Divizní Toužim přestřílela mužstvo Mariánek

Sokolov — Tři body. Zasloužené. Ty si připsali na své konto v šestém pokračování zimního fotbalového turnaje Baníku Sokolov hráči divizní Toužimi.

16.2.2009

Po všech stránkách přehráli jednoho z aspirantů na postup do divizní soutěže, tým krajského přeboru Mariánské Lázně. Toužim tak Mariánkám přetrhla na turnaji dvouzápasovou šňůru bez porážky.

Toužim si od úvodních minut duelu vytvořila mírnou převahu, kterou korunovala v 11. minutě první brankou Tichého, který hlavou využil rohový kop Kanáta. V 17. minutě pak zařídil další toužimskou gólovou radost pro změnu po super fotbalové kombinaci s Borkem Nezval. Dvě obdržené branky Mariánky řádně vyhecovaly, ale jejich snaha končila buď před šestnáctkou Toužimi, nebo v náruči toužimského brankáře Bronce.

Zpátky do utkání vrátil Mariánské Lázně po obrátce stran v 60. minutě kontaktní brankou Semančík. V 80. minutě však pojistil Toužimi důležitou a zaslouženou výhru po standardní situaci Hejkala hlavou benjamínek toužimského mužstva Karel Krejčí.

„Bylo to z naší strany velmi dobré utkání, myslím si, že vítězství je určitě zasloužené, jelikož Mariánské Lázně jsme nepustili do vážnějších brankových příležitostí,“ lebedil si po zápase vedoucí Toužimi Karel Štumpa.

Toužim – Mariánské Lázně 3:1

Branky: 11. Tichý, 17. Nezval, 80. Krejčí – 60. Semančík. Poločas: 2:0. Rozhodčí: M. Štěrba – Bacík, Adamec. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

Toužim: Bronec – Hejkal, Krejčí, Kanát, Tichý – Malec, Čermák, Nezval, Kalina – Novák, Borek (stř. Chlup). Trenér: Marek Hejkal.
M. Lázně: Šmejkal – Hadač, L. Kovář, Radil, Ščasnár – Zeman, Švejda, Semančík, Fára – Jakubík, J. Kovář (stř. Kmeť, Bušek, Daneziev). Trenér: Miroslav Zeman.

16.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.