Třicet. Tolik kol absolvovaly týmy krajského přeboru v sezoně 2007/08. Nejlépe si s tím poradili hráči Toužimi, kteří přetavili svůj fotbalový um ve vysněný postup do divizní soutěže. V boji na dálku s druhým Chodovem udělali v závěrečném kole v domácím prostředí poslední, ale hodně těžký krok. Zdolali jedenáctku Staré Role.

Ani Chodov nezůstal o nic pozadu, na domácí půdě si otevřel střelnici a jedenácti góly zničil nováčka soutěže Kraslice.

Debaklem se rozloučili s krajem hráči Nejdku. Ti na domácím hřišti museli skousnout osmibrankový příděl od Trstěnic. Naopak druhý sestupující tým před 30. kolem do I. A třídy FC Cheb získal skalp Dolního Rychnova a vyšplhal se v tabulce na barážové místo, ale kvůli sestupu sokolovské juniorky doprovodí duo Nejdek, Nová Role do I. A třídy.

Nová Role dostala školu fotbalu od Mariánských Lázní, když jim podlehla šestibrankovým rozdílem. Františkovy Lázně zdolaly na svém stadionu karlovarskou Lokomotivu a fotbalisté Ostrova si odvezli porážku z Aše. Nováček z Kraslic bude bojovat v baráži o udržení v soutěži s týmem Jáchymova.

Výsledkový servis

Královské Poříčí – Nové Sedlo 1:1
Domácí vyhráli první poločas brankou Rajchrta. Po změně stran hosté srovnali ukazatel brankou Farkaše.
Branky: 38. Rajchrt – 70. Farkaš. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Hrabovský – Kozák, Chrástecký, DS Vošmik. ŽK: 1:2. ČK: 1:1. Diváci: 50.
Kr. Poříčí: Dvořák – Reitmeier, Monahrt, Friml, Dubaj – Jelínek, Dufek, Prchal, Rajchrt – Hartmann, Reismüller (stř. Zaja Buják). Trenéři: Milan Gabrle a Miroslav Buják.
N. Sedlo: Suchý – Mareš, Ďuriš, Rubáš, R. Müller – M. Müller, Joza, Charvát, Uzlík – Kovařík, Farkaš (stř. Walter, Varga). Trenér: Bedřich Rychna.

Nejdek – Trstěnice 0:8
Farmáři z Trstěnic neponechali nic náhodě a Nejdku na cestu do I. A třídy přibalili osm branek. Tu první vstřelil již v první minutě Tuhela. Ve 38. minutě zvýšil vedení hostů Hořínek a o dvě minuty později upravil na tříbrankový rozdíl Závorka. Ve 42. minutě uzavřel první poločas čtvrtou brankou Trstěnic Hořínek. Po obrátce stran přidal další zářez hostujícího týmu Drozda. V 73. minutě se zapsal do listiny střelců i jeho spoluhráč Novák. V 76. minutě zvýšil vedení Trstěnic Tuhela a třešničku na dort posadil v podobě osmé branky trstěnický Dufka.
Branky: 1. a 76. Tuhela, 38. a 42. Hořínek, 40. Závorka, 47. Drozda, 73. Novák, 87. Dufka. Poločas: 0:4. Rozhodčí: Adamec – Šifalda, Garaj, DS Rusňák. ŽK: 1:2. Diváci: 40.
Nejdek: Hillebrend – Smrt, Rejcha, Myslivec (34. Pavel Šlapa), Horňák – Eliáš, Rutrle, Mandous, Hudec – Petr Šlapa, Franz. Trenér: Václav Muchka.
Trstěnice: Chval – Drozda, Závorka, Dufka, Novák – Gubáni, Elijaš (50. Hanus), Hanko, Tuhela – Hořínek, Bartůněk. Trenér: Zdeněk Slowik.

Nová Role – Mariánské Lázně 0:6
Spanilou jízdu nováčka přeboru Mariánských Lázní neutnul ani dlouholetý účastník soutěže Nová Role. V 7. minutě otevřel skóre utkání hostující Zeman. O dvě minutky později přidal druhý zářez hostí Radil. Po změně stran vstřelily Mariánky během šesti minut tři branky. O dvě se postaral Kafka a jednu si připsal Semančík. Vše pak uzavřel šestým zásahem mariánskolázeňský Kmeť.
Branky: 7. Zeman, 9. Radil, 58. a 61. Kafka, 64. Semančík, 80. Kmeť. Poločas: 0:2. Rozhodčí: M. Štěrba – V. Štěrba, Kulhavý, DS Tomášek. ŽK: 3:1. Diváci: 70.
Nová Role: Krupička junior – Kothera, Špička, Vodrážka (46. Urbánek), Krupička senior – Dušek, Hnízdil, Valjent (46. Vaverka), Šourek – R. Chlup (65. Kučaba), T. Chlup. Trenér: Daniel Hájek.
M. Lázně: Šmejkal – Švejda, Kovář, Škrabal, Zeman – Radil (64. Kmeť), Hort, Ščasnár, Semančík – Kafka (72. Daneziev), Braniš (46. Hadač). Trenér: Miroslav Zeman.

