Poříčí rozstřílelo chebský Union

Karlovarský kraj - Ostrov vydřel doma nerozhodný výsledek proti Toužimi, Lokomotiva padla na půdě Citic

20.5.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Čech

Vložené 33. kolo. Krajský Fincentrum přebor pokračoval ve středu vloženým kolem. A opět šlo o důležité body, zejména pak týmů bojujících o záchranu v soutěži.

Poslední celek tabulky karlovarská Lokomotiva nepochodila v důležitém souboji na půdě Citic, kde musela skousnout těsnou porážku, a na předposlední Ostrov tak v tabulce ztrácí již devět bodů.

Právě Ostrov měl v domácím prostředí hodně napilno. V rámci karlovarského derby totiž musel v souboji s Toužimí smazat dvoubrankové manko, což se mu nakonec povedlo, a na své konto si připsal za nerozhodný výsledek alespoň bod. Podstatně lépe si vedli hráči patnáctého Chodova, když si z Drmoulu přivezli za pětibrankový příděl hodně cenné tři body. Naopak nebodoval čtrnáctý v pořadí nováček z Bukovan, který podlehl vedoucímu týmu krajské tabulky Sokolovu B.

Druhou remízu si připsala na své konto ve druhém utkání v radě starorolská jedenáctka, která po Toužimi remizovala úplně stejným výsledkem 2:2 v Novém Sedle, a to navíc po prvním poločase vedla dvoubrankovým náskokem. Smolné utkání odehrál Vintířov, který v utkání s Františkovými Lázněmi přišel po těsně porážce nejen o všechny body, ale také o svého brankáře, kterého musela se zlomeninou odvézt z hrací plochy záchranná služba.
Chebské derby, které bylo na programu v Hazlově, ovládly Mariánské Lázně, když tamní jedenáctce nastřílely čtyři branky. Velké překvapení se pak zrodilo na půdě druhého týmu krajské tabulky chebského Unionu, tam si totiž s chutí zastříleli fotbalisté z Královského Poříčí, kteří místnímu výběru nasázeli pět branek.

Fincentrum, 33. kolo:

