„Radek nepodával takové výkony, které jsme očekávali, a nebyl takovým přínosem pro tým, jakým měl být. Měli jsme s ním pohovor, ale jeho výkony se nezlepšily. Proto majitel klubu Karel Holoubek rozhodl o jeho vyřazení z kádru," poznamenal k situaci okolo bývalého kapitána Energie manažer klubu Miroslav Vaněk a doplnil: „Radek chtěl mít střídavý start do Sokolova, kde bude momentálně působit." O dalším osudu Radka Dudy rozhodne vedení klubu dnes na poradě. Deník bude aktuálně o situaci informovat na webu a také v úterním vydání.

Zpět ale k samotnému utkání mezi Energií a hanáckou Morou. První třetina branku nenabídla. To, co diváci viděli, byla pro laika nuda. Pro hokejového odborníka perfektně zvládnutá hra defenzivy na obou stranách kluziště. Druhých dvacet minut bylo, co se týče pojetí hry, velmi podobných. Šancí bylo pramálo, ale i tak si diváci zakřičeli gól. Karlovy Vary hrály přesilovku a mezi tři tyče se pohotovou dorážkou trefil Martin Bartek.„Přesilovky hrajeme jinak. Mám střílet od modré, ale hra plynula a já jsem se dostal k dorážce," popsal vedoucí branku domácích samotný střelec.

Poslední třetina patřila hostům. Dva zásahy, Vodného ve 42. minutě a Kafky sto dvacet devět vteřin před závěrečnou sirénou, rozhodly o vítězství olomoucké Mory. „My jsme jim ty body darovali vlastními chybami," procedil skrz zuby Bartek. Naopak obránce Rašner mohl být spokojený. „Máme tři body, které se budou počítat a třeba nám pomohou do play-off," dodal.

HC Energie Karlovy Vary – Olomouc 1:2 (0:0, 1:0, 0:2). Branky a nahrávky: 27. Bartek (Gulaši, Bulík) – 42. Vodný (Eberle, Ondrušek), 58. Kafka (Mikúš, Zeman). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Hynek, Belko. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3164.
Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, J. Tomeček, Sičák, Benák, Gulaši, T. Dvořák, Rodney – T. Rachůnek, Marosz, Huna – Vachovec, Bulík, Bartek – Koblasa, Kůs, Harkabus – T. Rohan, Osmík, Gorčík. Trenéři: Oremus a Mlejnek.
Olomouc: Konrád – Rašner, Houdek, Jaroměřský, Valenta, Staněk, Ondrušek – Laš, Knotek, Buc – Mikuš, Zeman, Kafka – Vodný, Řípa, Eberle – Holec, Herman, Matai – Kucharczyk. Trenéři: Venera a Tomajko.