Vložené 33. kolo. Krajský Fincentrum přebor pokračoval ve středu vloženým kolem. A opět šlo o důležité body, zejména pak týmů bojujících o záchranu v soutěži.

Poslední celek tabulky karlovarská Lokomotiva nepochodila v důležitém souboji na půdě Citic, kde musela skousnout těsnou porážku, a na předposlední Ostrov tak v tabulce ztrácí již devět bodů.

Právě Ostrov měl v domácím prostředí hodně napilno. V rámci karlovarského derby totiž musel v souboji s Toužimí smazat dvoubrankové manko, což se mu nakonec povedlo, a na své konto si připsal za nerozhodný výsledek alespoň bod. Podstatně lépe si vedli hráči patnáctého Chodova, když si z Drmoulu přivezli za pětibrankový příděl hodně cenné tři body. Naopak nebodoval čtrnáctý v pořadí nováček z Bukovan, který podlehl vedoucímu týmu krajské tabulky Sokolovu B.

Druhou remízu si připsala na své konto ve druhém utkání v radě starorolská jedenáctka, která po Toužimi remizovala úplně stejným výsledkem 2:2 v Novém Sedle, a to navíc po prvním poločase vedla dvoubrankovým náskokem. Smolné utkání odehrál Vintířov, který v utkání s Františkovými Lázněmi přišel po těsně porážce nejen o všechny body, ale také o svého brankáře, kterého musela se zlomeninou odvézt z hrací plochy záchranná služba.
Chebské derby, které bylo na programu v Hazlově, ovládly Mariánské Lázně, když tamní jedenáctce nastřílely čtyři branky. Velké překvapení se pak zrodilo na půdě druhého týmu krajské tabulky chebského Unionu, tam si totiž s chutí zastříleli fotbalisté z Královského Poříčí, kteří místnímu výběru nasázeli pět branek.

Fincentrum, 33. kolo:

Sokolov B – Bukovany 3:0
První branku duelu obstaral v 18. minutě František Kouba, druhou pak přidal Milan Novotný. Výhru Sokolova pečetil po změně stran svým druhým gólem Kouba.
Branky: 18. a 64. Kouba, 53. Novotný. Poločas: 1:0. Rozhodčí: V. Štěrba – M. Štěrba, M. Novotný, DS Zdvihal. ŽK: 1:1. Diváci: 200.
Sokolov B: Zacharda – Hudec (75. Burkyt), Ferko, Kura, Šaloun – Dittrich (63. Oláh), Pleva, Bastl – Duchnič (46. Domin), Novotný, Kouba. Trenér: Jiří Dreiseitl.
Bukovany: Balada – Krupička, Pařil, Urban, Mika – Hanzlíček, Ouředník, Kavur, Svoboda (76. Kanis) – Kešner (31. Šindelář, 87. Šoltész), Srb. Trenér: Lubomír Krupička.
Union Cheb – Kr. Poříčí 0:5
Dvě branky vítěze si připsal na své konto Josef Gvizd. Další pak přidali jeho spoluhráči Dufek, Kričfaluši a Majer.
Branky: 49. a 69. Gvizd (1 PK), 50. Dufek, 57. Kričfaluši, 80. Majer. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Chládek – Balhar, Hrnčál, DS Strmiska. Diváci: 70.
Union Cheb: Černý – Tonka (59. Neumann), Šneberger, Těšínský, Volf – Macháček, Dobeš (79. Žíla), T. Rolník, Hudeček – Kohout (86. Kotrč), Iterský. Trenér: Miroslav Šebesta.
Královské Poříčí: Dvořák – Kričfaluši (77. Majer), Nicklas, Gvizd, Moravec – Provazník, Dufek (72. Phung Viet Hung ), Rajchrt, Šellong – Neudert, Správka. Trenéři: Milan Gabrle, Miroslav Buják.
Ostrov – Toužim 3:3
Karlovarské derby otevřel v 7. minutě toužimský záložník Jan Paluch, který poprvé vyzrál na domácího brankáře. Po změně stran pak zařídil vyrovnání domácí útočník Jakub Dušek. Vedení navrátil Toužimi o pět minut později po přímém kopu Josef Kliment, který si v 70. minutě brankovou radost efektní patičkou zopakoval. O tři minuty později se prosadil střídající ostrovský forvard Filip Hlůšek, a nerozhodný výsledek zařídil v 84. minutě domácí obránce Filip Tomáň.
Branky: 50. Dušek, 73. Hlůšek, 84. Tomáň – 7. Paluch, 55. a 70. Kliment. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Hlavatý – Nehasil, Janoušek, DS J. Novotný. ŽK: 2:1. Diváci: 100.
Ostrov: Šedivec – Vrba, Tomáň, Křížek, Koročinský – Kubeš, Liška, Koky, Kolárik – Kryl, Dušek (stř. Hladík, Hlůšek, Horváth). Trenér: Tomáš Štěpánek.
Toužim: Štěpánek – Metlický, Drabík, Hejkal, Krejčí – Kliment, Borek, Čermák, Paluch – Mikula, Kusík (stř. Kváč, Malec, Liška). Trenér: Marek Daněk.
Vintířov – Fr. Lázně 0:1
Těsnou výhru vystřílel hostujícímu týmu ze značky pokutového kopu Jindřich Eisenreich.
Branka: Eisenreich. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Bacík – Hrabovský, Svatík, DS Stančík.
Nové Sedlo – St. Role 2:2
Hosté dominovali v prvním poločase, ve kterém se trefili přesně mezi tři tyče Martin Sikora a Aleš Sochor, domácí pak ovládli ten druhý, když se do statistik zapsali střelci Emil Gvizd a Jiří Machulka.
Branky: Gvizd, Machulka – Sochor, Sikora. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Vokoun – Cvrk, Hyčka, DS Kozel.
Drmoul – Chodov 2:5
Důležitý tříbodový zisk zařídil Chodovu ostrostřelec Lukáš Kočí, který soupeři z Drmoulu nasázel tři branky. O zbylé dvě se pak podělili Radek Bečvář a Martin Vachník ze značky pokutového kopu. Za domácí výběr pak byli úspěšní střelci Jan Šaliga a Marek Langer.
Branky: Šaliga, Langer – Kočí 3, Bečvář, Vachník. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Fraško – Hányš, Bušek, DS Gendráč.
Hazlov – Mar. Lázně 2:4
Chebské derby rozhodl dvěma góly ve prospěch Mariánek Vladimír Kafka, o další dvě trefy hostů se zasloužili Jan Bílek a Pavel Chval. Za Hazlov si dvě přesné trefy připsal na svůj střelecký účet Lukáš Komberec.
Branky: Komberec 2 – Kafka 2, Chval, Bílek. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Hodač – Tichota, Vaněček, DS Vošmik. ČK: 0:1 (Daněk).
Citice – Loko K.Vary 1:0
Duel o šest bodů zvládli podstatně lépe hráči citického Sokola, když o jejich výhře rozhodl po bezbrankovém prvním poločase střelou mezi tři tyče Petr Širochman.
Branka: Širochman. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Melničuk – Šmat, Bubanec, DS Rajtmajer.