Tým Unionu táhnou do horních pater ostrostřelci Šebesta se Sládečkem

Karlovarsko — V podkrušnohorském derby byl úspěšnější Ostrov, v boji o čelo tabulky se Hazlov se Sokolovem B o body podělil.

15.9.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Velmi zajímavé bylo o víkendu šesté kolo krajského přeboru. Ve šlágru kola, který se hrál v Hazlově, skončilo zaslouženou dělbou bodů. Nováček z Vintířova pomalu vystrkuje své růžky, tentokrát si překvapivě připsal skalp Aše. V podkrušnohorském derby si pak vítězství vybojovali fotbalisté Ostrova, kteří nadělili Jáchymovu dvě branky. Karlovarská Lokomotiva po debaklu ve Staré Roli promarnila v domácím prostředí v utkání s Novým Sedlem jednobrankový náskok v samotném závěru duelu.

Chebský Union táhnou tabulkou směrem nahoru především ostřílení třetiligoví borci. Svými góly pomohli Unionu k další výhře tradiční kanonýři Miroslav Šebesta a David Sládeček. Františkovy Lázně si připsaly na své konto bezproblémovou výhru nad posledním týmem přeboru Dolním Rychnovem. V nedělním utkání poté obrželi šest branek fotbalisté nováčka z Chyše, když v domácím prostředí nestačili na tým Mariánských Lázní.

Výsledkový servis

Hazlov - Sokolov B 1:1

V utkání dvou rozdílných poločasů vyhráli ten první domácí brankou ve 32. minutě, kterou vstřelil Beneš. Ten druhý naopak vyhráli hosté, když se v 75. minutě zapsal do listiny střelců Čertík.

Branky: 32. Beneš - 75. Čertík. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Bouše - M. Štěrba, Bušek, DS Skála. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (88. Andrš). Diváci: 200.
Hazlov: Kindl - Bauer, Bláha (15. Šlesingr), Veleman, Rossmeisl, - Vesecký, Beneš, Belovič, Dočekal - Prokopec, Šiman. Trenér: Miroslav Švarc.
Sokolov B: Dvořák - Hucl (46. Kratochvíl), Duben, Vítek, Kašpar - Habai, Vůjtěch, Svůra, Prchal - Čertík (89. Koky), Komberec (55. Andrš). Trenér: Stanislav Purkart.

Aš – Vintířov 1:2

Nováčka soutěže poslal v jedenácté minutě do vedení přesnou ranou Martin Myslivec. Za domácí poté vyrovnal ve 29. minutě Petříček. Tři body však zajistil Vintířovu netradičním ´šatňákem´ kanonýr Klemera.

Branky: 29. Petříček – 11. Myslivec, 45. Klemera. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Balhar – Šmat, Chrástecký, DS Rajtmajer. ŽK: 3:4. Diváci: 100.
Aš: Piner – Brožek, Kohuťar (75. Novák), Šiler, Petříček (48. Bárta) – Houdek, Schwalb. Bláha, Střeček – Maher, Tkadlec. Trenér: Rino Náprstek.
Vintířov: Zahrádka – Pazdera, Myslivec, Nitsch (46. Nimrichter), Švéda – Kabele, Vystrčil, Drobný (70. Krejčí), Klemera – Komínek, Tráva (89. Neudert). Trenér: Jaroslav Maršík.

Františkovy Lázně – Dolní Rychnov 4:0

Domácí se ujali vedení v 16. minutě, když se střelecky prosadil Iterský. Ve 29. minutě přidal druhou branku Františkových Lázní Kolouch a poločasový stav stanovil třetím zářezem domácí Miroslav Větrovec. Po změně stran pak přidali domácí čtvrtou branku, o kterou se postaral v závěru utkání Král.

Branky: 16. Iterský, 29. Kolouch, 31. M. Větrovec, 87. Král. Poločas: 3:0. Rozhodčí: Grujbár – Cvrk, Vejvoda, DS Vošmik. ŽK: 0:2. Diváci: 100.
Františkovy Lázně: Pospíchal (90. Duc The Nguyen) – J. Hibler, Valenta, Král, M. Větrovec – Országh, Kolouch, Jačka (86. Glázer), J. Větrovec – Bastl, Iterský (77. Najman). Trenér: Milan Kolouch.
Dolní Rychnov: Zima – Cigánik, Bulíček, Kalabza, Lisý – Singer (46. Vaněk), Sedláček, Šimků, Sekáč – Moravec, Szako. Trenér: Václav Medřický.

