Předposlední, dvaadvacáté kolo měla o víkendu na programu okresní fotbalová IV. třída. A opět nevybočila ze střelecké řady.

Na programu totiž byly opět gólové brankostroje. Ten první se odehrál na půdě sedlecké rezervy, která se prakticky šestigólovým přídělem jedenáctce předposlední Údrče loučila se soutěží.

Tedy jen na chvilku. Jelikož jí patří první příčka a v závěrečném kole má naordinováno volno, bude s napětím sledovat počínání druhé v pořadí Štědré, která se představí právě na půdě Údrče.

V případě klopýtnutí by Sedlec B slavil premiérový postup ve své první fotbalové sezoně. Pokud Štědrá na půdě předposledního celku uspěje, zahraje si dodatečně sedlecké béčko baráž o postup do III. třídy.
Druhé střelecké hody pak byly k vidění na půdě Štědré, která vyprášila devíti góly ´zámecké pány´ z Valče. Čtyřgólovou výhru si užili fotbalisté Stružné, když na hřišti v Žalmanově pokořili bochovskou rezervu.
Sedmý bod v soutěži si pak vykopali na svém hřišti hráči posledních Olšových Vrat, když dokázali uhrát nerozhodný výsledek s týmem Krásného Údolí. Tři body si odvezla i otročínská Budoucnost, která uspěla na půdě jáchymovské rezervy.

Výsledky, 22. kolo:

Sedlec B – Údrč 6:0
Z pozice favorita vstupovali do utkání s Údrčí fotbalisté sedleckého béčka. Jenže obranný val v podání Údrče dlouho odolával nájezdům sedlecké komandy. Až v závěru prvního poločasu dokázal prolomit ´prešovský beton´ údrčské jedenáctky Vladimír Vála junior. Po poločasovém prostřídání, kdy v dresech Sedlece naskočili do druhého dějství na trávník ostřílení harcovníci, se začal měnit i ukazatel skóre. Nejdříve se zapsal do střeleckých statistik sedlecký špílmachr Jiří Osten a hned nato zvýšil na rozdíl tří gólů všudybyl Jan Budil. Pak přišla na program kuriózní branka v podání sedleckého mazáka Davida Kusovského, když jeho čechraný oblouček zapadl překvapivě za záda údrčského brankáře. Pak si vybral svou střeleckou štěstěnu další sedlecký forvard Oldřich Kozel, který nejdříve obral údrčského obránce o míč a pohodlně zavěsil, a podruhé pak skórovala sedlecká útočná věž po lišácky přenechaném centru Ostenem. Navíc Kozel obstaral svým druhým zářezem celkově devadesátou branku svého týmu v soutěži.
Branky: Kozel Oldřich 2, Osten Jiří, Vála Vladimír mladší, Budil Jan, Kusovský David. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Petr Horvát. ŽK: 0:3. Diváci: 30.
Sedlec B: Jokš – Vyskočil, Slavík mladší, D. Slavík, D. Vála – V. Vála mladší, B. Vála, Gonda, Kusovský – Vála starší, Justa (stř. Budil, Lehečka, Kozel, Osten).

Jáchymov B – Otročín 1:2 (0:0). Fotbalového koření se čtyřicítka fanoušků dočkala až po obrátce stran, když se v dresu Otročína střelecky prosadili Tomáš Vaňousek a Roman Hazmuka. Za horaly poté korigoval ukazatel skóre přesnou ranou mladíček Tomáš Günther. Rozhodčí: Ladislav Godža.

Ol. Vrata – Kr. Údolí 1:1 (1:1). V tomto utkání pro změnu padaly branky pouze v první půli, když se do statistik utkání zapsal hostující Václav Hrdina, za domácí pak skóroval ostřílený matador Martin Hataš. Rozhodčí: Josef Řáda. ŽK: 1:1.

Stružná – Bochov B 4:0 (1:0). V souboji sousedů v tabulce neponechali hráči Stružné nic náhodě a bochovské rezervě nasázeli čtyři branky, když se dvakrát trefil přesně mezi tři tyče Aleš Forgo, jednou pak Petr Rehák a Štefan Brančík. Rozhodčí: Jiří Dvořák. ŽK: 1:2.

Štědrá – Valeč 9:1 (5:0). Štěderský gólový galakoncert podpořil hattrickem Petr Sekerák, dvěma góly Zdeněk Kašperec a Václav Kopelent a jednou se poté radovali ze vstřelené branky i jejich spoluhráči Jiří Kašpárek a Miloslav Kašpárek. Za družstvo hostí kosmeticky upravil ukazatel skóre do konečné podoby Stanislav Krejcar. Rozhodčí: Vít Hrubý. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (Dvořák).