Energie porazila Spartu po samostatných nájezdech

Karlovy Vary - HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:3 po samostatných nájezdech

9.1.2011

Ilustrační foto Foto: DENÍK/ Jan Čech

Hokejisté Sparty prohráli ve 39. kole extraligy s Karlovými Vary 2:3 po samostatných nájezdech a připsali si čtvrtou porážku za sebou. Pražané si tak stále více komplikují boj o postup do play off, aktuálně ztrácí na desátý Litvínov 14 bodů.

Zápas Sparty s Karlovými Vary i rozhodovaly nájezdy potřetí v sezoně, v předešlých dvou případech ale vyhráli Pražané. Karlovy Vary, v normální hrací době remízový král extraligy, absolvovaly třetí nájezdy za sebou, poprvé v nich ale uspěly.

Zápas nezačal ani jeden z týmů výraznějším tlakem. Od první přesilové hry v sedmé minutě ale získával pražský tým herně navrch. Při další přesilovce sice promarnili velké šance postupně Broš, Bartánus a Koreis, ale v 15. minutě šla Sparta do vedení. Broš ustál ataky karlovarských obránců a po sólu z modré čáry z bezprostřední blízkosti prostřelil Mensatora.

Karlovy Vary se sice ve druhé části herně zvedly, ale druhá třetina byla dlouhou dobu jen festivalem promarněných šancí a spálených šancí. Střelecké pokusy útočníků obou mužstev oba gólmani bez větších problémů pokryly. Karlovarské nejvíce mrzely dvě téměř totožné střely Deje, které Pöpperle efektně ukryl v lapačce.

Sparta pak v závěru třetiny dovolila Varům, aby si v jejím pásmu vytvořili tlak a neschopnost sparťanů alespoň vyhodit puk, potrestal ve 38. minutě Skladaný.

Třetí část začala i díky přesilové hře aktivněji Sparta, hrálo se převážně před Mensatorem. Jasný gól zahodil v 50. minutě Luňák, který osamocený před karlovarskou brankou pálil vysoko nad. O chvíli později už slavily Vary. Skuhravý přihrál zpoza branky Kumstátovi na hranici brankoviště a Vary otočily zápas. Po chybě O´Briena mohl zvýšit Skuhravý, ale Pöpperle byl pozorný.

Alespoň prodloužení pro Spartu zařídil v 58. minutě Kratěna, který využil přesilovku a zblízka prostřelil Mensatora. Pět minut nastavení pak o vítězi nerozhodlo. V nájezdech byl úspěšný pouze karlovarský Skuhravý, Mensator nepustil ani jeden ze tří nájezdů a vychytal tak svému týmu výhru 3:2.