Tři sezony. Tak dlouho se pokouší o postup do krajské I. A třídy fotbalisté Sokola Žlutice. Tentokrát jsou k vyplnění svého fotbalového snu velice blízko.

Účastník krajské I. B třídy totiž soupeří s březovskou Olympií v ošidné baráži. Ta se hraje na dvě utkání. To první bylo na programu ve středečním podvečeru na hřišti Olympie Březová. Žlutičáci v tomto duelu vyhráli první poločas tříbrankovým rozdílem, Březová pak ten druhý taktéž tříbrankovým rozdílem. Nakonec tedy skončilo první barážové utkání 3:3.

Vstup do utkání měli lepší hosté zpod Vladaře. Ve 12. minutě je totiž poslal do vedení z přímého kopu z pětadvaceti metrů Tomáš Forejt. A bylo ještě lépe. Ve 23. minutě prošel žlutický Forejt vše, co mu stálo v cestě, a svému týmu zařídil dvoubrankové vedení. Parádní pětačtyřicetiminutovku pak zakončili Žlutičáci další brankou, o kterou se postaral ve 44. minutě pro změnu po individuální akci Matěj Strejček.

„První poločas nám vyšel. Myslím si, že jsme soupeře značně překvapili, a brankově toho dokonale využili,“ lebedil si žlutický kouč Ladislav Kvasnička.

Jenže ve druhém poločase se na hřišti děly věci. Domácí totiž vsadili v závěru duelu všechny své fotbalové síly do útoku, a to se jim brankově vyplatilo. Dvakrát totiž zamířil do svatyně Žlutic střídající Tomáš Dlesk. A to nejlepší nakonec. V 90. minutě vymazal náskok hostů ze značky pokutového kopu březovský šutér Míra Lelek.

„Je to velká škoda, ale věřím, že v odvetném duelu, který odehrajeme na svém hřišti, vyhrajeme, a postoupíme,“ uzavřel Kvasnička.

Březová – Žlutice 3:3

Branky: Dlesk 2, Lelek (PK) – Forejt 2, Strejček. Poločas: 0:3. Rozhodčí: Hlavatý.
Březová: Krejča – Walter, Kašpar, Koco, Bendík – Neumann, Büchner, Lelek, Machálek – Brabenec, Průcha (stř. Dlesk, Rajtšlégr, Kaciašvili). Trenér: Marián Mecele.
Žlutice: D. Metlička – Sivák, Eberl, Kryl, Sitas – Záluský, Forejt, Melnyk, M. Kopelent – J. Metlička, Strejček (stř. Ptáček, Hladký). Trenér: Ladislav Kvasnička.