Sokolov B – Bukovany 3:0
První branku duelu obstaral v 18. minutě František Kouba, druhou pak přidal Milan Novotný. Výhru Sokolova pečetil po změně stran svým druhým gólem Kouba.
Branky: 18. a 64. Kouba, 53. Novotný. Poločas: 1:0. Rozhodčí: V. Štěrba – M. Štěrba, M. Novotný, DS Zdvihal. ŽK: 1:1. Diváci: 200.
Sokolov B: Zacharda – Hudec (75. Burkyt), Ferko, Kura, Šaloun – Dittrich (63. Oláh), Pleva, Bastl – Duchnič (46. Domin), Novotný, Kouba. Trenér: Jiří Dreiseitl.
Bukovany: Balada – Krupička, Pařil, Urban, Mika – Hanzlíček, Ouředník, Kavur, Svoboda (76. Kanis) – Kešner (31. Šindelář, 87. Šoltész), Srb. Trenér: Lubomír Krupička.
Union Cheb – Kr. Poříčí 0:5
Dvě branky vítěze si připsal na své konto Josef Gvizd. Další pak přidali jeho spoluhráči Dufek, Kričfaluši a Majer.
Branky: 49. a 69. Gvizd (1 PK), 50. Dufek, 57. Kričfaluši, 80. Majer. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Chládek – Balhar, Hrnčál, DS Strmiska. Diváci: 70.
Union Cheb: Černý – Tonka (59. Neumann), Šneberger, Těšínský, Volf – Macháček, Dobeš (79. Žíla), T. Rolník, Hudeček – Kohout (86. Kotrč), Iterský. Trenér: Miroslav Šebesta.
Královské Poříčí: Dvořák – Kričfaluši (77. Majer), Nicklas, Gvizd, Moravec – Provazník, Dufek (72. Phung Viet Hung ), Rajchrt, Šellong – Neudert, Správka. Trenéři: Milan Gabrle, Miroslav Buják.
Ostrov – Toužim 3:3
Karlovarské derby otevřel v 7. minutě toužimský záložník Jan Paluch, který poprvé vyzrál na domácího brankáře. Po změně stran pak zařídil vyrovnání domácí útočník Jakub Dušek. Vedení navrátil Toužimi o pět minut později po přímém kopu Josef Kliment, který si v 70. minutě brankovou radost efektní patičkou zopakoval. O tři minuty později se prosadil střídající ostrovský forvard Filip Hlůšek, a nerozhodný výsledek zařídil v 84. minutě domácí obránce Filip Tomáň.
Branky: 50. Dušek, 73. Hlůšek, 84. Tomáň – 7. Paluch, 55. a 70. Kliment. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Hlavatý – Nehasil, Janoušek, DS J. Novotný. ŽK: 2:1. Diváci: 100.
Ostrov: Šedivec – Vrba, Tomáň, Křížek, Koročinský – Kubeš, Liška, Koky, Kolárik – Kryl, Dušek (stř. Hladík, Hlůšek, Horváth). Trenér: Tomáš Štěpánek.
Toužim: Štěpánek – Metlický, Drabík, Hejkal, Krejčí – Kliment, Borek, Čermák, Paluch – Mikula, Kusík (stř. Kváč, Malec, Liška). Trenér: Marek Daněk.
Vintířov – Fr. Lázně 0:1
Těsnou výhru vystřílel hostujícímu týmu ze značky pokutového kopu Jindřich Eisenreich.
Branka: Eisenreich. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Bacík – Hrabovský, Svatík, DS Stančík.
Nové Sedlo – St. Role 2:2
Hosté dominovali v prvním poločase, ve kterém se trefili přesně mezi tři tyče Martin Sikora a Aleš Sochor, domácí pak ovládli ten druhý, když se do statistik zapsali střelci Emil Gvizd a Jiří Machulka.
Branky: Gvizd, Machulka – Sochor, Sikora. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Vokoun – Cvrk, Hyčka, DS Kozel.
Drmoul – Chodov 2:5
Důležitý tříbodový zisk zařídil Chodovu ostrostřelec Lukáš Kočí, který soupeři z Drmoulu nasázel tři branky. O zbylé dvě se pak podělili Radek Bečvář a Martin Vachník ze značky pokutového kopu. Za domácí výběr pak byli úspěšní střelci Jan Šaliga a Marek Langer.
Branky: Šaliga, Langer – Kočí 3, Bečvář, Vachník. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Fraško – Hányš, Bušek, DS Gendráč.
Hazlov – Mar. Lázně 2:4
Chebské derby rozhodl dvěma góly ve prospěch Mariánek Vladimír Kafka, o další dvě trefy hostů se zasloužili Jan Bílek a Pavel Chval. Za Hazlov si dvě přesné trefy připsal na svůj střelecký účet Lukáš Komberec.
Branky: Komberec 2 – Kafka 2, Chval, Bílek. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Hodač – Tichota, Vaněček, DS Vošmik. ČK: 0:1 (Daněk).
Citice – Loko K.Vary 1:0
Duel o šest bodů zvládli podstatně lépe hráči citického Sokola, když o jejich výhře rozhodl po bezbrankovém prvním poločase střelou mezi tři tyče Petr Širochman.
Branka: Širochman. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Melničuk – Šmat, Bubanec, DS Rajtmajer.

20.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Kraj se hlásí o pořádání zimní olympiády. Poprvé

Jiří Kajínek, odsouzený vrah, míří 23. května po 23 letech na svobodu z věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou díky milosti, kterou mu udělil prezident Miloš Zeman.
34

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

Na trati do Bečova nad Teplou počítejte s výlukou

Karlovarský kraj - Na trati Mariánské Lázně - Bečov nad Teplou je od pondělí 22. května do 29. září železniční doprava nahrazena autobusy.

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Divize: Záchranná mise dostává sestupové trhliny

Ostrov – Záchranářský cíl v rámci fotbalové Fortuna divize A se fotbalistům nováčka FK Ostrov notně vzdaluje. Záchranná mise totiž dostává sestupové trhliny.