První třetinu začala Energie fantasticky. V jedenácté minutě Spartu načal Melenovský a o několik málo vteřin se k němu přidal svojí první brankou v karlovarském dresu Tomáš Klíma. Hosté byli zralí na ručník. Stačilo je jen dodělat jedním gólem. Jenomže domácí místo toho polevili a v 19. minutě korigovali zásluhou Michala Broše, který byl u hrazení uvolněn Bartánusem a dotlačil puk pod klečícím Mensatorem.

Ve druhé třetině na ledě dominovala Sparta. Domácí dělali hrubé chyby, nechali se vylučovat a hosté trestali. VE 28. minutě nahodil při přesilovce kotouč na branku Vykoukal a Smoleňák tečoval.

Do vedení šli hosté o minutu později. A akce to byla jako přes kopírák. Karpov tečoval a nahazoval z téhož místa O´Brien.

Třetí část se nesla ve znamení zoufání, ale na obou stranách. Nejprve se trápili domácí. Sparta pozorně bránila hrozila z nebezpečných brejků. Domácí už nevěděli co mají dělat. Z ničeho nic v 52. minutě po vyhraném vhazování Klímy vystřelil, takzvanou lehkou táhlou Ján Mucha a ono to tam spadlo.

Následně propadla Sparta do zoufání. Její hráči se začali bát, že by mohli ztratit další zápas. To už by byl sedmý. Domácí bušili do Pöpperleho, jako hluchý do vrat, ale nebylo už k ničemu.

Na řadu tak přišlo prodloužení a Sparta už věděla, že na posedmé bude bodovat. A když proměnil David Výborný samostatný nájezd, tak získala Sparta hned dva body.

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 3:4 sn (2:1, 0:2, 1:0 – 0:0)

Branky: 11. Melenovský (Procházka M.), 11. Klíma (Sailer), 52. Mucha (T. Klíma) – 19. Broš (Bartánus), 28. Smoleňák (Vykoukal), 29. Karpov (O´Brien, Treille Y.), nájezd Výborný. Rozhodčí: Šír, Trombík – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. Diváci: 3113.

Karlovy Vary: Mensator – Čutta, Kokko, Gřegořek, Sloboda, Havíř, Dobroň, Mucha, Rohan – Dej, Skuhravý, Kumstát – Zaťovič, Pech, Hruška – Procházka M., Melenovský, Skladaný – Sailer, Klíma, Hřebejk. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček, Kněžický.

Sparta: Pöpperle – Gulaši, Vykoukal, Philipp, Hanzlík,O´Brien, Zacpálek – Kafka, Výborný, Kůrka – Hromas, Koreis, Ton – Smoleňák, Treille Y., Karpov – Bartánus, Tůma, Broš. Trenéři: Hořava, Rulík.