Vítězná šňůra brněnské Komety pokračuje. Tak se dá jednou větou popsat utkání 39. kola O2 extraligy mezi Energií a Kometou Brno. Ani napotřetí nedokázal úřadující mistr najít recept na obranu nováčka soutěže a prohrál 2:3.

Domácí nezačali první třetinu špatně. Jiří Trvaj v brance hostí, který dostal přednost před Sasu Hovim, měl plné ruce práce. Ale i na druhé straně kluziště bylo místy rušno. Mensator musel předvést také několik zákroků.

Jako první si zakřičeli gól domácí fandové. Skuhravý vyhrál ve 12. minutě buly. prodloužil na Kumstáta a ten nadvakrát a se štěstím překonal Trvaje. Jenomže hosté nezůstali pozadu. Na trestnou lavici se v čase 16:50 poroučel Kristek za hákování, ale za osm vteřin byl zpět ve hře. Radim Bičánek napřáhl na modré a Mensator viděl puk až za svými zády. Asistenci si připsali Krstev a Dopita.

Během prvních sedmi minut druhé třetiny se hrálo neustále při nestejném počtu hráčů na ledě. Ani jeden tým se ale v přesilové hře dlouho nemohl prosadit. Velkou šanci měl karlovarský Zucker, po jeho bekhendové střele však bravurně zakročil brněnský gólman. Při následujícím protiútoku zaváhal za svojí brankou při rozehrávce holí Mensator, ale Divíšek jeho slabší chvilku nevyužil.

Domácí se radovali z vedení opět ve 34. minutě, kdy při vyloučení Martina Richtera skóroval ruský obránce Loginov a připsal si svou první trefu v české extralize. Jedinečnou nožnost na zvýšení náskoku Energie měl na konci této třetiny Hluchý, ale puk po brankové čáře poslal přímo do položené lapačky hostujícího gólmana.

Do závěrečného dějství nastoupila hostující Kometa jako pokropená živou vodou a nebezpečně ohrožovala branku Západočechů. Po střele Dlouhého ještě obrovskou příležitost zlikvidoval Mensator. Zlomovým okamžikem zápasu se ukázalo vyloučení hostujícího Šindela, který byl vykázán na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

Domácí totiž tutu příležitost nevyužili a naopak inkasovali. Po obrovské chybě Loginova na modré čáře vyrovnal ve 42. minutě Svoboda. Domácí byli od té doby jako opaření a jejich zmar vyvrcholil ve 48. minutě. Při přesilovce Brna ujel po levém křídle Radek Procházka a bez problémů prostřelil Mensatora. Kometa svůj těsný náskok ubránila i při šanci Zuckera a závěrečné minutové power play. Úřadující mistr tak prohrál s nováčkem i třetí vzájemný zápas v sezoně.

Energie K. Vary – Kometa Brno 2:3

Třetiny: 1:1, 1:0, 0:2. Muž zápasu: Jiří Trvaj (brno). Branky a nahrávky: 12. Kumstát (Skuhravý), 34. Loginov (Kumstát) – 17. Bičánek (Erat), 42. Svoboda, 48. R. Procházka (Divíšek, Vrstev). Rozhodčí: Jebavý, Hodek – Pavlovič, Bádal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 4850.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Mucha, Čutta, Loginov, Tribuncovs, Dobroň – Hluchý, Zucker, Kuběna, Zjuzin, Košťál, Skuhravý, Pech, Kristek, Kumstát, Melenovský, Dej, Pletka, Zaťovič. Trenér: Hynek.

HC Kometa Brno: Trvaj – Bičánek, Krstev, Mojžíš, Ovčačík, Richter, Kempný, Protivný – Ludvík, Dopita, R. Dlouhý – Erat, Divíšek, Vondráček – J. Svoboda, Huml, Brabenec – Šindel, R. Procházka, Polodna. Trenér: Jeřábek.