První třetinu začala Kometa náporem, ale šance Čermáka a dalších hráčů vyzněly naprázdno. Udeřilo tak na druhé straně. Po vyhraném buly Balánem se dostal ve 14. minutě ke střele Roman Pšurný a nedal šanci Falterovi v brance Komety zasáhnout. Za další dvacet vteřin vybouchla KV Arena radostí podruhé. Jarda Kverka mladší výborně napadal rozehrávku hostí, vybojoval kotouč, vypálil na zadní tyč, vstřelil druhý gól a vyhnal Martina Faltera ven z branky.

Místo mezi tyčemi zaujal Marek Čiliak a do konce první části již neinkasoval. Naopak udeřilo na druhé straně. Hosty vrátil do utkání Tomáš Svoboda v 17. minutě. Ve druhé části se nic vážnějšího neudálo. Třetí třetina přinesla další branky Energie. Ve 44. minutě se do brankoviště Čiliaka natlačilo několik hráčů a gólman Komety kapituloval. Gól nakonec vstřelil Petr Koblasa. Koblasa byl při chuti i při dalším střídání, když si byl včas u přihrávky Šmacha a přidal čtvrtou branku Energie.

V dresu Energie vynikli Petr Koblasa dvěma góly, Standa Balán dvakrát asistoval a Jarda Kverka mladší, který vstřelil vítězný gól.

HC Energie – Kometa Brno 4:1 (2:1, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 14. R. Pšurný (Balán), 15. J. Kverka ml., 44. Koblasa (Balán), 46. Koblasa (Šmach) – 17. T. Svoboda (Erat, V. Němec). Rozhodčí: Souček, Hodek – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3627.

Karlovy Vary: Závorka – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, T. Dvořák – D. Hruška, Balán, R. Pšurný – V. Tomeček, Skuhravý, Heizer – Koblasa, J. Kverka ml., Vachovec – Flek, R. Hruška, Štals. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Kometa Brno: Falter (15. Čiliak) – Ptáček, Kempný, Dlapa, Jan Hanzlík, König, Malec – P. Ton, L. Čermák, J. Hruška – T. Svoboda, E. Němec, Erat – Dočekal, Holec, Burián. Trenéři: Kýhos a Pešout.