Na Baníku padlo v derby pět gólů

Sokolov, K. Vary — Konečně. To si říkali všichni po skončení třetího vzájemného duelu mezi druholigovým Baníkem Sokolov a třetiligovými karlovarskými Buldoky.

29.1.2009

FC Buldoci Karlovy VaryFoto: DENÍK/Archiv

Oba předchozí duely totiž skončily shodně bezbrankovou remízou. Až napotřetí se tak diváci branek dočkali. Rovnou jich pak bylo pět. Tři do sokolovské svatyně a dvě do karlovarské.

Ve třetím přípravném utkání baníkovci poprvé zaváhali, a ve středečním odpoledni si tak připsali první porážku v zimní přípravě. Do zápasu nenastoupili v dresu Sokolova Vaněček, Knakal, Pilař, Podrazký a Kaplan, až ve druhé půli se do hry dostali Čada, Čupr a Jirouš, zatímco Buldoci zamířili k regionálnímu derby kompletní.

Začátek utkání ale vypadal pro Baník nadějně, když už ve 3. minutě prošel Habai s míčem až do pokutového území Buldoků a jeho zpětnou přihrávku na malé vápno proměnil v branku Jungman.

Hosté odpověděli ve 14. minutě z penalty po předchozím faulu Nápravníka na Mičkala, úspěšným exekutorem byl Geňo. Velkou šanci měl ve 28. minutě Duchnič, po minele Velkoborského ale sám před brankářem mezi tři tyče nezamířil. A tak se radovali hosté, kteří chybu Kury na půlce hřiště využili brejkem Janáčka a jeho přesnou střelou k tyči.

Po změně stran byl Baník s příchodem čerstvých hráčů aktivnější. V 53. minutě po rohu Čupra zamířil do břevna Jirouš. Za dvě minuty bylo srovnáno, když pěkný centr Habaie uklidil za záda Četverika hlavičkou Jirouš. Jenže hned z rozehrávky se obrana Baníku rozestoupila před Hrubým, jehož střela zpoza šestnáctky skončila u tyče.

Baník si pak do konce zápasu vytvořil územní převahu, ale dalšího vyrovnání se už nedočkal.

„Určitě výhra potěší, ale nerad bych ji přeceňoval, pořád jsme ve fázi přípravy a důležité bude vítězit v jarní části České fotbalové ligy,“ mírnil karlovarskou euforii trenér Buldoků Jiří Schveiner a pokračoval: „Chtěl jsem po hráčích, aby utkání odpracovali, a to splnili, takže jsem s jejich přístupem velmi spokojen, i když jsme udělali nějaké chyby, ale, jak říkám, zatím je to příprava.“

„Samozřejmě po výsledkové stránce to je špatné, prohráli jsme hlavně z toho důvodu, že nám chyběla lepší organizace hry a kvalita v defenzivní činnosti. Branky jsme dostali téměř ze všeho, takže toto v pořádku nebylo. Dnešní sestava ale byla účelová, proti Buldokům hráli hráči první poloviny, ta druhá odpočívala a bude hrát v sobotním utkání s Teplicemi. Pozitivem na tomto zápase bylo to, že jsme dali dvě branky. Ale jsme v určité fázi přípravy, ráno jsme ještě absolvovali trénink, a přesto jsme po fyzické stránce zápas zvládali,“ hodnotil duel sokolovský trenér Karel Havlíček.

Branky: 3. Jungman, 55. Jirouš – 14. Geňo z PK, 32. Janáček, 56. Hrubý. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Henych – Novotný, Svatík. ŽK: 1:0. Diváci: 200.

Baník, I. poločas: Zacharda - Nápravník, Kura, Hrabáč, Hanzlík - Habai, Šmerda, Vůjtěch, Jungman - Salák, Duchnič.
Baník, II. poločas: Zacharda - Šmerda, Kura, Hrabáč, Čupr - Habai, Vůjtěch, Čada, Jungman - Jirouš, Salák (68. Duchnič). Trenér: Karel Havlíček.

FC Buldoci: Kolář (46. Četverik) - Vondráček, Velkoborský, Tichota, Staněk (64. Joza) - Hrubý (90. Burkyt), Mičkal, Janáček (75. Kubeš), Oslovič - Geňo (54. Tolar), Kotáb (83. Novotný). Trenér: Jiří Schveiner.

29.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Ilustrační snímky z pořadu Malé lásky
15

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Foťte město a vyhrávejte!

Karlovy Vary - Karlovy Vary žijí novou fotografií. Vedení města vyhlásilo fotosoutěž na téma „Záběry ze života města.“

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Pšov – Velmi bolestivé a vážné zranění si způsobil šestapadesátiletý muž, který se v kravíně ve Pšově na Žluticku zřejmě omylem napil kyseliny.

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Karlovarský kraj - Jediné vítězství, jediné tři body. Tak ty si tentokrát dovezly celky z Karlovarského kraje hrající divizi ze hřišť soupeřů. Úspěšná byla Slavia Karlovy Vary, která vyplenila Přeštice poměrem 5:2.