V oficiálně sedmadvacátém kole krajského Fincentrum přeboru se zase děly věci. Nejenže bylo v sedmi duelech kola k vidění třiatřicet vstřelených branek, ale také šest červených karet, kterými chladili rozhodčí horké hlavy fotbalistů.

O největší nášup kola se postarali překvapivě, ale zaslouženě hráči Vintířova, kteří v rámci derby Baníků deklasovali na svém hřišti nováčka z Bukovan. Ztrátu si připsal na půdě novosedelského Baníku chebský Union, který sice vedl dvoubrankovým rozdílem, ale nakonec se musel spokojit po nerozhodném výsledku pouze s bodovým ziskem.

Exdivizní derby, které se odehrálo na pažitu v Hazlově, nakonec vyhráli mladíci sokolovské juniorky. Sokolovské derby mezi Citicemi a Královským Poříčím zvládli velmi dobře hráči z Poříčí, kteří soupeři nasázeli čtyři branky. Další ztrátu v cestě za záchranou si připsala na svůj účet karlovarská Lokomotiva, která podlehla nejtěsnějším rozdílem na stadionu na Růžovém Vrchu jedenáctce Františkových Lázní.

Důležité vítězství a návrat na vítěznou vlnu zaznamenali na půdě Mariánských Lázní fotbalisté Spartaku Chodov. V domácím prostředí jsou neporazitelní. To je motto dalšího celku, který bojuje o svou krajskou příslušnost pro příští ročník krajského přeboru, FK Ostrov. Ostrováci v důležitém utkání bodovali na své umělce se stejně namočeným týmem Jiskry Aš.

Výsledky, 27. kolo:

Vintířov – Bukovany 7:2
Derby Baníků otevřel brankově již v páté minutě Jakub Neudert. Z vedení se domácí radovali pouhých jedenáct minut, než přesně zamířil mezi tři tyče hostující Tomáš Závorka. Pak se ale naplno rozjel vintířovský gólový expres. Ve 21. minutě navrátil vedení na stranu vintířovských hráčů Roman Prokop a poločasový stav stanovil domácí Filip Kostroun. Ihned po změně stran navýšil rozdíl na ukazateli skóre vintířovský kanonýr Ivan Valach a v 55. minutě se prezentoval svou druhou brankou v utkání jeho spoluhráč Jakub Neudert. V 60. minutě snížil rozdíl přesným zásahem bukovanský Petr Pařil, ale závěr opět patřil domácím. V 70. minutě přidal šestý zářez Vintířova Zdeněk Šimek a o dvě minutky později si přidali hosté nechtěně jednu branku sami.
Branky: 5. a 55. Neudert, 21. Prokop, 30. Kostroun, 46. Valach, 70. Šimek, 72. vlastní (Svoboda) – 16. Závorka, 60. Pařil. Poločas: 3:1. Rozhodčí: Janoušek – M. Štěrba, Tichota, DS Rajtmajer. Bez karet. Diváci: 80.
Vintířov: Střimelský – Vystrčil, Macák, Ďuriš (75. Lembacher), Kotrman – Kostroun (85. Verner), Černý, Prokop, Neudert – Valach (78. Krejčí, Šimek. Trenér: Jozef Ševc.
Bukovany: Balada (37. Lazebník) – Hanzlíček, Krupička (85. Šoltész), Pařil, Mika – Ouředník, Závorka, Kavur, Svoboda – Kešner (33. Fousek), Srb. Trenér: Lubomír Krupička.
Nové Sedlo – Union Cheb 3:3
Skóre utkání otevřel po spolupráci s Hudečkem chebský Robert Iterský. Za domácí srovnal ukazatel skóre ve 23. minutě ostřílený harcovník Jan Burda. Před odchodem do šaten zajistil Unionu vedení ve 42. minutě po přihrávce Volfa Pavel Hudeček. Po obrátce stran přidal třetí trefu hostů opět Robert Iterský, který zužitkoval souhru s Kohoutem. V 70. minutě vrátil zpět do utkání Nové Sedlo přesnou ranou Milan Kubelka a v 87. minutě zařídil dělbu bodů střelou mezi tři tyče domácí Lukáš Macák.
Branky: 23. Burda, 70. Kubelka, 87. Macák – 11. a 53. Iterský, 42. Hudeček. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Nehasil – Fraško, M. Novotný, DS Vošmik. ŽK: 2:2. Diváci: 100.
Nové Sedlo: Pelech – Werner, Kubelka, Rychna starší, Müller – Gvizd, Kučera, Machulka, Rychna mladší – Suchý, Macák. Trenéři: Jiří Vican, Jiří Leiterman.
Union Cheb: Kubinec – Těšínský, Kohout (82. Makeš), Dobeš, Šneberger – T. Rolník, Volf, Iterský, Tonka – Macháček, Hudeček. Trenér: Miroslav Šebesta.
Hazlov – Sokolov B 1:2
Souboj exdivizních týmů rozhodli baníkovci ve svůj prospěch, když se v první půli zapsal do střelecké listiny Milan Novotný, ve druhé pak Jiří Šaloun. Za domácí výběr obstaral gólovou radost Daniel Draksl.
Branky: Draksl – Novotný, Šaloun. Poločas: 0:1. Rozhodčí: M. Štěrba – Adamec, Janoušek, DS Strmiska. ČK: 2:1 (Šlesingr, Veleman – Oláh).
Citice – Kr. Poříčí 1:4
V rámci sokolovského derby vystříleli favorizovanému Poříčí tříbodový zisk čtyři kanonýři ve složení Tomáš Kričfaluši, Josef Gvizd, Tomáš Správka a Jiří Šellong. Za domácí výběr si připsal na své konto čestný úspěch David Peřina.
Branky: Peřina – Kričfaluši, Správka, Gvizd, Šellong. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Janeček – Vokoun, Hányš, DS Zdvihal. ČK: 2:0 (Prchal, Kiss).
Loko KV – Fr. Lázně 0:1
O tříbodovém zisku hostujícího týmu rozhodl prakticky již v první půli jedinou přesnou trefou v duelu Jindřich Eisenreich.
Branka: Eisenreich. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Cvrk – Fraško, M. Novotný, DS Kozel.
Mar. Lázně – Chodov 1:2
Po bezbrankovém prvním poločase rozhodli o veledůležité výhře Chodováků přesnými zásahy střelci Radek Bečvář a Martin Vachník, za domácí výběr si připsal na své konto jedinou trefu Vladimír Kafka.
Branky: Kafka – R. Bečvář, Vachník. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Šmat – Chládek, Chrástecký, DS Tomášek.
Další výsledek: Ostrov – Aš 5:1 (1:1). Rozhodčí: Pešek – Aubrecht, Hodač, DS Fibrich. ČK: 0:1 (Brož).
Utkání SK Toužim – TJ DDM Stará Role skončilo po uzávěrce.