Lochotínský FK se navrátil po malé pauze na divizní futsalový trůn

Karlovarský kraj – Hotovo. Futsalová divize za sebou definitivně udělala uplynulý víkend tučnou tečku. Futsalová divize skupina C totiž vygradovala v rámci Final Four 2015/2016, kam se nominovaly čtyři nejlepší celky základní části, a to Termiti Loket, Flamengo Březová, SK Interobal Plzeň B a FK Lochotín.

8.2.2016

Ilustrační fotoFoto: Deník/Daniel Seifert

Final Four se odehrála ve sportovní hale chebské Lokomotivy a týmy se střetly vyřazovacím způsobem o vítěznou trofej. První semifinálovou dvojici utvořil suverénní vítěz základní části, a to Termiti Loket a čtvrtý celek první části soutěže SK Interobal B. Ve druhé si to pak rozdaly o postup do finále divizní soutěže druhý FK Lochotín a třetí Flamengo Březová.

V prvním utkání, ve kterém se proti sobě postavili Termiti Loket a béčko Interobalu, se překvapivě lépe povedl začátek plzeňské rezervě, která po pár minutách vedla nad Termity rozdílem dvou branek. Poté se však začala postupně projevovat zkušenost a síla Termitů, kteří měli s postupem času více ze hry, a z jejich následného tlaku tak začaly padat branky do sítě rezervy Plzeňáků. Termiti své semifinálové utkání zvládli a poměrem 5:2 zvítězili, díky čemuž se probojovali do finálového zápasu.

Ani ve druhém semifinálovém utkání se fanoušci nenudili. Utkala se v něm zkušenost v podobě týmu FK Lochotín a dravost a mládí týmu Flamengo Březová.
Zápas možná ovlivnila rychle inkasovaná branka v síti Flamenga, která padla už ve druhé minutě. Tým Flamenga jako by se od té doby trápil s rozehrávkou a jen těžce se dostával do zakončení.

Zkušený tým Lochotína trpělivě vyčkával na svoje šance a při jejich využívání vždy tvrdě udeřil. Poločas tak skončil pro Flamengo nelichotivě v poměru 0:3.
Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil a Lochotín svůj náskok pohodlně navyšoval. Mužstvo Flamenga se poprvé dokázalo prosadit až za stavu 6:0, ale Lochotín si nakonec dokráčel nejen pro výhru, která byla 7:4, ale také pro postup do finále.

Poté přišel na program souboj o třetí místo, ve kterém se představily poražené týmy, takže béčko Interobalu a březovské Flamengo. Oběma týmům chyběly v souboji o divizní bronz vyloučené opory, Lukáš Hibler za tým Interobal a Pavel Živný za Flamengo. Tempo duelu, ve kterém byl v sázce divizní bronz, se rozjíždělo oproti semifinálovým utkáním o poznání pomaleji.

Jako první se v desáté minutě prosadili hráči Interobalu, na což za pár minut dokázalo Flamengo gólově odpovědět. V uvedeném duchu se utkání vyvíjelo až do jeho konce, kdy Interobal vždy poodskočil o jednu branku, nicméně Flamengu se vždy podařilo vyrovnat.

Když už to vypadalo, že poprvé v tomto turnaji dojde na penalty, které by určily vítěze utkání, zkusili hráči Interobalu ještě jeden z posledních výpadů, který k překvapení všech přítomných skončil v poslední, padesáté minutě brankou na 4:3, která tak rozhodla o tom, že na třetím místě skončil SK Interobal Plzeň B, zatímco pro Flamengo Březová zbyla nepopulární bramborá medaile.

Zlatý hřeb Final Four přišel na pořad v 18.00 hodin. Podle předpokladů se v něm střetly dva nejlepší týmy základní části, Termiti Loket a FK Lochotín. Od úvodního hvizdu se hrálo ve vysokém tempu. V kvalitním souboji, který by snesl druholigové parametry, se poprvé měnilo skóre ve 14. minutě, kdy zamířil přesně do branky Termitů Jakub Hrbáček.

Hned o minutu později se podařilo skórovat nejlepšímu střelci soutěže, lochotínskému Karlu Fürbacherovi, který tak stanovil poločasový stav, a to 2:0 pro Lochotín. Druhý poločas se podobal tomu prvnímu, Termitům se nedařilo vstřelit branku ani z těch největších příležitostí a Lochotínu se podařilo ve třicáté minutě odskočit již na rozdíl tří branek.

