Ostrov pokořil Rychnov a posunul se do čela

Karlovarský kraj - Františkovy Lázně zdolaly v chebském derby Hvězdu, Mariánky si smlsly na Toužimi a Královské Poříčí si odvezlo tři body z Chodova

9.10.2011

Velice zajímavé bylo desáté kolo podzimní části krajského fotbalového přeboru. Největší překvapení si připsala na svůj vrub Toužim, ta překvapivě totiž nechala všechny body na půdě Mariánských Lázní.

Klopýtnutí Toužimi ihned využili fotbalisté Ostrova, kteří si v poklidném tempu doma poradili s týmem Dolního Rychnova a po této výhře vystřídali právě Toužim na vedoucí pozici.

Na dostřel čelu tabulky se dostala po těsném vítězství na hřišti Citic Stará Role, která tak ztrácí na vedoucí příčku už jen dva body. Hodně důležité vítězství pak brali na svém pažitu hráči Vintířova, kteří těsně udolali v rámci derby Nové Sedlo. Pro změnu chebské derby, které bylo na programu v Chebu, ovládly nad tamní Hvězdou Františkovy Lázně. Na stejné vlně se neslo i sokolovské derby mezi Chodovem a Poříčím, ve kterém si Poříčí odvezlo čtyřbrankové vítězství.

Druhé vítězství vybojovali v domácím prostředí hráči nováčka přeboru z Horního Slavkova, kteří pokořili Bukovany a pomalu se tak přiblížili klidným vodám v tabulce. Naopak Bukovany zůstaly na samém dně krajské tabulky. V posledním nedělním utkání se pak Chyše o body podělily s týmem Žlutic.

Krajský přebor, 10. kolo:

Vintířov – Nové Sedlo 1:0
O hubené, ale veledůležité výhře domácího celku rozhodl již v prvním dějství úspěšný střelec Zdeněk Šimek.
Branka: 10. Šimek Zdeněk. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Nehasil – Janeček, M. Novotný, DS Skála. ŽK: 3:0. Diváci: 80.
Vintířov: Frydrýn – Burkyt, Váša, Lukeš, Kašpar – Kostroun, Černý, Klemera, Krejčí (73. Kavur) – Gössl (46. Müller), Šimek (80. Gašpar). Trenér: Jozef Ševc.
Nové Sedlo: Pelech – Z. Rubáš, Vican, Kubelka (67. Šebl), Müller – Kovařík, Werner, M. Rubáš, Karásek – Farkaš, Rychna. Trenér: Stanislav Suchý.
Hvězda Cheb – Fr. Lázně 1:4
Chebské derby brankově otevřel již ve 3. minutě hostující Sláma. Na dvoubrankový rozdíl pak zvýšil jeho kolega Lukáš Hibler. V dresu domácíh poté snížil Hudeček, ale závěr poločasu opět patřil hostům, když se do střeleckých statistik zapsal podruhé Sláma a jednou pak Čížek.
Branky: 20. Hudeček Pavel – 3. a 30. Sláma Zdeněk, 10. Hibler Lukáš, 40. Čížek Radek. Poločas: 1:4. Rozhodčí: Vokoun – Hlavatý, Barczi, DS J. Novotný. ČK: 1:1 (82. T. Rolník – 40. Iterský). Diváci: 67.
Hvězda Cheb: Černý – Neumann (63. Duda), J. Janota, Dobeš, Tonka – T. Rolník, Šneberger, Netáhlo (27. Macháček), Volf – Hudeček (70. Žíla), Kohout.
Františkovy Lázně: Tomusko – L. Hibler, Lukáč, Najman (79. Průcha), Kubinec – J. Větrovec, J. Hibler (88. Glazer), Ščislák, Čížek – Sláma, Iterský.
Chodov – Kr. Poříčí 1:4
V sokolovském derby tahali za pověstný provázek zejména hráči z Poříčí, za které si připsali přesné zásahy do černého na své konto Josef Gvizd, Miloš Dufek, Pavel Moravec a Marek Kratochvíl. Za domácí výběr pak zaznamenal alespoň čestný úspěch Lukáš Kočí.
Branky: Kočí Lukáš – Dufek Miloš, Gvizd Josef, Moravec Pavel, Kratochvíl Marek. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Kobielský – Hyčka, Tichota, Stančík.
Ostrov – D. Rychnov 6:1
Třikrát zamířil do branky Rychnova Jan Tolar. Dvě branky vítěze pak obstaral Filip Tomáň a jednou se prosadil i jeho spoluhráč Julius Horváth. V dresu hostů pak mířil přesně mezi tři tyče Evžen Klemm.
Branky: Tolar Jan 3, Tomáň Filip 2, Horváth Julius – Klemm Evžen. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Hányš – Rousek, Fraško, DS Vošmik.
H. Slavkov – Bukovany 4:1
Důležitou výhru domácím vystřílel dvěma góly Jiří Pazdera. O další dvě branky Slavkova se podělili Lukáš Šereda a Michal Němček. O jedinou branku hostů se zasloužil Tomáš Krupička.
Branky: Pazdera Jiří 2, Šereda Lukáš, Němček Michal – Krupička Tomáš. Poločas: 3:0. Rozhodčí: Krejčí – Cvrk, Vokoun, DS Rajtmajer. ČK: 1:1 (Němček Michal – Tamajka Lukáš).
Mar. Lázně – Toužim 5:2
Pouze v prvním poločase ještě držela favorizovaná Toužim s domácím výběrem fotbalový krok. Po změně stran pak zkolabovala, když inkasovala tři branky.
Branky: Semančík Vlastimil, Kabelák Tomáš, Drahorád Michal, Průcha Petr, vlastní – Mikula Jiří, Hudec Josef. Poločas: 2:2. Rozhodčí: Vocelka – Sirotek, Kostelník, DS Zdvihal.
Citice – St. Role 1:2
Hosty poslal na půdě Citic do vedení Jan Stýblo, za domácí poté vyrovnal po změně stran Petr Vůjtěch. O tříbodovém transportu do Staré Role pak rozhodl přesnou ranou Marek Pleva.
Branky: Vůjtěch Petr – Stýblo Jan, Pleva Marek. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Šmat – Chládek, Chrástecký, DS Strmiska.
Chyše – Žlutice 1:1
Hosté vyhráli první půli brankou Lukáše Klimenta, domácí pak tu druhou gólem Miroslava Boušky.
Branky: Bouška Miroslav – Kliment Lukáš. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Bacík – Svatík, Hrabovský, DS Fibrich. ČK: 0:1 (Chrenák Josef).

9.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby