Pohár: Sokolov vypráskal v poháru karlovarské 1.FC, skončila i Hvězda

Karlovy Vary, Cheb – Fotbalový fanoušek se mohl o víkendu vydat v Karlovarském kraji na první kolo Poháru České pošty.A určitě se nenudil. V poháru se totiž představilo hned trio týmů ze západu Čech, a to divizní 1.FC Karlovy Vary, Hvězda Cheb a druholigový Baník Sokolov.

28.7.2014

Pohár České pošty: 1.FC K. Vary - Sokolov 0:7Foto: Deník/Daniel Seifert

V prvním utkání se představilo karlovarské 1.FC na svém stadionu ve Dvorech v regionálním derby s druholigovým Sokolovem, ve druhém pak přivítala chebská Hvězda třetiligový tým pražské Bohemians. Nakonec se z postupu do druhého kola poháru radoval povinně jak Sokolov, který pokořil 1.FC Karlovy Vary vysoko 7:0, tak i Bohemians Praha, která vyřadila Hvězdu po výsledku 3:0.

Pikantní příchuť měl souboj karlovarských Buldoků a sousedů ze Sokolova. Nebylo divu, ještě v uplynulé sezoně totiž baníkovci vypomáhali právě 1.FC v třetiligové soutěži a právě hráči z města uhelných dolů plnili v lázeňském území roli favorita. Baníkovci tak pod taktovkou kouče Daniela Šmejkala tvrdili od úvodního hvizdu hlavního arbitra Pechance na dvorském pažitu fotbalovou muziku.

Poprvé se fanoušci Baníku radovali ze vstřelené branky v 8. minutě, když rohový kop Vojty Machka prodloužil hlavou na zadní tyč David Čada, tam číhal Stanislav Hofman, který pohotově uklidil balon poprvé do karlovarské svatyně. Pro karlovarské barvy bylo ještě hůře, a to v 15. minutě, když z třiceti metrů napřáhl ke střele Vojta Machek a jeho střela zaplula přesně k pravé tyči.

Karlovaráci se sice snažili, ale na favorizovaný Sokolov to nestačilo. Naopak opět inkasovali. Nejdříve zazvonilo břevno karlovarské konstrukce po střeleckém pokusu Červenky, aby se hned nato po rychlém brejku prezentoval parádním lobem sokolovský Šamánek, ale brankovou radost mu zkazil dobíhající Plachý, který uklidil balon odkopem do bezpečí. Ve 45. minutě se baníkovci mohli radovat potřetí, když v závěru prvního poločasu potrestal hrubku v obraně Varáků Rostislav Šamánek, který úspěšně zakončil svůj samostatný nájezd střelou po zemi.

I po změně stran diktovali tempo hry Sokolováci. V 51. minutě obral karlovarského obránce o balon dotírající kapitán František Dřížďal, který našel přesným centrem Šamánka a ten už věděl, kam má balon dopravit. Baník tak šel do čtyřgólového trháku. Ale to nebylo z jeho strany vše. Krátce před hodinou hry prostřídal své řady sokolovský trenér Šmejkal, když za Šamánka naskočila nová tvář v dresu Baníku, reprezentant Burkiny Faso, ofenzivní záložník Ismael Ouedraogo, Machka vystřídal Vaněček a místo Červenky nastoupil Jakub Dvořák II.

Právě trojice čerstvých sil v trikotu Sokolova se postarala o pátý zářez Baníku, když v 72. minutě vybídl Dvořák II. milimetrovou přihrávkou Vaněčka, který následně prostrčil balon na novice Ouedraoga a ten střelou po zemi z pravé strany propálil vše, co mu stálo v cestě. V 77. minutě mohli dosáhnout alespoň čestného gólu hráči Karlových Varů, když Zbyněk Vondráček ve vlastním vápně fauloval Staňka a následovala penalta. K té se postavil kapitán Buldoků Marián Geňo, ale jeho střelu k levé tyči vyrazil Jaroslav Beláň na rohový kop.

Co se nepovedlo na první straně, povedlo se na té druhé. V 82. minutě byl k vidění v pokutovém území Varů nepřehledný závar, ze kterého nakonec vyšla střela Davida Čady, která zapadla pošesté za záda karlovarského brankáře Strnada. Tečku za utkáním udělal sokolovský Hofman. Hráč, který střelecké hody v podání baníkovců načal, je i zakončil, když hlavou zúročil Dvořákův rohový kop.

Baníkovci tak po výhře postoupili do druhého kola poháru, ve kterém se představí ve středu 13. srpna na půdě divizní Admiry Praha.

1.FC K. Vary – Sokolov 0:7
Branky: 8. a 84. Hofmann, 45. a 51. Šamánek, 15. Machek, 72. Ouedraogo, 82. Čada. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Hrabovský. ŽK: 1:1. Diváci: 200.

1.FC Karlovy Vary: Strnad – Tuhela, Pěkný, Plachý, Veselovský – Plechatý, Nerad, Lhoták, Staněk – Geňo, Tolar. Trenér: Karel Tichota.

FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal – Čada, Vrtělka – Machek (59. Vaněček), Šamánek (59. Ouedraogo), Pouček – Červenka (67. Dvořák II.). Trenér: Daniel Šmejkal.

Po vítězství v předkole poháru v Nejdku 4:1 hostila v prvním kole chebská Hvězda exdruholigovou Bohemians Praha. Nakonec hosté z hlavního města potvrdili v Chebu roli favorita a po výhře 3:0 zamířili do druhého kola. První branku duelu obstaral již v 11. minutě pražský Boček. Hvězda si sice vytvořila několik dobrých brankových příležitostí, ale ani jednu gólově nezužitkovala. Naopak hosté po změně stran přidali další dvě.
Nejdříve se zapsal do střelecké listiny Kocourek a poté i jeho spoluhráč Melechovský, který tak udělal Hvězdě tečku za pohárovým vystoupením.

Hvězda Cheb – Bohemians 0:3
Branky: 11. Boček, 73. Kocourek, 83. Melechovský. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Janoch – Mudra, Langmajer. ŽK: 1:0. Diváci: 300.

FK Hvězda Cheb: Martinec – Šaliga, Rolník, Šneberger, Hudeček, Čížek, Altman, Martinec, Krupička, Salan, Hibler.

Bohemians Praha: Winter – Šandera, Melechovský, Laštovka, Křeček, Kocourek, Hruška, Sedláček, Nešpor, Boček, Mareš.

28.7.2014

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.