Měl to být svátek fotbalu. Nebyl. V rámci předposledního kola krajské I. A třídy totiž hostil Nejdek na svém pažitu souseda v tabulce Novou Roli. Od tohoto duelu si nejeden fanoušek sliboval řádnou podívanou. Odcházel zklamán. Tedy pouze napůl. Spokojenější totiž byli po utkání fotbalisté Nové Role, kteří ho vyhráli v poměru 3:1.

Samotné utkání však načali náporem domácí fotbalisté, ale jejich snaha často končila na dobře chytajícím brankáři hostů Krupičkovi. Zapotil se však i jeho sok na druhé straně Hudec, který taktéž několikrát musel prokázat svůj brankářský um.

Poprvé se měnil ukazatel skóre v závěru prvního poločasu, když Nejdečané vyrobili v obranném pásmu hrubou chybu, kterou následně brankově ztrestal novorolský útočník Tomáš Chlup.

Po změně stran se pak vše podstatné odehrálo v závěrečné desetiminutovce. V 81. minutě šla Nová Role do dvoubrankového vedení, když po chybě domácí obrany a milimetrové příhře Hájka se mohl radovat ze vstřelené branky střídají novorolský benjamínek Tomáš Košťál.
Ten se pak radoval podruhé o dvě minutky později, když využil dalšího zaváhání nejdecké obrany a parádním lobem dostal svůj tým do třígólového trháku. Až v samotném závěru, respektive 90. minutě, se dočkali branky i domácí borci, za které snížil střídající David Vašš. To ale bylo ze strany domácích vše.

Nejdek – Nová Role 1:3

Branky: 90. Vašš – 36. T. Chlup, 81. a 83. Košťál. Poločas: 0:1. Rozhodčí: M. Štěrba. ŽK: 0:2. Diváci: 120.
Nejdek: Hudec – J. Rutrle, Draxal, Myslivec, Sojka – F. Rutrle, Zuzkovič, Mandous, Haas – Bachratý, Ševčík (stř. Holý, Černý, Vašš, Horňák). Trenér: Miroslav Šinovský.
Nová Role: Krupička – Hopf, Baloun, R. Chlup, Špička – Valta, Červík, Hnízdil, Nitsch – T. Chlup, Hájek (stř. Košťál). Trenér: Petr Vakeš.