Energie prohrála v prodloužení v Litvínově

Karlovy Vary - Litvínov díky Ručinskému porazil v prodloužení Karlovy Vary 4:3

11.10.2011 1

Extraliga ledního hokeje. HC Verva Litvínov (ve tmavém) hostila na své ledové ploše hokejisty HC Energie Karlovy VaryFoto: Deník/ Jan Vranný

Hokejisté Litvínova porazili v dohrávce 1. kola extraligy Karlovy Vary 4:3 v prodloužení. O výhře domácích rozhodl v 62. minutě při přesilovce Martin Ručinský, který jednou skóroval i v základní hrací době. Litvínov tak ukončil sérii pěti proher, Karlovy Vary se i přes porážku posunuly z posledního místa o skóre před Mladou Boleslav.

Úvodní část podkrušnohorského derby příliš vzruchu nenabídla. Hosté si brzy vynutili přesilovku, ale kromě Dejova bekhendového pokusu Fraňka v litvínovské brance příliš nezaměstnali. Na konci 14. minuty si dvě na sebe navazující početní výhody zahráli i domácí, jenže také zcela bez efektu. Nejvíce ohrozil Mensatora, jenž poprvé nastoupil po zranění třísel, až po skončení druhého z obou trestů Kubinčák, jeho úmysl o zakončení mezi betony ale gólman Energie přečetl a sklapl je k sobě včas.

Ve druhé třetině se obraz hry dlouho neměnil, ale úvodní trefa Zuckera krátce po skončení trestu Stříteského z poloviny 30. minuty odstartovala střelecké dostihy. Litvínov jako kdyby se dočkal probuzení, na které dlouho čekal, a výrazně zvýšil svoji aktivitu, což přineslo brzy ovoce a rychlý obrat ve vývoji skóre.

Necelé čtyři minuty po úvodní trefě Západočechů předložil Hübl napřaženému Ručinskému a ten propálil na bližší tyč do té doby bezchybného Mensatora. Po Zaťovičově vyhození puku mimo kluziště hrál následně Litvínov přes minutu v pěti proti třem a nejenže ho poslal do vedení po parádní křížné Lukešově přihrávce Hübl, ale o 38 sekund poté zvýšil na 3:1 úspěšnou dorážkou Gerhátovy rány Hanzl. To už ovšem v brance místo Mensatora, jenž si patrně obnovil zranění třísel, byl náhradník Závorka.

Karlovarští se ale za 87 vteřin vrátili do hry, když jim Skuhrovec zbytečným faulem nabídl početní výhodu a Fraňka propálil Nosek. Do necelých devíti odehraných minut se tak vešel již pátý gól a bylo to 3:2.

Podobně nepovedený nástup na led jako Závorka si na začátku třetího dějství prožil i dnešní litvínovský náhradník Volke, jenž vystřídal Fraňka. Už po 31 sekundách totiž inkasoval z hole Kumstáta. Vrátit vedení na stranu Severočechů mohl na začátku 47. minuty Hujsa, jenže v obrovské příležitosti minul při dorážce odkrytou hostující branku.

Další obrovskou příležitost přidat čtvrtý zásah měla Verva po vyhození Skladaného mimo led v 53. minutě, ale 67 vteřin přesilovky pět na tři její hráči gólem neukončili. V samém závěru základní hrací doby měl rozhodnutí na hokejce Kumstát, Volke ho však vychytal. Zápas tak dospěl do prodloužení.

V něm se už po pár vteřinách provinil faulem Gulaši a přesilovou situaci čtyři na tři přetavil ve vítězný gól snadnou trefou do prázdné branky hrdina večera Ručinský.

Jiří Kučera (Litvínov): „Do půlky zápasu to bylo z naší strany hodně ubojované. Podržel nás tam Petr Franěk, ale pak se bohužel zranil a musel vystřídat. Hokej se začal hrát až po první gólu soupeře, ale my jsme to v přesilovce otočili a byla jen škoda, že za stavu 3:1 jsme tam měli hloupý faul a soupeř přesilovku využil na 2:3. Když si pak říkáme v kabině, že budeme hrát důsledně a obsazovat hráče, tak při prvním střídání je to po 31 sekundách 3:3. Pak měl šanci Martin Hujsa, měli jsme tam přesilovku pět na tři, ale pak jsme se zase báli o výsledek, když hrál soupeř přesilovku. Viktor Hübl se v prodloužení tlačil do šance, přišlo vyloučení a to rozhodlo. Franěk má něco s krkem, nechtěli jsme riskovat, proto střídal.“

Martin Pešout (Karlovy Vary): „Na to, že to bylo vložené kolo a my jsme neměli od začátku extraligy jediný volný úterek – což ale domácí asi také ne – tak to byl velice kvalitní zápas. Hráči toho mají hodně v nohách. O utkání rozhodlo, že my jsme v první půlce utkání nedokázali z těch šesti nebo sedmi tutovek dát gól. Pak jsme hloupými vyhozeními puku dostali domácí do zápasu a nakonec jsme byli rádi, že jsme vydřeli alespoň bod. Brankář Lukáš Mensator si bohužel obnovil zranění třísel.“

HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Ručinský (V. Hübl, Frolík), 37. V. Hübl (Lukeš, Jenáček), 37. Hanzl (Gerhát), 62. Ručinský (V. Hübl, Lukeš) – 30. Zucker (Skuhravý, Zaťovič), 39. D. Nosek (Gřegořek), 41. Kumstát (Pech, Košťál). Rozhodčí: Hrubý, Fraňo – Bádal, Lhotský. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. Diváci: 4550.

Sestavy:

Litvínov: Franěk (41. Volke) – Černošek, Kubát, Jareš, Stříteský, Skuhrovec, Brejčák, Kousalík – Frolík, V. Hübl, Ručinský – Trávníček, Heinisch, Lukeš – Kubinčák, Jenáček, Bojer – Majdan, Hanzl, Gerhát – od 41. navíc Hujsa. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Karlovy Vary: Mensator (37. Závorka) – D. Nosek, Gulaši, Bombic, Gřegořek, M. Rohan, Mocek, Gründling, Parýzek – Kumstát, Pech, Košťál – Dej, Melenovský, Skladaný – Zucker, Skuhravý, Zaťovič – Kupec, T. Klíma, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.