Důležitou branku měl na svědomí Karel Fürbacher. Ke konci utkání se hráči Termitů pokusili hrát hru s brankářem v poli, ale ani v této opticky početní převaze se jim příliš nedařilo. Naopak se brankami Jana Šlaufa ve čtyřicáté první a Jakuba Kocoura ve čtyřicáté šesté minutě Lochotínu podařilo svůj náskok navýšit z jeho pohledu na konečných 5:0. Po velice pěkném utkání se tak FK Lochotín po roční pauze vrátil na divizní futsalový trůn, kdy svými herními kvalitami přesvědčil, že na toto místo bezesporu patří.

Final Four, semifinále:
Termiti Loket – SK Interobal Plzeň B 5:2 (2:2). Branky: Jakub Blažek 2, Radek Hejna, Jan Vůjtěch, Matěj Kravár – Adam Like, Matěj Dobiáš. Rozhodčí: Vošmik, Melničuk, Pechr. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (Hibler).

FK Lochotín – Flamengo Březová 7:4 (3:0). Branky: Matěj Hora, Jakub Hrbáček, David Míka, Jan Hvízdal, Lukáš Ulč, Karel Fürbacher, Jakub Kocour – David Peterka 3, Tomáš Bereczký. Rozhodčí: Melničuk, Vošmik, Pechr. ČK: 0:1 (Zivný).

Final Four, o 3. místo:
SK Interobal Plzeň B – Flamengo Březová 4:3 (1:1). Branky: Adam Like 2, Tomáš Navrátil, Patrik Denk – Tomáš Bereczký 2, Radek Pinta. Rozhodčí: Pechr, Vošmik, Melničuk. ŽK: 2:2.

Final Four, o 1. místo:
Termiti Loket – FK Lochotín 0:5 (0:2). Branky: Karel Fürbacher 2, Jakub Hrbáček, Jan Šlauf, Jakub Kocour. Rozhodčí: Vošmik, Melničuk, Pechr. ŽK: 3:2.

9. Herd Hradiště B

Tabulka kanonýrů: 29 – Karel Fürbacher (Lochotín), 24 – Adam Like (Interobal B), 20 – Michal Čuchraň (ASK Rád), 18 – Matěj Dobiáš (Interobal B), 17 – Ludvík Tůma (Termiti), Jakub Hrbáček (Lochotín).

Futsalová divizní Final Four očima předsedy ObKF C Jana Roda

V rámci Final Four se hrál na palubovce sportovní haly Lokomotiva Cheb pohledný a rychlý futsal, kdy k pěkné atmosféře celého odpoledne přispěla i skvělá návštěvnost. Na všechna utkání vydrželo koukat zhruba sedmdesát futsalových fanoušků, přičemž o hlasitou sportovní kulisu se přičinili zejména fanoušci futsalistů z Lokte. Po závěrečném hvizdu tak mohly být předány sportovní odměny všem účastníkům závěrečného turnaje. Pamětní plaketou byli odměněni všichni tři rozhodčí, kteří se na řízení utkání podíleli, a to Václav Vošmik, Vladimír Melničuk a Jiří Pechr. Cenu za nejlepšího střelce soutěže obdržel již zmíněný Karel Fürbacher. Tým Termitů si kromě poháru za celkové druhé místo na místě převzal i pohár pro vítěze základní části. Týmy Interobalu a Flamenga obdržely poháry za umístění na třetím, respektive čtvrtém místě a tým FK Lochotín již podruhé v období tří let mohl nad hlavy zvednout nový putovní pohár pro vítěze futsalové divize C.

8.2.2016

Viry se jen tak nevzdávají

ANDREA GERÁK

Koncert v sále nebo na ulici? Je sama sobě manažerkou a dělá, co ji baví.

V garážích správy a údržby silničářů shořel sypač, škoda je přes pět milionů

Otovice – V garážích silničářů v Otovicích shořel sypač. Škoda se vyšplhala na více než 5 milionů korun.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Karlovarsko - Rodičům novorozenců gratulujeme a dětem přejeme do života jen vše dobré

Top Dream Company roztančí republiku. Mají nový singl a vyjíždí na turné

Karlovy Vary – Funkeři Top Dream Company přenesou zmrzlé Čechy ze zimy do jara v roztančené a dobré náladě. Během února a března vyjedou na klubové turné. V Karlových Varech je můžete vidět a slyšet 11. března v Klubu Paderewski.