Karlovy Vary – Veliká úleva. Energie zvládla vstup do WSM ligy a má první vítězství. Dva body vybojovala po výhře 2:1 po prodloužení.

9.9.2017

Hokejisté HC Energie Karlovy Vary (v zeleném) hostili v prvním kole WSm ligy celek Frýdku - Místku.Foto: Deník / Čech Jan

Po slavnostním úvodu, který obstarala gratulace k 70. narozeninám dlouholetého hráče karlovarského klubu Pavla Bláhy vstoupili domácí do svého prvního utkání ve WSM lize aktivně, když Tuominen nadvakrát nepřekonal Strmeně v brance Frýdku - Místku. Energie sice v 5. minutě střelou Sičáka hostujícího gólmana překonala, ale branka nebyla uznána pro předchozí faul Skuhravého. Přesilovou hru hostí využil bekhendovou střelou mezi Novotného betony Franek.

Ani v prostředním dějství se nedokázala Energie brankově prosadit, a to ani při minutu a půl trvající přesilovce pět na tři. Byli to naopak hosté kteří mohli své vedení navýšit při samostatných nájezdech Chmielewského a Marosze.

Ve třetí třetině prolomil domácí střeleckou nemohoucnost bombou z prostoru mezikruží Skuhravý. I přes velký tlak Karlových Varů se zápas dostal do prodloužení, kde se štěstí nakonec přiklonilo k Jakubu Flekovi, který z bezprostřední blízkosti zajistil domácím první dva body.

Karlovy Vary - Frýdek Místek 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 42. Skuhravý (Gorčík), 65. Flek (Weinhold, Skuhravý) – 7. Franek (Bajtek, Mikulík). Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 2731. Rozhodčí: Barek, Veselý – Lučan, Špringl.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Weinhold, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, Šafář – T. Rachůnek, Balán, Flek – Kverka, Tuominen, Gríger – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – O. Beránek, Davídek, Kohout.

HC Frýdek-Místek: Strmeň – L. Kovář, Bartko, Zahradníček, Ovčačík, Haman, Piegl – Chmielewski, Pechanec, O. Kovařčík – Bajtek, Marosz, Franek – Christov, Mikulík, Kofroň – Kalus, Klimša, Kvasnica.