Union Cheb – Stará Role 2:1

Union šel do vedení již ve druhé minutě, kdy se v jeho dresu střelecky zaskvěl nejzkušenější hráč na hřišti Miroslav Šebesta. Na to dokázali hosté ještě odpovědět vyrovnávací brankou, kterou si připsal v 17. minutě na svůj účet starorolský Plch. Po obrátce stran však opět potvrdil svůj střelecký apetyt David Sládeček, který tak Unionu zajistil další tříbodový zisk.

Branky: 2. Šebesta, 72. Sládeček – 17. Plch. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Cvrk – Grujbár, Kobielský, DS Zdvihal. ŽK: 1:2. Diváci: 110.
FK Union Cheb 2001: Chmel - Mlčoch, T. Rolník, Dobeš (65. Těšínský), Volf (51. Tirala) – Alexa, Šebesta, Klepáček (89. Pilař), Kohout – A. Rolník, Sládeček. Trenéři: Miroslav Šebesta a Petar Aleksič.
DDM Stará Role: Kolbaba – Gubetina, Plachý, Kothera, Hrudkaj (45. Hořt) – Lojín, Joza, Stýblo, Žigar – Khodl (68. Vašíček), Plch. Trenér: Jaroslav Slabý.

Lokomotiva Karlovy Vary – Nové Sedlo 1:1

Domácí vyhráli první poločas brankou Tuláka, který ve 38. minutě nasměroval svůj přímý kop za záda brankáře Nového Sedla Rákosníka. Po změně stran zajistil dělbu bodů v 89. minutě přesnou ranou Roland Müller.

Branky: 38. Tulák – 89. R. Müller. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Šmat – Balhar, Chrástecký, DS Stančík. ŽK: 4:1. Diváci: 60.
Lokomotiva: Cypris – Kolář, Mitterpach, Voták, Riedl – Jílek, Vaněk, Belbl, Kubín – Tulák, Sedláček. Trenér: Antonín Sedlák.
Nové Sedlo: Rákosník – R. Müller, Binias, Gvizd, Planěk – Rubáš, Kopřiva, Krejčí – Burda, Suchý (stř. M. Müller, Schildbach). Trenér: Jaroslav Pinc.

Chyše – Mariánské Lázně 1:6

Jednoznačnou výhru Mariánských Lázní vystříleli Kovář, Buday a dvě branky přidali Zeman a Fára. Za domácí vstřelil čestný úspěch Dorňák.

Branky: 86. Dorňák – 5. a 20. Fára, 13. a 18. Zeman, 54. Kovář, 90. Buday. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Bacík – Kučka, Aubrecht. ŽK: 1:0. Diváci: 200.

Ostrov – Jáchymov 2:0

Podkrušnohorské derby rozhodl ve prospěch Ostrova dvěma góly kanonýr Václav Ušák.

Branky: 39. a 90. Ušák. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Bušek – M. Štěrba, M. Novotný, DS Sedláček. ŽK: 2:1. Diváci: 150.
Ostrov: Sütto – Přibyl, P. Hladík, Lorenc, Tomáň – Koročinský, Semivan, Ušák, Koudelka (72. Baláž) – Mahr (90. Soukup), Eret. Trenér: Tomáš Štěpánek.
Jáchymov: Sütto – Holubička, Kunst, Kostka, Kolárik – Kubata (67. Jonák), Osička, Melichar (72. Netušil), Hellmich – Lešťan, Sýkora (37. Kasparides). Trenér: Luboš Melichar.

15.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Hnojte popelem

Fotopast ho bude stát tři roky

Město si posvítí na správu svého majetku

Ostrov - Programové prohlášení nového vedení města spatřilo světlo světa krátce po odvolání ostrovského starosty Pavla Čekana (ČSSD), k němuž došlo 12. dubna.