Naposledy si na žihelské umělce poradili s místní jednáctkou, kterou pokořili jednobrankovým rozdílem v poměru 2:1.

Na těžkém terénu si více ze hry v prvním poločase vytvořili Žlutičáci, kteří se ujali ve 22. minutě vedení, když se střelecky prosadil Milan Kryl. Pak se do hry dostali i fotbalisté Žihle.

„Utkání se odehrálo na hodně těžkém terénu. Od úvodních minut jsme si vytvořili převahu, ale dokázali jsme ji i přes několik stoprocentních šancí pouze jednou brankově zúročit,“ smutnil žlutický trenér Ladislav Kvasnička.

I po změně stran se hrálo převážně podle fotbalových not Žlutic. V 60. minutě upaloval sám na žihelského branáře žlutický útočník Strejček, ale neuspěl, když svou střelu poslal vedle žihelské branky. V 76. minutě se mohl zapsat do střelecké listiny i jeho týmový kolega Sitař, ale jeho střelcký pokus skončil v náruči žihelského brankáře. Co se nepovedlo Žluticím povedlo se žihelským fotbalistům, kteří v 80. minutě vyrovnali. Rozhodnutí však přišlo o deset minut později, tedy v 9é. minutě, kdy zajistil přesnou ranou pátou výhru v řadě Jan Pěnkava.

„Odehráli jsme velmi dobré utkání. I soupeř svou kvalitou přispěl na těžkém terénu ke kvalitní podívané. Opět mmusím vyseknout hráčům pokolonu, že bojovali nejen se soupeřem, ale především také s nevyzpytatelným soupeřem,“ uzavřel Ladislav Kvasnička.

Žlutice A - Žihle 2:1

Branky Žlutic: 22. Kryl, 90. Pěnkava. Poločas: 1:0.
Sokol Žlutice: D. Metlička – Záluský, Pěnkava, Harang, Jirsa – Melnyk (71. Sitař), Forejt, M. Kopelent (71. Brančík), V. Kopelent (25. Šindelář) – Kryl (71. Kliment), Strejček. Trenér: Ladislav Kvasnička.