Františkovy Lázně – Lokomotiva Karlovy Vary 1:0
O jedinou přesnou trefu domácího týmu se postaral po obrátce stran v 66. minutě střídající Aleš Král. Frantovky vítězstvím zakončily svou nejúspěšnější sezonu v krajském přeboru.
Branka: 66. Král. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Cvrk – Václavíková, Francúz, DS Zdvihal. ŽK: 1:1. Diváci: 100.
Fr. Lázně: Pospíchal – Klepáček, Valenta, M. Větrovec, Lukáč – J. Větrovec (78. Najman), Országh (45. Kolouch), Křenek (45. Král), Štefan – Bastl, Florus. Trenér: Milan Kolouch.
Loko K. Vary: Povinský – Kocmánek (57. Krejsa), Kubín mladší, Matocha, Mitterpach – Votík, Horn, Karbula, Psohlavec (45. Cypris) – Kořán (45. Pěkný), Petra. Trenér: Jaromír Kubín.

Aš – Ostrov 4:2
Domácí se ujali vedení ve 4. minutě, když přesně zamířil Turták. Před koncem první půle přidal druhou branku Aše Miroslav Čerňanský. Po změně stran se trefil do svatyně Ostrova v 60. minutě Bárta a vypadalo to na další debakl, ale o tři minutky později snížil ze značky pokutového kopu hostující Němec a v 66. minutě upravil na rozdíl jediné branky Liška. Poslední slovo však měli opět domácí, když v 75. minutě uzavřel účet duelu Maher.
Branky: 4. Turták, 35. M. Čerňanský, 75. Maher – 63. Němec (PK), 66. Liška. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Gendráč – Hrnčál, Kroupa, DS Kozel. ŽK: 2:5. Diváci: 100.
Aš: Kindl – Bárta, Schwalb, Šiler, Kohuťar – M. Černanský (56. Rádl), Beneš, Brožek (68. Tkadlec), Turták (74. Künzel) – Střeček, Maher. Trenér: Rino Náprstek.
Ostrov: Frydrýn – Přibyl, Hladík (63. Ječmen), Jura, Šott – Nováček, Kalina, Koudelka, Liška – Eret (63. Kopřiva), Němec. Trenér: Tomáš Štěpánek.

Toužim – Stará Role 4:0
V důležitém utkání poslal domácí do vedení ve 23. minutě z přímého kopu Jaroslav Hejkal. Ve 32. minutě přidal po závaru před starorolskou svatyní druhou branku Toužimi Mikula. Poločasový stav pak stvrdil třetím zářezem nejlepší domácí kanonýr Miloslav Hotěk. Po změně stran oslavil postup čtvrtým gólem Schveiner.
Branky: 23. J. Hejkal, 32. Mikula, 45. Hotěk, 75. Schveiner. Poločas: 3:0. Rozhodčí: Šmat – Hodač, Melničuk, DS Rajtmajer. ŽK: 1:3. Diváci: 400.
Toužim: Bronec – Kanát, M. Hejkal (78. Šulc), Tichý, J. Hejkal – Šimek (71. Malec), Schveiner, Moravec, Nezval – Hotěk, Mikula (78. Marzouk). Trenér: Karel Štumpa.
Stará Role: Říha – Roubíček, Plachý, Hrudkaj, Pleva – Khodl, Vašíček, Sikora, Ozom – Voborský, Plch (63. Tráva). Trenér: Jaroslav Slabý.

Dolní Rychnov – Cheb 1:3
Překvapivé vítězství zařídili hostům Koloc, Vondrášek a Nový. Za domácí snížil skóre zápasu v závěrečných minutách střídající Hermer.
Branky: 84. Hermer – 6. Koloc, 16. Vondrášek, 85. Nový. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Rousek – Kučka, Janoušek, DS Černý. ŽK: 1:4. Diváci: 100.
D. Rychnov: Pártl – Cigánik, Horník, Kalabza, Kříž – Šimků, Jílek (68. Vogl), Sekáč (46. Hermer), Moravec – Štáhlovský, Szako (53. Sedláček). Trenér: Václav Medřický.
FC Cheb: Vaigelt – Osvald, Benkovský, Koloc, Zeman – Hrdina, Vítovec (87. Stejskal), Vesecký, Vondrášek – Eschler (33. Nový), Špiřík. Trenér: Miroslav Švarc.