Hokejová extraliga pokračovala již svým 48. kolem a karlovarská Energie hostila Oceláře z Třince. Diváci viděli rychlý a útočný hokej v podání obou celků. Po šedesáti minutách se nakonec radovali hosté, když vyhráli 4:2.

První třetina přinesla dvě branky. Na každé straně jednu a obě padly při nestandardním počtu hráčů na ledě, respektive při přesilovce. Už ve 4. minutě rozjásal diváky Lukáš Pech. Vyrovnání přišlo v 18. minutě, když od modré pálil Daniel Seman. Nutno přiznat, že měl usnadněnou práci, protože při přesouvání od tyče k tyči podklouzl gólman Mensator a obránce Třince už měl snadný úkol.
Ve druhé třetině se hodně vylučovalo a oba brankaři tak byli ve větší permanenci. Hamerlík musel ukázat šestnáct jistých zákroků. Mensator pak dvanáct. Ve 33. minutě se hosté radovali podruhé. Jak jinak než v přesilovce poslal Třinec do vedení Jirka Polanský. Bodíky za asistence si připsala dvojice Martin Růžička – Josef Hrabal. Domácí se v závěru této části snažili srovnat s Oceláři krok, ale při vyloučení Varadi gól nepadl. Nicméně přesilovka pokračovala i ve třetí části.
Z tohoto mráčku ale také nezapršelo. V 52. minutě zařídil vítěznou branku Vojtěch Polák, když si povodil celou pětku Energie a vybídl ke skórování Stanislava Hudce.

To, co se dělo poté, by nevymyslel ani Miloslav Švandrlík v tom nejhumornějším románu. Výroky rozhodčího Homoly stály za to. Vylučování, odvolávání trestů. Neuznání branky, následné uznání gólu. Diváci žasli, co si může rozhodčí všechno vymyslet. Nicméně v čase 58:03 po dohadech s videem snížil Martin Zaťovič, ale nějaké drama se nekonalo. V téže minutě v obranném pásmu Třince vyhrál Radek Bonk buly, posunul puk na Josefa Hrabala a ten žabičkou přes celé kluziště přidal čtvrtý a závěrečný gól. Oceláři tak vyhráli 4:2.