Domácí byli v prvním poločase aktivnější, připravili si několik příležitostí. Jednu z nich proměnil ve 33. minutě Marek, který se uvolnil na hranici šestnáctky a poslal přesnou přízemní střelou míč do sokolovské sítě.

Hosté se dostávali do šancí spíše sporadicky, přesto mohl v závěru poločasu srovnat stav hlavičkou po rohovém kopu Čada, kapitán Baníku ale netrefil balon ideálně.

Po přestávce se očekávala honba Sokolova za vyrovnáním. Místo toho však baníkovci nejprve třikrát inkasovali. V 66. a 75. minutě z nařízených pokutových kopů, po ruce Vondráčka a nedovoleném zákroku brankáře Belaně, když se ze značky penalty nemýlil Folprecht a po něm Súkenník. V 84. minutě potom přidal čtvrtý žižkovský gól po rychlém protiútoku Černý.

Další vysokou venkovní porážku Sokolova zmírnil v úplném závěru Přeučil, který dvěma góly, v 86. a 88. minutě, kosmeticky upravil skóre na přijatelných 4:2. Reputaci si mohou baníkovci napravit v sobotu na domácím hřišti proti Zlínu, který na jaře ještě neztratil ani bod.

Fotbalová národní liga, 19. kolo
Viktoria Žižkov – Baník Sokolov 4:2 (1:0). Branky: 33. Marek, 67. Folprecht z pen., 75. Súkenník z pen., 84. Černý – 86. a 88. Přeučil. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Ratajová. ŽK: Voltr, Karafiát – Pouček, Vondráček, Belaň, Kosak. Diváci: 1156.
Žižkov: Pokorný – Dressler, Karafiát (82. Bazal), Hovorka, Bartošák – Souček – Súkenník, Podrazký, Folprecht (87. Trnka), Voltr – Marek (77. Černý). Trenér: Trpišovský.
Sokolov: Belaň – Blažek, Hofmann, Vondráček, Urma – Vaněček, Čada, Přeučil, Pouček (59. Kosak) – Šamánek (72. Kratochvíl), Dvořák II. (59. Machek). Trenér: Šmejkal.

Výsledky: Zlín – Varnsdorf 6:0 (3:0), Pardubice – Karviná 2:1 (1:0), Třinec – Ústí nad Labem 3:1 (1:1), Olomouc – Opava 1:1 (1:0), Táborsko – Znojmo 2:0 (2:0), Vlašim – Most 2:0 (0:0).Žižkov – Sokolov 4:2 (1:0).