Dvě utkání odehráli během minulého týdne divizní žáci karlovarských Buldoků. V tom prvním zajížděli na horkou půdu SIADU Most, kde se na ně chystala místní rezerva.

„V utkání jsme chtěli odčinit předešlá dvě utkání, která nám jak herně, tak i výsledkově nevyšla,“ odtajnil cíle svého týmu ve středečním duelu trenér Buldoků Roman Pejml.

A povedlo se. I když Buldoci opět nijak hrou v Mostě neoslnili, nakonec si odvezli všechny tři body. Zlom v utkání přišel v 56. minutě, kdy nešťastnou malou domů Světlíka musel vyřešit gólman Buldoků David Horňáček faulem. Nařízený pokutový kop však excelentně kryl a to byl impuls pro Buldoky.

V 69. minutě prošla s velkým štěstím nepovedená přihrávka Musila na volného Hlůška.

Jeho střelecký pokus ještě domácí brankář kryl, ale na dorážku střídajícího Mudry už byl ale krátký. Buldoci tak vybojovali těsné, ale zasloužené vítězství.

„Hodně nás vyhecovala chycená penalta. Poté už jsme si konec zápasu zkušeně pohlídali.Navíc nám vyšlo i střídání,“ liboval si Pejml a hned dodal: „Co se týče hry, k té máme ještě některé výhrady. Chybí nám kombinace, střelba, takže máme co zlepšovat.“

SIAD Most B – Buldoci 0:1
Branka: 69. Mudra.
FC Buldoci: Horňáček – Matejka (29. Faber), Světlík, Korb, Fárek – Plechatý (36. Duzbaba), Musil, Vild, Laur – Kovanda (54. Mudra), Hlůšek. Trenéři: Roman Pejml a Karel Tichota.

V sobotním duelu pak hostili Buldoci v Drahovicích Českou Lípu. Utkání dopadlo stejně jako to středeční.

Druhou těsnou výhru 1:0 Buldokům vystřílel v 68. minutě po přihrávce Korba střídající Třeštík.

Závěřečné minuty zápasu si domácí fotbalisté pohlídali a během týdne si tak připsali na své konto šest vítězných bodů.

„Za naši aktivitu zejména pak ve druhém poločase jsme si vítězství určitě zasloužili, i když tomu hodně napomohla bouřlivá promluva k hráčům během poločasové přestávky,“ zamyslel se Pejml.

FC Buldoci – Česká Lípa 1:0
Branka: 68. Třeštík.
FC Buldoci: Horňáček – Matejka, Světlík, Korb, Fárek – Pololáník (25. Faber), Musil (24. Mudra), Vild, Laur (53. Třeštík) – Kovanda (46. Duzbaba), Hlůšek. Trenéři: Roman Pejml a Karel Tichota.