Energie sestřelila Vítkovice, teď jí čeká Kometa

Karlovy Vary – Exhibice nebo koncert. Tyto dvě slova nejvíce vystihují výkon karlovarské Energie v zápase s Vítkovicemi. Nakonec se svěřenci trenéra Richarda Žemličky radovali z vítězství 8:1.

13.2.2013

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice SteelFoto: DENÍK/Jan Čech

První třetina ale nenaznačila, že by se mělo jednat o nějakou kanonádu. Karlovy Vary dobře začali a už ve druhé minutě se prosadil v přesilovce Jirka Drtina. Ve stejné minutě a také v početní výhodě dokázali hosté vyrovnat. Autorem gólu byl Tomáš Kudělka. Do šaten ale šla s vedením domácí squadra, když se ve 13. minutě trefil Jirka Doležal s opakované dorážky.

Druhá třetina jednou větou? Srdce domácího fanouška zaplesalo. Karlovy Vary vyhrály tuto část 6:0. Do listiny střelců se postupně zapsali dvakrát Martin Zaťovič a Vojtěch Polák. Dále pak Václav Skuhravý a Michal Grman.

Po pátém gólu se nechal Roman Málek vystřídat a nastoupil Filip Šindelář. Ten si ani nesáhl na puk a KV Arena se radovala po šesté, když se trefila hvězda utkání jménem Martin Zaťovič.

Třetí třetinu pojaly oba celky tak trochu tréninkově. Doslova se hrálo už jen z povinnosti. Přesto padly dva góly. Ve 42. minutě korigoval stav Rudolf Huna a na konečných 8:3 v přesilovce v poslední minutě Marek Bartánus.

V pátek se hokejisté Energie postaví Kometě, když budou chtít v Brně na vítězství nad Vítkovicemi navázat.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Začali jsme velice dobře a už v první třetině jsme si vypracovali moře šancí. Napadalo nám to tam až ve druhé části. Doslova do čeho jsme plácli skončilo gólem. Kluci makali na sto procent a musím jim poděkovat. Náš cíl je stále předkolo, ale tímto zápasem jsme udělali teprve první krok. Co se týče třetí třetiny, tak se dohrávala už jen z povinnosti. Myslím si, že ty dvě branky jsme dostat nemuseli.

Peter Oremus (HC Vítkovice Steel): Náš záměr byl úplně jiný, než jak dopadl výsledek. Chtěli jsme hrát úplně něco jiného, než to co jsme předvedli ve druhé třetině. Tento výsledek je pro nás hodně zlý.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Steel 8:3 (2:1, 6:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Drtina (Zaťovič, Prošek), 13. Doležal (Grman), 26. Zaťovič (Kumstát), 30. V. Polák (Skladaný, Pohl), 31. Skuhravý (J. Látal, Bicek), 32. Zaťovič, 35. V. Polák (Pohl), 38. Grman (Pech) – 2. Kudělka (J. Káňa), 42. Huna (Roman, Svačina), 60. Bartánus (Rehák, R. Hruška). Rozhodčí: Turčan, Polák – Pešek, Bádal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Diváci: 3069.

Karlovy Vary: Závorka – J. Drtina, Prošek, Gulaši, Grman, J. Látal, Kloz, Gründling – Kumstát, Pech, Zaťovič – Pohl, V. Polák, Skladaný – Bicek, Skuhravý, Doležal – Košťál, Vachovec, Zucker – Roman Vlach. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Vítkovice: Málek (31. Šindelář) – Barinka, Kudělka, Voráček, Malík, R. Stehlík, Lučka, Rehák, L. Kovář – Húževka, Burger, Klimek – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, R. Hruška, Ujčík – J. Káňa, Szturc, Bartánus. Trenéři: Oremus a Svozil.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.