hostující Kafka. Střelecky naladěni vstoupili hráči Mariánských Lázní i do druhé poloviny duelu. Svou druhou branku vstřelil Kafka a o další dva góly se postarali Chval a Drahorád.

Branky: Burda – Kafka 2, Chval, Drahorád. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Kobielský – Svatík, Cvrk, DS Stančík. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (70. Chval). Diváci: 100.

Nové Sedlo: Kocourek – R. Müller, Hányš, Kubelka, M. Müller – Machulka, Hejl, Rubáš, Nerad – Farkaš, Burda (stř. Macák, Schildbach, Kovařík). Trenér: Stanislav Suchý.
Mariánské Lázně: Šmejkal – Hadač, Kovář, Dvořák, Jakubík – Drahorád, Zeman, Ščasnár, Semančík – Kafka, Chval. Trenér: Miroslav Zeman.

Vintířov – Královské Poříčí 3:0

Hosté, i když byli po celé utkání lepším týmem, odjeli z půdy Vintířova s prázdnou. První branku obstaral již v 7. minutě Smolka a v závěru první půle přidal druhý zářez Vintířova Pazdera. Po změně stran pak vstřelil gólovou pojistku domácího týmu Prokop.

Branky: 7. Smolka, 45. Pazdera, 77. Prokop. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Tichota – Vokoun, Chrástecký, DS Sedláček. ŽK: 3:1. Diváci: 80.

Vintířov: Dutz – Vystrčil, Škarda, Pazdera, Myslivec – Kostroun, Novák, Smolka, Neudert – Tulák (23. Verner, 82. Kotrman), Prokop (90. Černý). Trenér: Jaroslav Maršík.
Kr. Poříčí: Dvořák – J. Jelínek, Hanzlíček (60. R. Jelínek), D. Dufek (75. Šimek), Šellong – Provazník, M. Dufek, Gvizd, Rajchrt (87. Král) – Vévoda, Kričfaluši. Trenéři: Miroslav Buják, Milan Gabrle.

Jáchymov – Citice 3:4

I když se domácí ujali vedení, když si hosté vstřelili vlastní branku, vedení jim dlouho nevydrželo. V 11. minutě totiž vyrovnal Bardon. Ve 31. minutě poslal Citice do vedení ze značky pokutového kopu Moule. Za domácí pak srovnal v 56. minutě ze stejné značky Hellmich. Hosty poté poslal opět do vedení přesnou ranou Šíba. Na to dokázali ještě horalé odpovědět ranou z kopaček Hauptmanna, ale na čtvrtou branku, o kterou se postaral citický David Peřina, už odpovědět nedokázali.

Branky: 8. vlastní, 56. Hellmich (PK), 72. Hauptmann – 11. Bardon, 31. Moule (PK), 69. Šíba, 84. Peřina. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Chládek – Šmat, Balhar, DS Fibrich. ŽK: 2:2. ČK: 2:1 (16. Baláž, 86. Kolárik – 86. Kuželka). Diváci: 80.

Jáchymov: Frydrýn – Holubička, Kostka, Baláž, Kolárik – Šimek, Hauptmann, Klečka, Hellmich – Kasparides, Sypták (stř. Günther, Netušil, Jonák). Trenéři: Petr Šikýř, Václav Klečka.
Citice: Veverka – Kohout, Bufka, Pinta, Bardon – Burda, Moule, Hartmann, Sopr – peřina, Šíba (stř. Kuželka). Trenér: Václav Medřický.

Ostrov – Chyše 2:1

Hosté šli do vedení již ve 4. minutě, kdy se z dorážky prosadil matador Hanzlíček. Domácí však vyrovnali o deset minut později z pokutového kopu, který proměnil Kalina. Tři body pak zařídil Ostrovu přesnou ranou v 19. minutě Kryl.

Branky: 14. Kalina (PK), 19. Kryl – 4. Hanzlíček. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Janoušek – Hodač, Berka, DS Tomášek. ŽK: 2:3. Diváci: 130.

Ostrov: Šedivec – Piskáček, Hladík, Henzáček, Tomáň – Koročinský, Kalina, Pitra, Kubeš – Kryl, Dušek. Trenér: Tomáš Štěpánek.
Chyše: Nekvapil – Vácha, Kadlec, Hanzlíček, Varga – raška, Bouška, Velek, Lavička – Laurich, Dvořák. Trenér: Josef Šrámek.

Habartov – Union Cheb 0:8

Union dal zapomenout na potupnou prohru s Hazlovem. Chuť si napravil na půdě nováčka, a to velmi zdatně. Po dvou gólech totiž nasázeli Habartovu hned tři hráči, Těšínský, Hudeček a Řezáč. Vysokou výhru pak podpořili dalšími brankami ještě Sládeček a střídající Stehlík.

Branky: Těšínský 2, Hudeček 2, Řezáč 2, Sládeček, Stehlík. Poločas: 0:4. Rozhodčí: Štěrba – Chládek, Krejčí, DS Skála. ŽK: 1:1. Diváci: 300.

Habartov: V. Richter – Straka, Novák, L. Tamajka, Šimků – Beránek, Lukeš, M. Richter, Ady – Chumlen, Bartoš (stř. Poliačik, Ďuriš, Formánek). Trenér: Jaroslav Henkl.
Union Cheb: Buřič – Těšínský, Kohout, Aleksič, Hudeček – Alexa, Šebesta, Dobeš, Řezáč – A. Rolník, Sládeček (stř. T. Rolník, Volf, Stehlík). Trenéři: Miroslav Šebesta, Petar Aleksič.

Hazlov – Stará Role 4:2

Domácí fotbalisté dali základ svému vítězství již v prvním dějství, když se potupně trefili do starorolské svatyně Beneš, Prokopec a Belovič. Po změně stran sice Starka korigovala góly Němce a Khodla, ale vítězství stvrdil Hazlovu v podobě čtvrté branky Dočekal.

Branky: Beneš, Prokopec, Belovič, Dočekal – Khodl, Němec. Poločas: 3:0. Rozhodčí: Adamec – Fraško, Rousek, DS Zdvihal. ČK: 0:1.

Toužim – Lokomotiva KV 2:1

Domácí poslal do vedení přesnou ranou ve 26. minutě Šimek. Po změně stran upravil na dvoubrankový náskok toužimský Hotěk. Za hosty si pak připsal čestný úspěch na své konto v závěru duelu Vaněk.

Branky: 26. Šimek, 52. Hotěk – 88. Vaněk. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Šifalda – Janeček, Novotný, DS Sedláček. ŽK: 4:4. ČK: 1:2 (65. Borek – 61. Horn, 90. Cypris). Diváci: 250.

Toužim: Lutzbauer – Krejčí (78. Volf), Hejkal, Schveiner, Tichý – Bečvář (68. Malec), Novák, Borek, Kanát – Šimek (90. Hejna), Hotěk. Trenér: Marek Daněk.
Lokomotiva KV: Cypris – Kolář, Kubín (90. Bouše), Matocha, Mitterpach – Kocmánek (65. Votík), Horn, Karbula, Pěkný (70. Kníže) – Jílek, Vaněk. Trenér: Jiří Štessl.

24.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".