Pro Chodov to byla poslední možnost vyladit některé fotbalové detaily před ostrým startem, který spartakovce čeká již tuto sobotu 8. srpna, kdy vstoupí do podzimní části divizní soutěže domácím duelem s Chomutovem.

Na hřišti Františkových Lázní si postupem času Chodov vytvářel převahu, kterou v patnácté minutě přetavil v úvodní branku, o kterou se po příhře Maška postaral novic v dresu Spartaku Lukáš Nezval. Druhou branku vstřelil Chodov v závěru prvního poločasu, kdy z pětadvaceti metrů z přímého kopu zakroutil balon do františkolázeňské svatyně Mašek.

„Zaměřili jsme se hlavně na hru po stranách. Chtěli jsme hrát jednoduše. Také jsme chtěli dobře bránit, což se nám povedlo,“ vysvětloval předzápasovou taktiku chodovský trenér Jiří Schveiner.

I ve druhém poločase tahali povinně za delší konec spartakovci. V 59. minutě se střelecky prosadil z dorážky chodovský Zucker. I přes tři obdržené branky domácí fotbalisté bojovali, vytvořili si i šance, ale bez brankového efektu.

Další branky přidali fotbalisté Chodova v závěru duelu. Nejprve se střelecky zaskvěl po samostatném úniku z poloviny hřiště Kaňok a v 87. minutě upravil ukazatel do konečné podoby přesnou ranou jeho spoluhráč Svůra.

„I když jsme ještě vychytávali nějaké chyby, tak jsem spokojen. Hráči plnili to, co jsme si řekli. Navíc jsme také kladli důraz na to, abychom neinkasovali, což jsme také splnili,“ narážel Schveiner na dvě přípravná utkání bez vstřelené branky. To první odehráli hráči Chodova ve Vintířově, kde vyhráli v poměru 4:0.

Před startem podzimní divizní části čeká ještě spartakovce nabitý program. Mají totiž před sebou ještě čtyři tréninkové jednotky. „Budeme ještě ladit nějaké detaily a pak nás čeká úvodní duel s Chomutovem,“ nechal nakouknout pod pokličku chodovské fotbalové kuchyně lodivod Spartaku Chodov.

Františkovy Lázně – Chodov 0:5

Branky: 15. Nezval, 41. Mašek, 59. Zucker, 83. Kaňok, 87. Svůra. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Svatík. Bez karet. Diváci: 50.

Chodov: Pelech – Dušek, Čermák, Správka, Vondráček – Mašek, Zucker, Nezval, Štěpán – Kaňok, Šustr (stř. Šourek, Svůra, Krupička, Joza, Draxal, Chlup, Širochman). Trenér: Jiří Schveiner.