Tým Chodova načal zimní přípravu remízou

Chodov – V pátek 16. ledna vstoupili do zimní přípravy. V sobotu už naskočili do prvního kola sokolovského zimního turnaje. Fotbalisté divizního Spartaku Chodov začali opět neoblíbenou ´bílou´ dřinu.

19.1.2010

Jiří SchveinerFoto: Deník/Archiv

„Přípravu jsme zahájili v pátek výběhem, na kterém již chyběla pětice nadcházejících hráčů,“ vysvětloval trenér Spartaku Chodov Jiří Schveiner. Směrem za hranice se vydalo duo Mašek, Zucker. Z pracovních důvodů pak ukončili své angažmá v Chodově Správka, Nezval a Chlup.

Naopak do přípravy se zapojili navrátilci z vintířovského hostování Klemera a Smolka, z B týmu pak naskočil do zimních galejí Štěg a poslední staronovou posilou je Radek Kaňok.

„Uvidíme jestli ještě někdo tým posílí, teprve jsme přípravu zahájili,“ nechal si otevřené vrátka pro případné posily Schveiner. V sobotu už jeho tým naskočil do úvodního kola sokolovského turnaje. A to po hlavě. Soupeřem Chodovu totiž byla divizní sokolovská juniorka.

„Před utkáním jsem hráčům, řekl, že to bereme pouze jako trénink, jelikož jsme teprve v pátek vstoupili do zimní přípravy. Jediné co jsem požadoval aby hráči duel odběhali v jejich rámci možností,“ podotkl předzápasové taktice chodovský trenér. Chodov tak nečekalo nic lehkého, navíc k utkání dorazil ve dvanácti hráčích.

„Věděl jsem, že utkání bude z naší strany plné nepřesností, což se také potvrdilo, ale není divu balon jsme viděli až v sobotním utkání,“ vysvětloval Schveiner. Jeho tým po 16. minutách prohrával dvoubrankovým rozdílem, když se za Sokolov B střelecky prosadili Petr Pleva a Miloslav Čertík.

Chodov vrátil zpět do zápasu v závěru první půle kontaktní brankou Smolka.

„V prvním poločase byl Sokolov lepším týmem. Nám se nic nedařilo, ale bylo to dáno tím, že to byl úvod přípravy,“ míní Schveiner. Jenže po obrátce stran poslal chodovský kouč do pole brankáře Zahrádku, a ten se mu odvděčil vyrovnávací brankou. A aby toho nebylo málo, ujal se Spartak po brance Jozy v 89. minutě vedení 3:2.

„Ve druhém poločase už to bylo z naší strany podstatně lepší. Kluci přidali na bojovnosti, zlepšili pohyb i přihrávku, a navíc přidali další branky,“ lebedil si Schveiner. Nakonec však Chodov o výhru přišel, když v 90. minutě zamířil přesně mezi tři tyče sokolovský útočník Komberec.

„Já bych utkání hodnotil kladně. Teprve jsme zahájili přípravu, takže šlo o to, jen utkání odmakat, a to hráči splnili. Navíc jsme vstřelili tři branky, což je pozitivní,“ uzavřel Jiří Schveiner.

19.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.