Úvodní třetinu lépe zvládli domácí. Ve 14. minutě se prosadil Stanislav Balán, když ho ke skórování vyzval Michal Vachovec výstavní zadovkou.
Za zmínku ještě stojí šance Pavla Patery ve stejné minutě a střela Knotka. Jinak toho oba celky směrem dopředu moc nepředvedly. Druhá dvacetiminutovka začala drobným náporem hostí, umocněným vyloučením Václava Skuhravého. Ale i v početní nevýhodě dokázali domácí skórovat. Přesněji David Hruška vyškolil hostující obranu po přihrávce Petra Koblasy. Domácí v samém závěru třetiny faulovali a hosté si zahráli padesátivteřinovou přesilovku pět na tři. Tu si Olomouc přenesla i do třetí části. A trestala. Ve 41. minutě propálil vše Skrbek, ale to už bylo ze strany obou týmů vše a domácí vyhráli 2:1.

K. Vary – Olomouc 2:1. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1. Branky a nahrávky: 14. Balán (Vachovec, D. Hruška), 23. D. Hruška (Koblasa) – 41. Skrbek (Marosz). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Zavřel, Kajínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 3299.

K. Vary: Závorka – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Bičánek, Šafář, Deyl – V. Tomeček, R. Hruška, Duda – D. Hruška, Balán, Vachovec – Koblasa, Skuhravý, Micka – Gorčík, Kverka, Flek. Trenéři: Karel Mlejnek,Jaromír Kverka st.

Olomouc: Vošvrda – Majeský, Vyrůbalík, Skrbek, Staněk, Škůrek, Ondrušek, Rašner – Rác, Marosz, Cibák – T. Rachůnek, Patera, Matai – Zuzin, Herman, Laš – Kucharczyk, Knotek, Buc. Trenéři: Petr Fiala, Jiří Dopita.

Hlasy trenérů po utkání
Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Jednalo se o naprosto vyrovnané utkání. Na obou stranách byla řada chyb, vynikající výkon však podal Tomáš Závorka, dobře chytal i gólman hostů. Jediné, co se z našeho pohledu oproti předchozím utkáním změnilo, bylo, že jsme o jednu branku vyhráli, nikoli prohráli. Počet námi vstřelených branek zůstává stejný. Za vítězství jsme rádi, ale pokud chceme zůstat v kontaktu s desítkou, musíme na produktivitě dál pracovat.

Jiří Dopita (HC Olomouc): Já budu tentokrát velice stručný. Gratuluji domácím k vítězství a z našeho výkonu jsem velice zklamaný.