V prvním poločase sice branka nepadla, ale šancí bylo dost. První penalta v utkání se kopala proti Spartaku.

Jak k ní došlo?

Běžela 40. minuta. Brankář Dutz podcenil vysoký míč na hranici šestnáctky a místo razantního odkopu a uklizení míče do bezpečí čekal až mu „kožené slunce“ doskáče do vápna. Než se tak stalo, dostal se do souboje s hostujícím útočníkem Istelníkem. Toho musel před prázdnou brankou faulovat. Atakovaný se rozhodl kopat penaltu, ale domácí gólman se po předchozí chybě vyznamenal.

Už v nastaveném čase první půle mohli jít hosté znovu do vedení. Rakovničští zahrávali z dvaceti metrů přímí volný kop, který domácí gólman vytáhl těsně na horní tyč.

Po změně stran už branky padat začali. Kdo jiný se mohl do listiny střelců zapsat nežli kanonýr Spartaku Tomáš Správka.

V 55. minutě udělali hosté v obraných řadách chybu, kterou Správka potrestal. Sám, nikým nehlídaný na hranici vápna se zmocnil míče a tváří v tvář prostřelil Jaroslava Kuklu v brance Rakovníka.

Domácí po vstřelení branky ožili a ještě více se začali tlačit před Kuklu. Za dalších pět minut mohlo být v domácích ochozech ještě veseleji. Po kombinace se dostal ke střele Čižnár, ale jeho pokus skončil na břevně.

České pořekadlo zní: „Nedáš, dostaneš“. Po několika minutách hry platilo doslovně. Hosté po obdržené brance nesložili zbraně. K odraženému míči se dostal Martin Mžourek a skákavou střelou z pětadvaceti metrů prostřelil, jinak výborného Dutze 1:1.

Pokud chtěl spartak získat všechny body, tak se musel hodně vysunout dopředu. Chodovští napadali rozehrávku hostí už na jeho polovině. Po jednom z mnoha ataků se zmocnili míče a postupovali na Kuklu. Jenomže střela, která byla domácími vyslána, se zastavila o ruku jednoho z hostujících obránců. Sudí Paták neváhal a odpískal druhou penaltu v utkání. Míč si vzal kapitán Jiří Macák a v 70. minutě nasměroval k vítězství.

„Rakovník hrál dobře. Bylo to hodně vyrovnané utkání. Rozhodly penalty. Oni jí nedali, my ano,“ krátce zhodnotil zápas kapitán Jiří Macák.

Spartak Chodov – Rakovník 2:1 (0:0)

Branky: 55. Správka, 71. Macák (p) – 67. Mžourek. Rozhodčí: Paták – Rauch, Kučka, DS Špak. ŽK: 0:2.

Chodov: Dutz – Staněk, Macák, Zucker, Vondráček, Čižnár (90. Nerad), Kalina (77. Šustr), Správka, Gvizd, Kaňok, Vašata. Trenér: Jiří Vican.

Rakovník: Kukla – John (84. Hertl), Bereš, Mrázek, Kešner, Mžourek (77. Břečka), Fojtík, Vaidiš, Hájek, Istelník, Majer. Trenér: Radim Suchánek.