Toužim – Fotbalisté Toužimi sice vyhráli, ale přišli o služby svého kapitána Jiřího Mikuly.

20.4.2010

Toužimští fotbalisté v domácím prostředí porazili Františkovy Lázně. Na konto si připsali vítězství v poměru 3:1.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Dlouho očekávanou bitvu o druhé místo krajského přeboru zvládli fotbalisté Toužimi na výbornou. V domácím prostředí po pomalém rozjezdu přejeli Františkovy Lázně a nakonec si na své konto připsali vítězství v poměru 3:1.

Radost z této výhry však vystřídal smutek a zklamání. V 85. minutě po souboji s františkolázeňským gólmanem Vachůnem skončil na zemi toužimský kapitán Jiří Mikula, kterému poté doktoři v karlovarské nemocnici diagnostikovali zlomené žebro a propíchnutou plíci. „Čert vem nějakou výhru, vyměnili bychom ji za to, aby byl Jirka v pořádku,“ zní sborově z toužimského tábora.

Ale po pořádku. Samotné utkání načali lépe Toužimáci, když z první šance v utkání šli do vedení, když ve 3. minutě zužitkoval vysunutí Mikuly Hotěk. Pak se brankové radosti dočkali i hosté, když ukazatel skóre srovnal v 8. minutě přesnou ranou Šaliga. „Frantovky předvedly, že mají mladé běhavé a bojovné mužstvo. S některými hráči jsme navíc ještě hrál v Unionu Cheb,“ vysvětloval na úvod toužimský stoper Jiří Schveiner.

Po vyrovnávací brance pak bylo plné hřiště hráčů z Františkových Lázní. „Nehráli jsme to co jsme chtěli. Soupeři jsme dali nebývale moc prostoru, e problémy nám dělal i svým pohybem,“ poukazoval Schveiner.

Do konce prvního poločasu se již diváci branky nedočkali, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu. „Během přestávky jsme si řekli, že chceme udržet naši úspěšnou domácí sérii , a že musíme zlepšit hru ve všech fázích,“ pokračoval Schveiner.

Toužimácí se dočkali brankové radosti pět minutek po změně stran, kdy přidal svou druhou trefu v zápase Hotěk. A bylo ještě lépe. V 65. minutě zvýšil vedení domácí jedenáctky kapitán Mikula. „Po třetí brance jsme už stav kontrolovali a zaslouženě zvítězili,“ míní toužimský stoper.

Pak ale přišla v 85. osudná chvíle. Po souboji s gólmanem hostů zůstal ležet nehnutě na zemi kapitán Toužimi Mikula, kterého musela záchranka převézt do karlovarské nemocnice.

Zbytek utkání se pak dohrál již jen z povinnosti. „Všichni jsme věděli, že je zle. Jirka je velký bojovník a srdcař. Nevypustí jediný souboj a patří k nejlepším hráčům v přeboru. Přejeme mu aby se co nejdříve uzdravil,“ vzkazuje týmovému kolegovi za všechny Toužimáky Schveiner. Toužim však čeká dnes další těžké utkání.

V dohrávce se představí na půdě lídra tabulky Mariánských Lázní.

„My chceme naši úspěšnou jarní sérii prodloužit i na půdě Mariánek. Navíc každý bod z hřiště soupeře je plusový. Chceme podat co nejlepší výkon a odvézst si tři body. Budeme všichni jezdit po zadku a výhru chceme darovat Jirkovi,“ uzavřel Schveiner.

Toužim – Františkovy Lázně 3:1

Branky: 3. a 50. Hotěk, 65. Mikula – 8. Šaliga. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Henych – Kobielský, Šmat, DS Kozel. ŽK: 2:2. Diváci: 200.
Toužim: Štěpánek – Tichý, Hejkal, Schveiner, Metlický – Šimek, Borek, Nezval, Kanát – Hotěk, Mikula (stř. Malec, Paluch, Záluský). Trenér: Marek Daněk.
Františkovy Lázně: Vachůn – Hibler, Lukáš, Karafiát, M. Větrovec – Král, Országh, Kříž, šaliga – bastl, Iterský (stř. Stieranka, Štefan, Glaser). Trenér: Milan Kolouch.

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Vjezd pro auta na „Masaryčku“ bude o hodinu zkrácen

Karlovy Vary - O jednu hodinu méně budou mít k dispozici zásobovací automobily pro vjezd na pěší zónu T. G. Masaryka.

Tolik volných míst nikdy nebylo, řada firem hledá zaměstnance

Karlovarský kraj - Tuzemské ekonomice se daří a nabídka volných pracovních míst snad nikdy nebyla tak velká, jako v září. Platí to jak pro Českou republiku, tak i v krajském měřítku.