Juniorka Baníku Sokolov rozstřílela SV Etzenricht

Sokolov — Střelecké hody byly k vidění v rámci přípravného utkání, ve kterém se střetly na sokolovské umělé trávě německý Etzenricht a sokolovská juniorka.

23.2.2009

FK Baník SokolovFoto: DENÍK

Sokolovská juniorka od úvodních minut tvrdila v domácím prostředí fotbalovou muziku. První branku si vstřelili němečtí fotbalisté sami, když jim zle zatopilo sokolovské útočné duo Komberec, Čertík. O druhou se pak postaral obránce Vašata, který proměnil nařízený pokutový kop za faul na Komberce. Poločasový stav pak stanovil Duben.

I po změně stran pokračovali baníkovci v dobývání německé svatyně.

Čtvrtou branku dobře hrající juniorky obstaral po ideální přihrávce Kratochvíla střelou do prázdné branky Komberec a pátý úspěch Sokolova si připsal na své konto jeho parťák z útočné linie Čertík. Pak se po chybě obrany Baníku dočkali čestného úspěchu i hosté. Na inkasovanou branku však Sokolováci rychle odpověděli, když se do střelecké listiny zapsal Zucker. Sokolovskou kanonádu pak uzavřel minutu před koncem po přímém kopu Bastla hlavou Vůjtěch.

„Po těžkých utkáních, která máme za sebou, jsme si chtěli vyzkoušet napadání už od branky soupeře a to se nám v první dvacetiminutovce velmi dařilo. Celé utkání jsme diktovali tempo utkání a určitě zápas splnil to, co jsme od něj očekávali,“ liboval si sokolovský trenér Stanislav Purkart.

Sokolov B – Etzenricht 7:1

Branky: Vašata (PK), Duben, Čertík, Komberec, Zucker, Vůjtěch, vlastní. Poločas: 3:0. Rozhodčí: Aubrecht. Bez karet. Diváci: 60.

Sokolov B: Šourek (46. Dvořák) – Mašek, Duben (65. Šaloun), Hucl (46. Hemzáček), Vašata – Kratochvíl, Vůjtěch, Bastl, Zucker – Komberec, Čertík. Trenér: Stanislav Purkart.