V devatenáctém kole krajského fotbalového přeboru vesměs slavily vítězství domácí týmy. Na vítězné vlně se veze chebská Hvězda, jež si tentokrát doma vyšlápla na Starou Roli, kterou obrala o důležité body. Tím se vyhoupla v tabulce již na sedmou pozici, zatímco Starka se po druhé porážce v řadě propadla na devátou pozici.

Povinné tři body si připsal v rámci derby Baníků na svém pažitu Vintířov, který deklasoval poslední Bukovany šesti góly. Domácí prostředí uhájil v sokolovském derby chodovský Spartak, který nepřipustil žádné překvapení v souboji s předposledním týmem tabulky Citicemi, tím se notně přiblížil medailovým postům. Tři body braly na svém stadionu i Žlutice, které si v pohodovém tempu poradily s výběrem Dolního Rychnova, čímž se udržely v těsném závěsu za špičkou tabulky.

Naopak se nedařilo Ostrovu. Ten doma podlehl v souboji o druhé místo Mariánským Lázním, a tak se musel poroučet v tabulce až na pozici čtvrtou.

Výhru pak vybojovali fotbalisté Královského Poříčí, kteří si odvezli tříbodovou radost z Františkových Lázní.

Další sokolovské derby, které bylo na programu v Horním Slavkově, pak skončilo bez vítěze, když domácí celek uhrál s Novým Sedlem nerozhodný výsledek.

Výsledky, 19. kolo

Hvězda Cheb – Stará Role 2:0
Vše podstatné se odehrálo v závěru prvního poločasu. Nejdříve se ve 40. minutě gólově radoval chebský David Šneberger a o sedm minutek později přidal druhý zářez Lukáš Macháček.
Branky: 40. Šneberger David, 47. Macháček Lukáš. Poločas: 2:0. Rozhodčí: Hlavatý – Kobielský, Barczi, DS Zdvihal. Diváci: 100.
Hvězda Cheb: Tomusko (72. Kubinec) – Neumann, A. Rolník, T. Rolník mladší, Janota (49. Maryška) – Šneberger, Žíla (89. Anděl), Dobeš, Tonka – Hudeček, Macháček. Trenér: Milan Kolouch.
Stará Role: Hanzal – Nerad, Kothera, Hořt, Roubíček (51. Hodina) – Miloš Gojkovič (84. Belický), Slakoper, Stýblo, Milan Gojkovič (51. Plch) – Sochor, Voborský. Trenér: Jiří Diviš.

Vintířov – Bukovany 6:0
Domácí šli v souboji Baníků do vedení přesnou ranou Lukeše. Po změně stran pak odstartoval střelecké hody další přesnou ranou Šimek. Na třígólový rozdíl navýšil v 52. minutě mladíček Váša a o šest minutek později již Vintířov vedl zásluhou Macura o čtyři branky. V 68. minutě pak skóroval domácí Neudert a vše uzavřel v 90. minutě v podobě šestého zářezu vintířovský Obešlo.
Branky: 2. Lukeš Ondřej, 47. Šimek Zdeněk, 52. Váša Tomáš, 58. Kavur Marek, 68. Neudert Jakub, 90. Obešlo František. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Vokoun – Cvrk, Hányš, DS Fribich. ŽK: 3:3. Diváci: 60.
Vintířov: Frydrýn – Burkyt, Váša, Lukeš (47. Gössl), Obešlo – Šimek, Kavur (65. Gašpar), Klemera, Kašpar – Valach ( 67. Valovič), Neudert. Trenér: Jozef Ševc.
Bukovany: Balada – Kukla, Šindelář (65. Hamoun), Pařil, Janoušek – Bílek, Urban mladší, Závorka (72. Krejčík), Ouředník – Mika, Bezděkovský. Trenér: Karel Urban starší.

Horní Slavkov – Nové Sedlo 1:1
V sokolovském derby padaly branky na půdě nováčka ze Slavkova až po změně stran, když se do statistik zapsal domácí forvard Petr Drobný, za hosty pak byl úspěšný Bedřich Rychna.
Branky: Drobný Petr – Bedřich Rychna. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Chládek – Hlavatý, Hrnčák, DS Strmiska.

Ostrov – Mariánské Lázně 1:4
Domácí prostředí je prozatím pro tým Ostrova zakleté. Po remíze s Chodovem a prohře s Novým Sedlem Ostrováci opět bodově strádali, když podlehli Mariánkám. Těm vystřílel tříbodovou radost hattrickem Jan Kovář. O čtvrtý úspěch hostů se zasloužil Tomáš Kabelák. Čestný úspěch domácího výběru pak měl na svědomí ostřílený matador Petr Hladík.
Branky: 19. Hladík Petr – 12., 36. a 51. Kovář Jan, 33. Kabelák Tomáš. Poločas: 1:3. Rozhodčí: Krejčí – Kučka, Fraško, DS Sedláček.
Ostrov: Süttö – Tomáň, Hladík, Šrámek, Kolárik – Vlasák, Hemzáček, Kalina, Koky (67. Novotný) – Dušek, Tolar. Trenér: Ivan Filip.
M. Lázně: Šmejkal – Semančík, L. Kovář, Bušek, Hurajčík (67. Kroft) – Bílek, Kabelák, Csekes, Kafka – Drahorád, J. Kovář.

Chodov – Citice 2:0
Favorizovaný Chodov se střelecky prosadil proti předposlednímu celku tabulky až po změně stran, když se do statistik zápasu zapsali přesnými ranami Radek Bečvář a Jakub Smolka.
Branky: Smolka Jakub, Bečvář Radek. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Nehasil – Klinger, Balhar, DS Vošmik. ČK: 1:0 (Kopecký).

Žlutice – Dolní Rychnov 4:0
Třetí výhru v řadě zaznamenali hráči zpod Vladaře proti týmu ze spodku krajské tabulky. Tentokrát opět uspěli na svém hřišti, když se dvakrát trefil do branky hostů Jan Pěnkava a jednou pak Matěj Strejček a Jan Štípek.
Branky: Pěnkava Jan 2, Strejček Matěj, Štípek Jan. Poločas: 3:0. Rozhodčí: Hányš – Cvrk, Vokoun, DS Tomášek.

Františkovy Lázně – Královské Poříčí 1:3
Na vítěznou vlnu se vrátili hráči z Poříčí na umělce ve Frantovkách, když si schovali důležité branky až na druhý poločas, kdy se dvakrát postupně trefili přesně mezi tyče Roman Domin, Marek Kratochvíl a Jiří Šellong. Domácí pak už jen korigovali ukazatel skóre do konečné podoby po gólu Michala Iterského.
Branky: Iterský Michal – Domin Roman, Šellong Jiří, Kratochvíl Marek. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Chládek – Šmat, Hrnčák, DS Kozel.

Další výsledek: Chyše – Toužim 1:3.